سازمان ملل گزینه جنایت جنگی اسرائیل را روی میز گذاشت all tv logo

سازمان ملل گزینه جنایت جنگی اسرائیل را روی میز گذاشت
بین‌المللاروپا و آمریکا

یک کارشناس سازمان ملل متحد گفت: چنانچه جزئیات منتشر شده در رابطه با استفاده رژیم صهیونیستی از هوش مصنوعی در جنگ غزه صحت داشته باشد «بسیاری از حملات انجام شده در غزه جنایت جنگی محسوب خواهد شد».

به گزارش الجزیره، بن ساول گزارشگر حقوق بشر و ضدتروریسم سازمان ملل متحد اعلام کرد: چنانچه صحت جزئیات منتشر شده در رابطه با استفاده رژیم اسرائیل از هوش مصنوعی در جنگ غزه اثبات شود «بسیاری از حملات انجام شده در غزه مشمول جنایت جنگی از نوع حملات نابرابر محسوب خواهد شد».

این سخنان ساول در واکنش به گزارش روز گذشته مجله +۹۷۲ و یک رسانه محلی عبری صورت گرفت که اعلام کرده بودند ارتش اسرائیل با استفاده از سیستم مجهز به هوش مصنوعی موسوم به «اسطوخودوس» ۳۷ هزار فلسطینی ساکن غزه را تحت عنوان اهداف نظامی نشانه گرفته است.

ارتش اسرائیل در هفته‌های نخست جنگ غزه اعلام کرده بود که در ازای هر حمله مهم حماس تشکیلات خودگران فلسطین، این رژیم خود را مجاز به کشتن ۱۵ تا ۲۰ شهروند فلسطینی خواهد دانست.

منبع: ایرنا

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

2 ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

2 ساعت پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با وزیر خارجه هند، وی را از چگونگی دفاع مشروع ایران و تنبیه رژیم اسراییل مطلع کرد.

2 ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

2 ساعت پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

2 ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

2 ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

2 ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

2 ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

2 ساعت پیش

بیشتر...