خبرگزاری رضوی |
8 ماه پیش

سالانه ۵۵۰ تا ۷۰۰ پرونده قصاص به صلح سازش ختم می شود رضوی

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه:
سالانه ۵۵۰ تا ۷۰۰ پرونده قصاص به صلح و سازش ختم می‌شود
به گزارشخبرگزاری رضوی، حجت الاسلام هادی صادقی با اشاره به اینکه در حال حاضر صلح یاران در سراسر کشور فعال هستند، عنوان کرد: در حال حاضر همه صلح‌یاران در سطح کشور افتخاری کار می‌کنند و صلح‌یار غیر افتخاری نداریم.
وی افزود: این صلح‌یاران از طریق دادگستری استان‌ها و بر اساس دستور العمل‌های موجود شناسایی و جذب می‌شوند و علاقه مندان به صلح‌یاری می‌توانند به داگستری‌های استان‌ها و یا مسئولان دادگستری در شهرستان‌های محل سکونت مراجعه و اعلام آمادگی کنند.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه با اشاره به اینکه صلح‌یاران باید از بین کسانی انتخاب شوند که در بین مردم محلی دارای جایگاه و اعتبار ویژه باشند، تصریح کرد: کسانی که به حوزه صلح‌یاری ورود می‌کنند با جایگاه، اعتبار و آبروی ویژه‌ای که در بین مردم دارند و مردم آن‌ها را به عنوان ریش‌سفید و بزرگ پذیرفته‌اند، می‌توانند در حل‌وفصل پروندهای قضایی بسیار موثر باشند.
وی از حضور ۲۰ هزار نفر صلح‌یار در سطح کشور خبر داد و گفت: نقش صلح‌یاران در استان‌ها برای رفع اختلافات و نزاع‌های قومی، قبیله‌ای و محله‌ای و همچنین برای گرفتن رضایت از اولیای‌دم در پروندهای محکوم به قصاص بسیار چشمگیر و قابل توجه است.
حجت الاسلام هادی صادقی با بیان اینکه سالانه ۵۵۰ تا ۷۰۰ پرونده مربوط به قصاص در سراسر کشور به صلح و سازش ختم می‌شود، خاطر نشان کرد: این صلح و سازش‌ها حاصل تلاش جمعی شوراهای حل اختلاف، صلح‌یاران و سفیران صلح است.
وی افزود: سفیران صلح نیز به طور معمول از بین چهره‌های شناخته شده ملی انتخاب می‌شوند که با اعتبار و تجربه بیشتری که دارند به عنوان سفیران صلح در حل و فصل پروندهای قضائی مشارکت می‌کنند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرجهاد کشاورزی دلگان گفت: ازاواخر خرداد ماه چین اول حنا در سطح از۵۴۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی دلگان آغاز شده است

نیم ساعت پیش

در پیشرفتی در زمینه مواد زیستی، دانشمندان چرم را از الیاف برگ‌های دور ریخته‌شده آناناس ساخته‌اند که با نمونه واقعی قابل مقایسه است و در عین حال عملکرد بهتری از سایر محصولات گیاهی موجود دارد.

یک ربع پیش

مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید: قالیباف به نحوی صحبت می‌کند که گویی تازه وارد میدان شده و از یک کشور یا محل دیگری وارد شده و هیج نقشی در وضع موجود ندارد.

نیم ساعت پیش

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید امروز (سه‌شنبه ۲۹ خرداد) در بازار طلای تهران با تداوم روند نزولی افت ۲۵۰ هزار تومانی داشت و به کانال ۳۹ میلیون تومانی عقب‌نشینی کرد.

نیم ساعت پیش

کاشمر- شهردار کاشمر گفت: در پی زلزله ۵ ریشتری شهرستان کاشمر به ۳۰۰ خانه روستایی در این شهرستان خسارت وارد شد.

3 دقیقه پیش

طالبان از گزارش‌دهی رئیس یوناما در مورد تحولات افغانستان به شورای امنیت انتقاد کرد.

یک ربع پیش

پزشک معالج محمدعلی بهمنی از ترخیص این شاعر مطرح، از بیمارستان خبر داد.

12 دقیقه پیش

اوستون اورونوف به یک دلیل خاص باید در لیست بزرگسالان پرسپولیس حضور داشته باشد.

یک ربع پیش

ستاد کمیته بازرگانی و امور زیربنایی محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (سه‌شنبه) آغاز به کار کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...