راهبرد معاصر |
4 روز پیش

توافق کشور های هلند، چک دانمارک برای طرح جدید حمایت های نظامی از اوکراین راهبرد معاصر

نمایندگان دولت‌های حامی غرب در پانزدهمین گردهمایی خود به منظور حمایت از اوکراین در رامشتاین آلمان بار دیگر از طرح‌های حمایتی تسلیحاتی گسترده به این کشور رونمایی کردند.

به گزارش راهبرد معاصر؛ نشست معروف به رامشتاین با حضور مقامات بلند پایه از کشور‌های مختلف غربی امروز در این منطقه برگزار شد. در رامشتاین، حامیان غربی اوکراین بار دیگر درباره تحویل تسلیحات بیشتر به اوکراین بحث تبادل نظر کردند.

معاون وزیر دفاع آلمان که به نیابت از "بوریس پیستریوس"، وزیر دفاع این کشور که به دلیل ابتلا به کرونا نتوانست در این نشست شرکت کند در این تشکل حضور یافت بر لزوم تقویت پدافند هوایی اوکراین تاکید کرده و به این ترتیب آنچه را که حامیان اوکراین که برای پانزدهمین بار صبح روز سه‌شنبه در پایگاه نیروی هوایی آمریکای رامشتاین در راینلند-فالتز گرد هم آمدند، از صبح درباره آن صحبت کرده بودند، خلاصه کرد.

وی گفت که این یک جلسه بسیار ویژه بود، زیرا وزیر دفاع جدید اوکراین برای اولین بار در آنجا حضور داشت. این مقام آلمانی گفت که کشورش همچنان به صورت تزلزل ناپذیر در کنار اوکراین ایستاده است. به گفته وی حمایت از این کشور، به ویژه در ماه‌های آینده، باید ادامه یابد، زیرا شرایط سخت و بسیار سخت خواهد شد چرا که هوا سرد و زمین‌ها گل آلود می‌شود.

وی همچنین گفت که آلمان تصمیم گرفته است بسته دیگری به ارزش ۴۰۰ میلیون یورو برای اوکراین تهیه کند. وی به این ترتیب آنچه را که "بوریس پیستوریوس"، وزیر دفاع فدرال آلمان - که به دلیل بیماری کرونا قادر به حضور در رامشتاین نبود - پیش از این عصر دوشنبه در مصاحبه با نشریه "بیلد" اعلام کرده بود، تکرار کرد. پیستوریوس گفته بود که برلین در حال تامین مهمات اضافی از جمله مهمات انفجاری، مهمات خمپاره‌ای، راکت‌های مین برای اوکراین است، زیرا مهمات همان چیزی است که این کشور اکنون به آن نیاز دارد. این بسته همچنین باید شامل وسایل نقلیه محافظت شده و سیستم‌های پاکسازی مین باشد. علاوه بر این، این بسته شامل تجهیزاتی است که باید استقامت سربازان اوکراینی را در زمستان آینده تضمین کند از جمله لباس و مولد‌های گرما. پیستوریوس گفت: ما با آنچه به خوبی برای انجام آن قادر هستیم و اوکراین بیشتر به آن نیاز دارد از این کشور حمایت می‌کنیم.

معاون وزیر دفاع آلمان همچنین در رامشتاین گفت که وضعیت جدیدی در مورد تقاضای اوکراین برای موشک‌های کروز تاروس آلمان وجود ندارد و این موضوع در مذاکرات مطرح نبود. پیستوریوس همچنین به نشریه بیلد گفته بود که که دولت فدرال آلمان همچنان در حال بررسی تحویل این موشک‌ها است.

اوکراین ماه‌هاست که از دولت فدرال آلمان می‌خواهد که آن را به تاروس مجهز کند، زیرا این موشک برد بیش از ۵۰۰ کیلومتر دارد و بنابراین می‌تواند به اهداف روسیه در پشت جبهه حمله کند. به ویژه، اوکراین می‌تواند از آن برای ضربه زدن به خطوط تدارکاتی روسیه و مسیر‌های تدارکاتی در کریمه استفاده کند. با این حال، دولت فدرال آلمان نگران است که اوکراین بتواند با این موشک‌ها به اهدافی در خاک روسیه حمله کند و در نتیجه مسکو را تحریک کند.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا هم در این نشست بر لزوم تقویت پدافند هوایی اوکراین تاکید کرده و گفت: ۵۰ کشور گردهم آمده در این نشست نشان دهنده عزم شرکای اوکراین است. ارزش تحویل سیستم‌های تسلیحاتی و تجهیزات ارسالی به اوکراین در حال حاضر به بیش از ۷۶ میلیارد دلار رسیده است. آستین خطاب به رئیس جمهور روسیه گفت: زمان به نفع پوتین نیست.

