خبرورزشی |
۱ هفته پیش

دلایل ناکامی آبی ها از زبان همبازی سابق فرهاد نیمکت استقلال بی شان شده است پورحیدی از تمام مربیان هم نسلش ضعیف تر بود اما...خبر ورزشی

داریوش یزدانی می‌گوید در این سال‌ها انقدر نیمکت استقلال را به هر کسی تعارف کرده‌اند که این نیمکت بی‌شأن شده است.

دلایل ناکامی آبی‌ها از زبان همبازی سابق فرهاد/ نیمکت استقلال بی‌شأن شده است/ پورحیدی از تمام مربیان هم نسلش ضعیف‌تر بود اما...

خبرورزشیداریوش یزدانی ستاره خط میانی استقلال در سال‌های نه چندان دور در گفت‌وگویی شرایط استقلال در چند سال اخیر را ارزیابی کرده است. او در این گفت‌وگو توصیه‌هایی هم به فرهاد مجیدی برای موفقیت کرده است.

اخبار مربوط به استقلال را که حتما پیگیری می‌کنید؟

اولین نکته ای که لازم است درباره آن صحبت کنم این است که به نظر من یکی از مشکلات اساسی استقلال در این روزها این است که همه کسانی که قبلا در استقلال حضور داشته اند هر روز درباره این تیم حرف می‌زنند و ذهن هواداران هم تحت تاثیر حرف‌های آنها قرار می‌گیرد. درواقع به نظر می‌رسد هر کسی که در گذشته با هر عنوانی در استقلال حضور داشته داعیه مدیریت و مربیگری یا حتی سرپرستی در این تیم را دارد و همین مسائل برای استقلال دردسر ایجاد می‌کند.

از رفتن فکری و برگشتن مجیدی بگویید.

برای اولین بار است در دنیای فوتبال می‌شنوم که هواداران یک تیم درخواست برکناری یک مربی و آمدن یک مربی دیگر را دارند. این اتفاق که در تغییرات سرمربیگری در استقلال رخ داد نه باور پذیر است نه قابل قبول. هواداران یک تیم می‌توانند به اتفاقات پیرامون تیم محبوب‌شان معترض باشند اما اینکه بخواهند درباره رفتن و آمدن مربیان نظر بدهند یا برای باشگاه تعیین تکلیف کنند اصلا درست نیست خصوصا در این شرایط که بیشتر از یک سال می‌شود هواداران به استادیوم‌ها نرفته اند. به نظر من یکی از مهم ترین مشکلات روز در استقلال این است که مدیران باشگاه بیش از اندازه به فضای مجازی اهمیت می‌دهند و آن را رصد می‌کنند. اینکه در فضای مجازی چه اتفاقی می‌افتد اصلا مهم نیست چون به نظر من هواداران حقیقی در فضای مجازی برای تیمشان تعیین تکلیف نمی‌کنند. محمود فکری از همان روز اولی که سرمربی استقلال شد نه تنها در  فضای مجازی بلکه در بین هواداران حقیقی استقلال  هم محبوبیت زیادی نداشت و آنها پذیرای فکری نبودند.

آمدن فکری به استقلال اشتباه بود؟

بله اشتباه بود و او برای نشستن روی نیمکت استقلال عجله کرد. چون هنوز خیلی جا داشت باتجربه‌تر شود و زود به استقلال آمد. با این حال تا زمانی هم که در استقلال حضور داشت نتایج بدی نگرفت و جایگاه تیم در جدول قابل قبول بود. استقلال سال‌هاست با هر سرمربی که روی نیمکتش حضور داشته دوم یا سوم شده و از این رده پائین‌تر نرفته است. در زمان حضور فکری در استقلال هم پیشرفتی در تیم دیده نمی‌شد. شخصا به بازی‌های کسل کننده تیم انتقاد داشتم و معتقد بودم استقلال از اول اشتباه کرد فکری را به عنوان سرمربی انتخاب کرد و او باید در نساجی می‌ماند و به کارش ادامه می‌داد و در زمان بهتری به استقلال می‌آمد تا روزهای خوبی را تجربه کند اما متاسفانه مربیگری برای فکری در استقلال طعم زهر داشت. به نظر من شیطنت‌های مجازی به تیم فکری ضربه‌های زیادی زد و باعث شد دوران مربیگری او در استقلال کوتاه باشد.

بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال را چطور می‌بینید؟

فرهاد هم مثل محمود برای آمدن به استقلال عجله کرد. او نباید جانشین مربیانی مثل شفر و استراماچونی می‌شد. فرهاد فرصت خوبی داشت که با تیم ملی امید کسب تجربه کند و قطعا بازیکنان نسل جوان با او راحت تر کنار می‌آمدند تا بازیکنان استقلال. کما اینکه همین بازیکنان استقلال که الان برای فرهاد استوری می‌گذارند بعد از جدایی او از تیم با مدیرعامل وقت استقلال شام خوردند و به جبهه او رفتند. ای کاش فرهاد در تیم امید می‌ماند و یک تیم خوب و آینده دار می‌ساخت. با تمام این تفاسیر فرهاد برای استقلال زحمت زیادی کشیده و الان گزینه خوبی برای تیم بود. امیدوارم باشگاه استقلال این بار به مجیدی فرصت بدهد و از او حمایت کند. هرچند که حمایت و وفاداری گزینه مفقود شده در استقلال و کل فوتبال ایران است. متاسفانه استقلال تبدیل به جایی شده برای ارضای حس جاه طلبی افراد. برای من قابل باور نیست وقتی کسی مثل رضا عنایتی که سرمربیگری یک باشگاه را برعهده دارد، در یک برنامه تلویزیونی راجع به استقلال حرف می‌زند.

فکر می‌کنید چرا نیمکت سرمربیگری استقلال این همه مدعی دارد؟

برای اینکه نیمکت استقلال در سال‌های گذشته به هر فردی که فکرش را بکنید تعارف شده و دیگر شانی برای آن باقی نمانده و هر کسی مدعی نشستن روی آن است. استقلال به یک گروه مدیریتی نیاز دارد که برنامه محور باشد. استقلال وقتی حتی یکزمینتمرین و سالن بدنسازی در اختیار ندارد چه نیازی به ابزاری مثل GPS یا هلی شات دارد؟ استقلال برای موفقیت نیاز به عناصر مثبت و توانمندی دارد که بتوانند تغییرات مثبتی در تیم ایجاد کنند. استقلال حتی برای موفقیت هم به یک مربی بزرگ خارجی نیاز ندارد بلکه یک مربی ساده می‌خواهد. از بین تمام مربیانی که در دوران فوتبالم داشتم بیشتر از همه مرحوم منصور پورحیدری را قبول دارم که اتفاقا از نظر فنی از همه مربیان هم دوره اش و فعلی فوتبال ایران ضعیف تر است اما مدیریت بلد بود و همه ارکان مختلف باشگاه را همدل می‌کرد. الان هم حلقه گمشده استقلال همین همدل نبودن است. خود فرهاد مجیدی پارسال این اشتباه را مرتکب شد که به جای اینکه مشکلاتش با سعادتمند را برطرف کند با او وارد دعوا شد. البته کار سعادتمند هم درباره مذاکره با استراماچونی، که کاملا مشخص بود قصد بازگشت ندارد، بسیار اشتباه بود. البته من معتقدم سعادتمند در آن زمان نه با خود استراماچونی نه با مدیربرنامه‌های او هیچ مذاکره ای نکرده بود وگرنه فضای مجازی پر می‌شد از عکس‌های این ملاقات.

به نظر شما فرهاد مجیدی برای موفقیت در استقلال به چه فاکتورهایی نیاز دارد؟

به نظر من فرهاد برای استقلال در موفقیت در استقلال فقط باید ساده باشد. سادگی در کلام، رفتار و حتی پوشش. اینکه الان ما از فرهاد انتظار تجربه و پختگی داشته باشیم درست نیست چون فرهاد تجربه زیادی در عرصه مربیگری ندارد. همین که ساده باشد کافی است چون به اندازه کافی بین هواداران استقلال  محبوب است و برای آنها جذابیت دارد. بنابراین سادگی وتمرکز روی مسائل فنی پیشنهاد من به مجیدی است تا بهترین دستاورد را برای استقلال به همراه داشته باشد.

حضور استقلال در آسیا را چطور می‌بینید؟

ما سالیان سال است که از نظر امکاناتی از سایر کشورهای آسیایی عقب هستیم. اگر هم در سال‌های اخیر توانسته ایم یکی از قدرت‌های برتر قاره باشیم به خاطر نیروی قدرتمندی است که در اختیار داریم. در سال‌های گذشته هم سپاهان،پرسولیس ، ذوب آهن توانستند به مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا برسند. به نظر من تیم‌های ایرانی حداقل باید تا فینال غرب آسیابرسند.

