زمین های کشاورزی در سال آینده سنددار خواهند شد

محمدرضا قدسی گفت: ۱۲.۵ میلیون هکتار از ۱۸.۵ میلیون هکتار زمین کشاورزی در سطح کشور سنددار می‌شوند.

به گزارش گروه استان‌هایباشگاه خبرنگاران جوانازآبادان،محمدرضا قدسی مشاور وزیر و مدیر کل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی دیروز  در نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی و شیلات آبادان گفت: اکثرزمین های کشاورزیبه پیشنهاد سازمان جنگل‌ها و مراتع در سال آینده به سرعت سنددار خواهند شد.

او با اشاره به بررسی تغییر کاربری زمین‌هایمزارع پرورش میگوی آبادانبه آبزی‌پروری افزود: با تغییر کاربری از میگو پروری به سایر آبزیان با همکاری دامپزشکی و شیلات می‌توان ارزآوری برای کشور کسب کرد.

قدسی افزود: از ۱۲۰ مزرعه در سایت پرورش میگوی چوئبده ۲۰ واحد آن فعال است و قطعا مسایل و مشکلات این سایت به وزیر جهاد کشاورزی گزارش خواهد شد و امیدواریم به زودی مشکل آبزی پروران منطقه برطرف شود.

او با اشاره به وجود پتانسیل برای ایجاد پنج تا ۶ هزار فرصت شغلی در سایت پرورش میگوی چوئبده آبادان اظهار داشت:برطرف کردن برخی از مشکلات سایت پرورشی میگوی چوئبده و زمین‌های کشاورزی آبادان نیاز به همکاری بین بخشی سازمانی و دستگاه‌های منطقه دارد.

مشاور وزیر و مدیر کل امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی به بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها علیه کشور و تلاش وزارت جهاد کشاورزی برای تامین ارز مورد نیاز نهادهای دامی اشاره کرد و گفت: در تخصیص ارز تا شهریور مشکل داشتیم ولی با تدابیر اندیشیده شده و برطرف شدن مشکلات ثبت سفارش فراوانی در خصوص نهادهای دامی انجام شد و در تامین آنها به آرامش رسیدیم.

سیدزین‌العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان نیز در این نشست با اشاره به مسائل و مشکلات آبزی پروران سایت پرورش میگوی چوئبده گفت:برخی از مشکلات باعث شده تا تعدادی از مزارع پرورش میگو و کارگاههای تولیدی تعطیل شود.

او افزود: در زمینه مجوز ندادن به طرح‌های آبزی‌پروری و پرورش ماهی بجای میگو در سایت چوئبده کوتاهی شد.

موسوی رفع مشکلات مزارع پرورش ماهی و میگو به منظور ایجاد شغل در آبادان را خواستار شد.

جلیل مختار یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: برخی مشکلات سایت پرورش میگوی چوئبده در چهارماه گذشته به وزیر جهاد کشاورزی اعلام شد که مهمترین آنها تعیین تکلیف زمین‌های مزارع و سنددار کردن آنها است.

او از لایروبی نشدن اسکله‌های بنادرصیادی آبادان انتقاد کرد و افزود: با توجه به لایروبی نشدن اسکله‌های بندر آبادان اکثر شناورها در زمان جزر و مد با مشکل تردد و پهلوگیری مواجه می‌شوند.

مختار در بخش دیگری به طرح افزایش قدرت موتور قایق‌های صیادی اشاره کرد و گفت:طرح ارتقای افزایش قدرت موتور قایق‌های صیادی و استفاده از سوخت گازوئیل به جای بنزین هیچ تغییری در افزایش قدرت موتورها نکرده بلکه مشکلات صیادان را دوچندان کرده است.

انتهای پیام/ د#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ابررایانه ایرانی «سیمرغ» اردیبهشت ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می رسد.

لحظاتی پیش

سوخت مبتنی بر هیدروژن برای آزمایش در سال ۲۰۲۲ آماده خواهد شد که در اتومبیل مسابقه‌ای جدید پورشه ۹۱۱ GT۳ Cup استفاده خواهد شد.

لحظاتی پیش

یک کارشناس علوم قرآنی گفت: «امیرالمومنین (ع)» در جهت منافع اسلام قدم برداشتند، ایشان ابتدا به اسلام و «خاتم النبیین (ع)» معرفت و شناخت پیدا کردند و در ادامه مجاهدانه از اسلام و «پیامبراکرم (ص)» دفاع کردند، تمام ابعاد زندگی «امیرالمومنین (ع)» حاکی از درس برای همه مردم اعصار است.

1 دقیقه پیش

گفته می‌شود مهدی قایدی از باشگاه خواسته تا رقم قرارداد او را به ۳ میلیارد تومان برساند.

12 دقیقه پیش

یکی از صنایع بزرگ در دنیا، صنعت خودرو سازی است،

13 دقیقه پیش

باشگاه سویا برای به خدمت گرفتن سردار آزمون به طور رسمی دست به کار شد.

یک ربع پیش

اختلال پرخوابی می‌تواند بر عملکرد روزانه شما تاثیر منفی بگذارد پس بهتر است با تغییر سبک زندگی‌تان آن را کنار بگذارید.

یک ربع پیش

استاندار تهران با اشاره به سرقت ماهانه ۱۰۰۰ خودروی پراید در تهران بزرگ گفت: اگر نگاهی به تولید محصولات خودرویی تولید داخلی داشته باشیم می‌بینیم که، چون زمینه رقابت وجود ندارد در نتیجه هیچ بهبود کیفیتی را در زمینه تولید خودرو در سال‌های اخیر نداریم.

یک ربع پیش

محققان در بررسی‌های خود دریافتند، تقریباً یک چهارم بیماران در شش ماه پس از ابتلا به ویروس کرونا دچار ریزش مو می‌شوند.

نیم ساعت پیش

در ادامه شما را با روش تهیه ژله چشم و نظر آشنا خواهیم کرد.

نیم ساعت پیش

طوفان های همراه گردو غبار در شمال سیستان و بلوچستان تا کنون نه تنها در اقتصاد مردم تاثیر منفی گذاشته بلکه مهاجرت بسیاری از خانواده ها را نیز رقم زده است.

1 ساعت پیش

رئال مادرید پیش از دیدار حساس برابر اتلتیکومادرید دو امتیاز مهم را در لالیگا از دست داد.

1 ساعت پیش

منابع عراقی از ادامه درگیری ها در استان ذی قار و زخمی شدن شمار زیادی بر اثر این درگیری ها خبر دادند.

1 ساعت پیش

با وجود آنکه متوسط قیمت خانه در پایتخت به متری ۲۸.۳ میلیون تومان رسیده و در محله های میانی و شمالی تهران کف قیمت واحدهای مسکونی حدود یک میلیارد تومان است در برخی محله های جنوبی مثل خاورشهر، تقی آباد، علائین، دولت خواه و عباس آباد (منطقه۲۰) می توان با حدود ۵۰۰ میلیون تومان خانه دار شد.

1 ساعت پیش

در شرایطی که قرار بود آزمایشگاه‌های مرجع مورد تایید وزارت بهداشت برای جلوگیری از ارائه تست جعلی PCR اعلام شده و مسافران با شرایط خاصی بتوانند از کشورهای مختلف به ایران وارد شوند، همچنان این اتفاق نیافتاده است.

1 ساعت پیش

بیشتر...