بورل: نتانیاهو به حرف کسی گوش نمی دهد all tv logo

بورل: نتانیاهو به حرف کسی گوش نمی‌دهد
بین‌المللاروپا و آمریکا

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: از آنجایی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، درخواست‌های بین المللی برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان در جریان عملیات نظامی ارتش اسرائیل در غزه را نادیده گرفته است، باید عرضه سلاح به اسرائیل کاهش یابد.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت غزه، ۲۸۴۷۳ نفر در حملات هوایی اسرائیل و حمله زمینی به فلسطینیان شهید و ۶۸۱۴۶ نفر دیگر زخمی شده اند. ارتش اسرائیل از زمان حمله حماس به اراضی اشغالی در ۷ اکتبر حملات وحشیانه خود را به غزه آغاز کرد.

بورل در یک کنفرانس مطبوعاتی سخنان جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را یادآور شد که هفته گذشته گفت که پاسخ اسرائیل به حمله حماس "بیش از حد" بوده است. وی همچنین خاطرنشان کرد که اخیراً سایر مقامات بلندپایه غربی نیز اظهارات مشابهی را مطرح کرده اند.

او افزود: «اگر جامعه بین‌الملل معتقد است که این یک کشتار است، که افراد زیادی کشته می‌شوند، شاید باید به فکر (توقف) ارائه تسلیحات باشیم.»

بورل سپس شخصاً نخست‌وزیر اسرائیل را مورد انتقاد قرار داد و گفت: «همه به تل‌آویو می‌روند و التماس می‌کنند: «لطفا این کار را نکنید، از غیرنظامیان محافظت کنید، این همه را نکشید.» چند نفر خیلی زیاد است؟ استاندارد چیست؟»، اما همه این التماس‌ها بیهوده است، زیرا نتانیاهو به حرف کسی گوش نمی‌دهد.

NBC روز دوشنبه به نقل از منابع متعدد گزارش داد که بایدن از اصرار نتانیاهو بر ادامه حملات به غزه نیز خشمگین شده است. ظاهراً رئیس جمهور آمریکا در گفتگو‌های خصوصی نخست‌وزیر اسرائیل را با کلمات رکیک خوانده است.

رسانه‌های اسرائیلی در اواخر دسامبر گزارش دادند که ارتش اسرائیل ۲۳۰ هواپیما و ۲۰ کشتی مملو از تسلیحات آمریکایی را در بحبوحه درگیری در غزه دریافت کرده است. ظاهراً این محموله‌ها شامل گلوله‌های توپخانه، خودرو‌های زرهی و ابزار‌های اصلی جنگی برای سربازان بود.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران، گفت: تدابیر خوبی برای امنیت ارتباطات در انتخابات استان اندیشیده شده و در همین راستا نقاط اختلال اینترنت در مازندران به صفر رسیده است.

نیم ساعت پیش

رای گیری در شعب سراسر کشور تا ساعت ۲۰ تمدید شد.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: انتخابات با صحت، سلامت و در امنیت کامل در استان خراسان رضوی در حال برگزاری است.

نیم ساعت پیش

زنگ آغاز انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ‌خبرگان رهبری در ساعت 8 صبح 11 اسفند ماه 1402 به‌صدا درآمد تا تکلیف نمایندگان مردم در خانه ملت و خبرگان ‌مشخص شود.

نیم ساعت پیش

سباستین فتل قهرمان چهار دوره فرمول که در پایان فصل 2022 اعلام بازنشستگی کرد، در مورد احتمال از سرگیری حرفه خود واکنش نشان داد.

نیم ساعت پیش

طحان نظیف گفت: طبق شواهد درصد مشارکت خوب بوده است و حتی نسبت به انتخابات مجلس یازدهم این مشارکت بهتر بوده است. اما آمار نهایی و تکمیلی را پس از اتمام فرایند اعلام می‌کنیم.

نیم ساعت پیش

امام جمعه اراک گفت: منتخبان انتخابات امانتدار مردم هستند.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه در مسجد دانشگاه صنعتی شریف آرای خود را به صندوق انداخت.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون حضور مردم پای صندوق‌های رای استان بی‌نظیر بوده است، قطعا استقبال پرشور مردم در سراسر استان منجر به افزایش اقتدار و عزت کشور خواهد شد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...