خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

یادداشت: تغییر جهان صهیونیسم به جهان فلسطین تسنیم


یادداشت: تغییر جهان صهیونیسم به جهان فلسطین

احمد زارعان در یادداشتی به بررسی افزایش سطح مخالفت‌های بین‌المللی با رژیم غاصب پرداخته است.

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه سیاسیخبرگزاری تسنیم،‌ احمد زارعان در یادداشتی با بررسی افزایش سطح مخالفت‌های بین‌المللی با رژیم غاصب نوشته است:

اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی از سال 1327ش/ 1948 میلادی تاکنون، از طریق روندهای مختلفی اعمال شده است. از یک سو، اشغال فلسطین با حمایت و هدایت کشورهای غربی به ویژه انگلستان و ایالات متحده آمریکا همراه بوده است. از سوی دیگر، اشغال فلسطین از طریق روش‌های سخت، خشونت‌آمیز و غیرانسانی اعمال شده است. یگان‌های نظامی هاگانا و ایرگون در سال 1948 و سال‌های بعد از آن، نقش مهمی در کشتار فلسطینی‌ها و اخراج آنها از سرزمین‌های آباء و اجدادی‌شان ایفا کردند. در ادامه، ماشین جنگی رژیم صهیونیستی روند اشغالگری را تداوم و توسعه داد به نحوی که در حال حاضر، سهم فلسطینی‌ها از سرزمین فلسطین به کمتر از پانزده درصد رسیده است.

اما در کنار روندهای فوق، آن چه باعث شده صهیونیست‌ها بتوانند ضمن تداوم اشغالگری و توسعه زمین‌خواری و الحاق بخش‌های بیشتری از کرانه باختری، حمایت برخی دولت‌ها و حتی ملت‌ها را به دست آورند دست بالاتر آنها در جنگ روایت‌ها در سطح بین‌المللی بوده است. امپراتوری رسانه‌ای صهیونیست‌ها در یک قرن اخیر توانسته است روایت‌های دروغینی از مظلومیت یهودی‌ها و مصائب تاریخی آنها و همچنین حق تاریخی آنها بر فلسطین ساخته، پرداخته و ارائه کند‌. هولوکاست نمونه بارزی از دستکاری تاریخ با اغراض سیاسی است. این روایت‌ها که در قالب تولیدات رسانه‌ای به خورد مخاطب داده می‌شود تاثیر قابل توجهی بر افکار عمومی مردم جهان داشته کرده است به نحوی که برخی از مردم جهان تصور می‌کردند مسلمانان سرزمین تاریخی یهودیان را اشغال نموده‌اند. به این ترتیب جای مظلوم و ظالم جابجا شده بود. در این چارچوب، طرح دودولتی بیش از آن که یک امتیاز یا فرصت تاریخی برای یهودیان تلقی شود یک لطف به فلسطینی‌ها در نظر گرفته می‌شود.

عملیات طوفان الاقصی و حوادث بعد از آن، باعث شده است روایت خودساخته صهیونیست‌ها از مظلومیت یهودیان و تاریخ فلسطین و همچنین حق حاکمیت آنها بر این سرزمین با تردیدهای جدی روبه‌رو شود. اگر چه در روزها و هفته‌های اول پس از عملیات طوفان الاقصی صهیونیست‌ها بر امواج مظلوم‌نمایی سوار شدند اما جنایت‌ها و وحشی‌گری‌های صهیونیست‌ها و عدم تناسب پاسخ آنها به ضربه‌ دریافتی از سوی حماس باعث شد افکار عمومی در سطح بین‌المللی در مورد صحت روایت صهیونیست‌ها و صداقت آنها در روایت مسئله فلسطین تردید کند

امروز در قلب آمریکا و اروپا و در اقصی نقاط جهان ملت‌ها از خود می‌پرسند چرا حماس عملیات طوفان الاقصی را انجام داد و چرا رژیم صهیونیستی یک جمعیت دو و نیم میلیونی را مورد شدیدترین تنبیه دسته‌جمعی قرار داده و ضمن کشتار غیرنظامیان، به دنبال غیرقابل سکونت کردن غزه و اخراج فلسطینی‌ها از غزه است. بیداری افکار عمومی در مسئله فلسطین و انزجار عمومی از ماهیت و اقدامات رژیم صهیونیستی و انزوای این رژیم در جوامعی که دولت‌های آنها بیشترین حمایت را از صهیونیست‌ها به عمل می‌آورند یکی از مهمترین دستاوردهای عملیات طوفان الاقصی است. در حال حاضر جنایات صهیونیست‌ها در غزه به‌ویژه آن چه در بیمارستان شفا رخ داد و همچنین رویکرد نژادپرستانه و ضدانسانی این رژیم و مخالفت آن با همه اصول و قواعد اخلاقی، انسانی و حقوق بین‌المللی، رژیم صهیونیستی را در محکمه افکار عمومی مفتضح و رسوا نموده است. تداوم روند کنونی که به نفرت عمومی مردم جهان از رژیم صهیونیستی و انزوای سیاسی هر چه بیشتر این رژیم منجر شده موضع جهان را نسبت به مسئله فلسطین تا حد زیادی تعدیل کرده و موضع فلسطینی‌ها را تقویت کرده است.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک رسانه آمریکایی در گزارشی درباره پاسخ نظامی ایران به حمله متجاوزانه رژیم صهیونیستی به نقل از کارشناسان نوشت، این سلاح‌ها پیچیده‌تر از هر چیزی است که تل‌آویو در شش ماه جنگ علیه غزه و متحدان حماس در منطقه تاکنون با آن مواجه بوده است.

یک ربع پیش

مسئول بسیج ادارات و کارمندان خراسان جنوبی گفت: مأموریت بسیج ادارات و کارمندان کمک به تحقق دولت اسلامی است. این دولت بتواند نهادسازی‌ها و بسترسازی‌های لازم برای ایجاد جامعه اسلامی را فراهم کند.

یک ربع پیش

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که با عملیات «وعده صادق» کارکرد گنبد آهنین و سپر موشکی رژیم صهیونیستی به چالش کشیده شد.

یک ربع پیش

بر اساس آخرین آمار از وضعیت بارش‌ها در کشور، در استانهای ایلام، گلستان، همدان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته افزایشی بود.

14 دقیقه پیش

یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق امروز با اشاره به عملیات «وعده صادق» ایران علیه رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که این رژیم از سال ۱۹۷۳ شاهد چنین حملاتی نبوده است.

یک ربع پیش

وزارت امور خارجه روسیه در پی پاسخ مشروع ایران به اقدام متجاوزانه رژیم صهیونیستی علیه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، نسبت به تشدید تنش‌ها در منطقه ابراز نگرانی کرده و از طرفین خواست خویشتن‌داری کنند.

یک ربع پیش

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: راههای ارتباطی بیش از 70 روستای استان سیلابی شد.

یک ربع پیش

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین از توزیع ۵۳۰۰ تن انواع کود شیمیایی پایه و سرک در فامنین خبر داد و گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون۵۳۰۰ تن انواع کود شیمیایی پایه و سرک در فامنین تأمین و توزیع شده است.

یک ربع پیش

بر اساس گزارش‌ها اندازه بازار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در دنیا تا سال ۲۰۳۰ میلادی به ۱.۵ تریلیون دلار خواهد رسید.

یک ربع پیش

بیشتر...