شما نیوز |
۱ هفته پیش

شالوده اصلی ارائه خدمات در بازار سرمایه منابع انسانی است

شالوده اصلی ارائه خدمات در بازار سرمایه منابع انسانی است

به گزارش شمانیوز، مدیرعامل تامین سرمایه تمدن افزود: شالوده اصلی ارائه خدمت در بازار سرمایه مبتنی بر سهمیه انسانی است و جنس فعالیت در بازار سرمایه که نیازمند قضاوت، تحلیل و تصمیم گیری است به تصمیمات نیروی انسانی براساس عوامل محیطی استوار است.

محسنی خاطرنشان کرد: در بازار سرمایه و همینطور در نهادهای مالی، ارکان و سازمان بورس به عنوان ناظر، دارایی های فیزیکی وجود ندارد و تمامی دارایی ها مبتنی بر سرمایه انسانی است. حتی شرکت هایی همچون تمدن که پلتفرم های معاملاتی را طراحی می کنند، حیات و پیشرفتشان مبتنی بر نیروی انسانی استوار است که این بسترها را توسعه می دهد و براساس نیاز بازار سرمایه کشور بروز می کند.

وی گفت: در بحث سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی و توسعه این تکنولوژی ها در کشور، همچنان جایگاه افراد متخصص که دارای تجارب ذهنی قابل اهمیت و ارزشمندی هستند هر روز پر رنگ تر می شود.

به گفته مدیرعامل تامین سرمایه تمدن یکی از ویژگی هایی که متخصصان بازار سرمایه نیاز است داشته باشند اهمیت تلفیق دانش و تجربه در بازارهای مالی است. به بیان دیگر ارتباط میان دانشگاه و صنعت در بازار سرمایه مهم و بی بدیل است و باید ارتباطی قوی، پررنگ و بهینه باشد.

وی ادامه داد: بحث دیگر استفاده از مهارت ها و تخصص های میان رشته ای در بازار سرمایه است. بازار سرمایه کشور ما و دنیا مخصوصا کشورهای دارای بازار سرمایه پیشرفته، با یک بازار میان رشته ای مواجه هستند. ترکیب سرمایه انسانی فعلی در ارکان بازار سرمایه تلفیق یک محیط چند رشته ای است و این نکته ای بسیار مهم و حائز اهمیت در توسعه بازار سرمایه کشور است.

محسنی اظهار کرد: از دیگر نکاتی که می توان به آن اشاره کرد این است که اکوسیستم بازار سرمایه استانداردهای اخلاقی بالایی را می طلب و این استانداردهای اخلاقی از سرمایه انسانی انتظار می رود. بحث مهم مدیریت منافع عمومی و شخصی در کنار مدیریت ثروتی که در نهادهای مالی در بازار سرمایه اتفاق می افتد نیازمند حضور متخصصانی با استانداردهای بالای حرفه ای و اخلاقی است. این مسائل سبب خواهد شد بازار سرمایه به یک نقطه قابل اتکا و اعتماد برسد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: جنس فعالیت منابع انسانی در بازار سرمایه که با تصمیمات متعدد لحظه ای مواجه هستند به دلیل تصمیماتی که در مدیریت ثروت اتخاذ می شود، استرس زا و با فشار کاری بالا است. نهادهای مالی نسبت به بهترین مدیریت ثروت سرمایه گذاران خود متعهد هستند و مسئولیت دارند و این تعهد فشار کاری بالایی را متوجه متخصصین می کند و باید برای حفظ شادابی آنها شرایط ویژه ای اندیشیده شود.

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن عنوان کرد: چالش دیگرایجاد یک همسویی میان منافع فردی و سازمانی می باشد که بسیار دشوار است و به عنوان یکی از چالش ها مهم در بازار سرمایه باید به آن نگاه شود. بازار سرمایه ما با تشکیل نهادهای مالی در یک مرحله خوب گذار است و رشد خود را پشت سر می گذارد و متناسب با این مرحله از رشد و ضریب نفوذ در کشور، یک رقابت جذب سرمایه انسانی در میان نهادهای مالی ایجاد شده است و به عنوان چالش دیگر شناخته می شود.

