خبرگزاری تسنیم |
2 ماه پیش

جام جهانی قطر ژاپن دومین غول را رد به عنوان صدرنشین صعود کرد حذف آلمان با بردی بی فایده جدول اخبار فوتبال جهان اخبار ورزشی تسنیم Tasnim


جام جهانی قطر| ژاپن دومین غول را بُرد و به‌عنوان صدرنشین صعود کرد/ حذف آلمان با بردی بی‌فایده + جدول

جام جهانی قطر - سامورایی آبی شگفتی دیگری در این دوره از رقابت‌ها آفرید و به‌عنوان صدرنشین گروه مرگ جام جهانی ۲۰۲۲ به یک‌هشتم نهایی رسید.

- اخبار ورزشی -

جام جهانی قطر- به گزارشخبرگزاری تسنیم، دیدارهای گروه E مسابقاتجام جهانی 2022قطر پنجشنبه شب با دو بازی به پایان رسید که نتایج این دیدارها به شرح زیر است:

کاستاریکا 2 - آلمان 4
گل‌ها: یسلتین تِخِدا (58) و خوان وارگاس (70) برای کاستاریکا و سرژ گنابری (10)، کای هاورتس (73 و 88) و نیکلاس فولکروگ (1+90) برای آلمان

ژاپن 2 - اسپانیا یک
گل‌ها: ریتسو دوان (48) و آئو تاناکا (51) برای کاستاریکا و آلوارو موراتا (11) برای اسپانیا

رکورد جدید نویر و کانادا در تاریخ جام‌های جهانی

ژاپن که پیش‌تر آلمان را شکست داده بود، بر دومین تیم بزرگ گروه مرگ جام جهانی هم غلبه کرد و با کسب شش امتیاز، به‌عنوان صدرنشین گروه E راهی یک‌هشتم نهایی شد. اسپانیا نیز با چهار امتیاز در رتبه دوم جدول گروه قرار گرفت و به جمع 16 تیم پایانی صعود کرد. آلمان هم با اینکه برتری دیرهنگامی برابر کاستاریکا به دست آورد، از صعود به مرحله حذفی بازماند.

گل دوم ژاپن در این بازی روی صحنه‌ای مشکوک به ثمر رسید. در دقیقه 51 به نظر می‌رسید توپ از خط کنار دروازه عبور کرده و داور باید حکم به ضربه دروازه می‌داد، اما آئو تاناکا گل دوم سامورایی آبی را وارد دروازه لاروخا کرد و گل با نظر داور مورد قبول قرار گرفت.

کرواسی و مراکش راهی یک‌هشتم نهایی شدند

ژاپن که پس از استرالیا دومین آسیایی دور یک‌هشتم نهاییجام جهانی 2022به شمار می‌رود، از ساعت 18:30 روز دوشنبه 14 آذر مقابل کرواسی صف‌آرایی می‌کند و اسپانیا در این مرحله، از ساعت 18:30 روز سه‌شنبه 15 آذر به مصاف مراکش می‌رود.

جدول نهایی گروه Eجام جهانی قطردر زیر آمده است:

تیم ملی فوتبال آلمان , تیم ملی فوتبال اسپانیا , جام جهانی فوتبال , جام جهانی 2022 قطر , جام جهانی 2022 , جام جهانی قطر , تیم ملی فوتبال ژاپن , تیم ملی فوتبال کاستاریکا ,

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...