به عنوان کسی که در سن پائین به آلمان ترانسفر شدید فکر می‌کنید چرا تعداد لژیونرهای فوتبال ایران کم شده است؟

زمان تغییر کرده و هیچ‌کدام از باشگاه‌های ایرانی ظرفیت ترانسفر بازیکن ندارند. ضمن اینکه در گذشته هم بازیکنان زمانی که در تیم ملی می‌درخشیدند ترانسفر می‌شدند اما سال‌هاست که تیم ملی در هیچ رده ای موفقیت نداشته است. ضمن اینکه تیمی‌مثل استقلال هم در سال‌های اخیر به دلیل مشکلاتی که داشته نتوانسته بازیکن ملی پوش جذب کند تا بتواند آنها را ترانسفر کند.#‌ورزشی #‌خبر_ورزشی منبع: خبرورزشی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قیمت فروش یورو امروز با کاهش ۱۶ تومانی نسبت به قیمت‌ پایانی روز گذشته ۲۷ هزار و ۹۷۷ تومان شد.

3 دقیقه پیش

این نیروگاه در زمینی به مساحت ۲ هکتار با ۳ هزار و ۱۱۴ صفحه (پَنِل) خورشیدی ۳۲۵ واتی با برند TRUNSUN TSP-۷۲ و مدل پلی کریستال و۱۳ عدد اینورتر مدل SMA SHP-۷۵ به ظرفیت ۷۵ کیلووات احداث شده است.

14 دقیقه پیش

سخنگوی وزارت خارجه روسیه از ادعاهای جمهوری چک مبنی بر درگیری روسیه در انفجارهای مهلک سال ۲۰۱۴ انبار مهمات، انتقاد کرد و آن‌ها را بی‌اساس خواند

یک ربع پیش

صبح شنبه گذشته جنایتی در روستای سعیدآباد ایلخانی رقم خورد که مردم روستا را شوکه کرد.

یک ربع پیش

کودکان ما در موج چهارم همه‌گیری کرونا در معرض چه خطراتی هستند؟ کرونا در کودکان با چه علائمی ظهور می‌کند؟ در این شرایط چگونه از کودکانمان مراقبت کنیم؟ در این ویدئو، دکتر هادی یزدانی، پزشک عمومی، به این پرسش‌ها پاسخ داده است. / گروه چندرسانه‌ای «ایران»

یک ربع پیش

ارتش سودان عزم خود را برای پس گرفتن همه سرزمین‌های سودان، بر اساس مرزهای ۱۹۰۲، از اتیوپی اعلام کرد.

یک ربع پیش

تعدادی از کارکنان گوگل جزئیات بی سابقه و تکان‌دهنده‌ای از آزار جنسی و تبعیض جنسیتی را در شرکت گوگل افشا کرده‌اند که نشان دهنده سابقه طولانی این رفتارهاست.

یک ربع پیش

رئیس حزب "اسرائیل بیت‌نا" نسبت به اصابت موشک نزدیک دیمونا واکنش نشان داد.

یک ربع پیش

پلیس محلی ایالت «اوتار پرادش» هند از کشته و زخمی شدن دهها نفر بر اثر تصادف میان قطار مسافری با یک کامیون و موتور سیکلت خبر داد.

یک ربع پیش

دادگاه اتحادیه اروپا دستور داد، نام دختر قذافی از فهرست تحریم شدگان سال ۲۰۱۱ خارج شود، زیرا "او دیگر تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی نیست".

نیم ساعت پیش

در پی انتشار خبری مبنی بر کودک آزاری منجر به فوت در کهریزک، رئیس حوزه قضایی کهریزک توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

نیم ساعت پیش

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه لایحه‌ای را به تصویب رساند که اختیارات قوه مجریه را برای صدور ممنوعیت‌های مسافرتی، همانند آنچه دونالد ترامپ علیه چند کشور اکثرا مسلمان به راه انداخت، در آینده محدود می‌کند.

نیم ساعت پیش

افزایش تورم در ماه گذشته به نحوی بوده که کالا و خدمات بین ۲۰ تا ۱۱۰درصد نسبت به پارسال افزایش قیمت داشته است و «روغن و چربی ها» در صدر این گرانی قرار دارد.

نیم ساعت پیش

فرمانده تیپ عملیاتی ۳۹ امام صادق(ع) از متلاشی شدن باند قاچاق انسان و کشف و ضبط محموله دارویی خبر داد.

نیم ساعت پیش

دادستان‌های گواتمالا روز چهارشنبه درخواست کردند مصونیت "جیمی مورالس"، رئیس‌جمهور سابق این کشور برداشته شود تا وی بتواند بابت نقض فرمان مأموریت ضدفساد مورد حمایت سازمان ملل که در این کشور در جریان بود، تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...