وی ادامه داد: تمایل نیروی انسانی برای دخیل بودن در منافع بلند مدت نهادهای مالی و پاداش های مبتنی بر سهامداری قضیه مهم و موضوع حائز اهمیتی در مقطع کنونی است و باید نهادهای مالی را در بلند مدت به سمت برنامه های انگیزشی برای پرسنل سوق دهد.

به گفته محسنی نهادهای مالی بزرگ برای داشتن یک فعالیت پایدار و بلند مدت برای ارائه خدمات به مشتریان داشته باشند باید برنامه ریزی جدی داشته باشند و به عقیده من یکی از چالش های مهم می تواندجذب و حفظ منابع انسانی است.

وی گفت: توفیقات بازار نیز انگیزه های افراد را برای حفظ یا ادامه فعالیت در نهادهای مالی متاثر می کند و به عنوان چالش دیگر شناخته می صود.

محسنی در بخشی دیگری از صحبت های خود به دوره بوت کمپ ۳۶۰ نیز اشاره داشت و گفت: این دوره یک دوره بسیار خوب برای جذب و توسعه مهارت های تخصصی سرمایه های انسانی است و ازجمله مزایای آن می توان به بحث آموزش نتیجه محور آن اشاره کرد. ایجاد ارتباط بین دانشگاه و نهادهای مالی در بازار سرمایه در این دوره به خوبی برقرار و بکار گرفته می شود. از سوی دیگر بحث تلفیق دانش و یک تجربه عملگرا در این دوره مشاهده می شود و کمک می کند خروجی این دوره عامل رشد، پرورش و تربیت متخصصانی باشد که از دانش خود عملیاتی هدفمند از آن استفاده کنند. در این دوره های انگیزه جذب و استخدام نیز دیده شده و سرمایه ما در دوره های آتی است.

وی آخرین مزیت برگزاری این دوره را رصد شدن افراد حاضر در این دوره توسط نهادهای مالی خواند و گفت: از وظایف و مسئولیت های نهادهای مالی بزرگ حفظ نیروی انسانی و ارتقا جایگاه بازار سرمایه کشور است

روابط عمومی تامین سرمایه تمدن#‌اخبار منبع: شما نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صحبت های سهیل مهدی درباره مشکلات ملی پوش برای پیوستن به اردوی تیم ملی و تخلف تراکتوری ها در بلیت فروشی دیدار با پرسپولیس را ببینید.

2 ساعت پیش

رئیس جمهور ترکیه گفت که کشورش عملیات نظامی جدیدی را در امتداد مرزهای جنوبی خود برای ایجاد مناطق امن در عمق 30 کیلومتری (شمال سوریه) آغاز خواهد کرد.

4 ساعت پیش

صحبت های سهرابی مدیرعامل تراکتور در اعتراض به حضور یحیی گل محمدی در زمین بازی با وجود محرومیت را ببینید.

3 ساعت پیش

مجری برنامه فوتبال برتر به نقل از رضا مهدوی داور دیدار جنجالی تراکتور و پرسپولیس گفت: من منتظر بازگشت پرسپولیس به زمین برای ادامه بازی نبودم.

4 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره دیدار با تراکتور و دلیل گل نزدن قرمزها در این مسابقه را ببینید.

2 ساعت پیش

انتقاد رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس از گزارشگر دیدار این تیم و تراکتور تبریز را ببینید.

4 ساعت پیش

صحبت های فرهاد مجیدی در اولین کنفرانس خبری پس از کسب قهرمانی در لیگ برتر و کنایه به برنامه فوتبال برتر را ببینید.

2 ساعت پیش

باشگاه تراکتور تبریز با انتشار این تصاویر اعضای تیم پرسپولیس را عامل تحریک کننده هواداران برای شروع درگیری ها عنوان کرد.

4 ساعت پیش

رییس دادگستری خوزستان گفت: تعداد بازداشت شدگان حادثه ریزش برج متروپل آبادان به ۸ نفر رسید و برخورد قاطعی با تمامی کسانی که نقش مستقیم و غیرمستقیمی در این حادثه داشتند صورت خواهد گرفت.

4 ساعت پیش

بیشتر...