آستین همچنین اعتراف کرد که ضد حملات اوکراین به کندی پیش می‌رود. به گفته وی سربازان شجاع اوکراینی در حال شکستن خطوط بسیار امن ارتش متجاوز روسیه هستند. آستین همچنین اعلام کرد که تحویل تانک‌های اصلی رزمی آبرامز توسط ایالات متحده به زودی به اوکراین خواهد رسید.

وزیر دفاع آمریکا: تانک‌های وعده داده شده به اوکراین به زودی به دست این کشور می‌رسد

واشنگتن در آغاز سال به کی یف وعده داده بود که این تانک‌ها را برای این کشور تامین کند. آن‌ها بخشی از بیش از ۴۳ میلیارد دلار کمک نظامی هستند که ایالات متحده از آغاز تهاجم روسیه در فوریه ۲۰۲۲ به اوکراین متعهد شده است.

آستین همچنین از الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع سابق اوکراین که در اوایل سپتامبر از سمت خود برکنار شد، به دلیل به زعم وی کار سخت و فداکاری و هر کاری که برای اوکراین آزاد در دنیای امن انجام داد تشکر کرد.

وی همچنین گفت که آمریکا در آموزش خلبانان جنگنده‌های F-۱۶ که چندین کشور وعده داده اند، شرکت خواهد کرد. به گفته وی این باید در آمریکا اتفاق بیفتد.

این اولین نشست در قالب رامشتاین برای رستم اومروف، وزیر دفاع جدید اوکراین بود. وی در پایان این گفتگو از حمایت‌های ائتلاف ابراز قدردانی کرد و تاکید کرد که این کشور از جمله با هدف ایجاد زیرساخت‌های فنی امن برای نیرو‌های مسلح، توافقنامه‌ای با سایر کشور‌ها منعقد کرده است. او گزارش داد، اما وعده‌های جدید دیگری نیز در مورد کمک از سوی شرکا وجود دارد.

یکی از این تعهدات در نشست رامشتاین از سوی جمهوری چک، هلند و دانمارک صورت گرفت. در طول این کنفرانس، نمایندگان این سه کشور توافقنامه‌ای را برای یک طرح جدید جمع آوری کمک امضا کردند. در بیانیه مطبوعاتی از طرف این سه کشور آمده است: ما در ماه‌های آینده سلاح، خودرو‌های زرهی، سیستم‌های ضد هوایی و مهمات را به اوکراین تحویل خواهیم داد. تجهیزات در شرایط آماده به کار می‌باشد. این‌ها سلاح‌های مدرن چک و تجهیزات آماده‌ای هستند که ارتش اوکراین در حال حاضر از آن‌ها استفاده می‌کند. بر این اساس ابتدا، کی یف باید ۱۵ تانک اصلی جنگی مدرن T-۷۲ EA دریافت کند. / تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

این روزها که فصل مدارس شروع شده برای فرزندان دانش آموزتان میتوانید یک دسر خوشمزه درست کنید تا خستگی مدرسه از تن شان بیرون آید.

یک ربع پیش

معاون اول رئیس جمهور دستور داد با تأمین مالی، برخی مشکلات فوری آسایشگاه‌ها حل شده و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برای رسیدگی بهتر به جانبازان اعصاب و روان ۶۲ قلم داروی مخصوص این بیماران را تأمین کند.

یک ربع پیش

تیم ملی فوتبال امید در سومین دیدار خود در هانگژو مقابل مغولستان به پیروزی پر گل رسید تا به عنوان تیم صدرنشین به مرحله حذفی صعود کند.

یک ربع پیش

به مناسبت آغاز سال تحصیلی، هزار و ۵۵۰ بسته نوشت افزار میان دانش آموزان بی بضاعت شهرستان سیریک توزیع شد.

نیم ساعت پیش

تیم ملی تنیس روی میز ایران با عملکرد بی نظیر خود به مرحله نیمه نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو صعود کرد و پس از ۶۵ سال دوباره به مدال برنز تیمی رسید.

یک ربع پیش

یک رسانه آمریکایی با تاکید بر اینکه اوکراین در ضد حمله خود علیه روسیه به نتایج مورد انتظار خود دست نیافته است، گزارش داد، کی‌یف در جریان نبرد در زاپوریژیا متحمل خسارات زرهی سنگینی شده است.

یک ربع پیش

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت که برنامه‌مان رساندن گوشت قرمز به سطح قیمت سالهای گذشته است.

نیم ساعت پیش

مربی تیم ملی دوومیدانی ناشنوایان درباره وضعیت این تیم برای مسابقات پیش رو توضیحاتی را مطرح کرد.

نیم ساعت پیش

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها در چهار ماه گرم سال ۱۴۰۲ و با مدیریت مصرف برق در بخش صنایع کشور ۳۰۰ واحد صنعتی بزرگ و انرژی‌بر، نسبت به سال گذشته ۵.۵ درصد و در مقایسه با سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۹.۶ درصد رشد مصرف برق را تجربه کردند که تاثیر مستقیمی در رشد تولید دارد.

10 دقیقه پیش

بیشتر...