خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

عقب ماندگی بخش مسکن در سال جهش تولید با مشارکت مردم جبران شود ایسنا

عقب ماندگی بخش مسکن در سال «جهش تولید با مشارکت مردم» جبران شود

ایسنا/گیلانمعاون عمرانی استاندار گیلان، از دستگاه های نظارتی و مدیران دستگاه ها خواست با طرح نهضت ملی مسکن همکاری داشته باشند و اضافه کرد: جهش تولید فراتر از کارهای عادی و روزمره است و باید عقب افتادگی در بخش مسکن را جبران کنیم.

موسی فکور امروز ۱۶ فروردین در جلسه شورای مسکن استان گیلان، با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر انقلاب تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم»، اظهار کرد: مردم در کنار اقتصاد و معیشت، دغدغه مسکن دارند.

وی با بیان اینکه سال جدید فرصت خوبی برای جهش تولید در بخش مسکن است، افزود: از جهش تولید مسکن با مشارکت مردم در راستای تحقق شعار سال حمایت می کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان مسکن را یکی از نیازهای اساسی مردم و جزو راهبردهای دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: فرایند تولید مسکن در دهه اخیر دچار رکود شد و لذا امروز شاهد افزایش تقاضا در بخش مسکن بیش از گذشته هستیم.

فکور یکی از چالش های استان گیلان در حوزه مسکن را کمبود زمین دانست و یادآور شد: علاوه بر اینکه تراکم سکونت در استان بالاست، دارای زمین های ارزشمند هستیم و زمین بلا استفاده در استان کم است.

وی با اشاره به ارزشمندی اراضی ملی و گردشگری گیلان و ثبت جهانی جنگل های هیرکانی، گفت: اگرچه دغدغه زمین داریم، اما باید پاسخگوی تقاضای مردم برای مسکن باشیم و لذا باید راهکارهای مناسب را احصا کنیم و از اراضی موجود بهترین بهره را ببریم.

معاون عمرانی استاندار گیلان از دستگاه های نظارتی و مدیران دستگاه ها خواست با طرح نهضت ملی مسکن همکاری داشته باشند و اضافه کرد: جهش تولید فراتر از کارهای عادی و روزمره است و باید عقب افتادگی در بخش مسکن را جبران کنیم.

وی از بانک های عامل خواست با پروژه های مسکن خودمالک همکاری کنند و ادامه داد: تعهد استان گیلان در طرح نهضت ملی مسکن ۱۳۰ هزار واحد است و باید برای تحقق آن یک حرکت جهادی و انقلابی را آغاز کنیم.

فکور هم چنین از دستگاه های خدماتی خواست زیرساخت های لازم از جمله آب و برق و گاز را در اراضی تامین شده جهت ساخت مسکن فراهم کنند و افزود: فرایند انتخاب پیمانکار برای زمین های شناسایی شده، سریعا انجام شود.

وی با اشاره به تداوم روند شناسایی زمین جهت تولید مسکن، خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ۱۹۸ هکتار انجام شده و متولیان امر، پروژه ها را معطل نکنند.

معاون عمرانی استاندار گیلان همچنین بر اتمام پروژه های باقی مانده مسکن مهر تاکید کرد و گفت: شهرداری ها نقش جدی تری در پروژه های بازآفرینی داشته باشند.

فکور با اشاره به اخذ مجوز خرید زمین از بخش خصوصی جهت ساخت مسکن، از فرمانداران خواست شناسایی اراضی مورد نظر را انجام دهند و عنوان کرد: به دنبال الحاق اراضی حاشیه شهرها هستیم تا جهش تولید مسکن را محقق کنیم.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از تحقق 123 درصدی تعهد اشتغال در این اداره کل خبر داد و گفت: 575 اشتغال در سامانه اشتغال در حوزه صنایع‌دستی خراسان جنوبی در سال گذشته ثبت شده است.

7 دقیقه پیش

تنقلات ناسالم بخش عمده‌ای از غذای مصرفی روزانه افراد را تشکیل می‌دهد اما راهکارهای ساده‌ای برای کاهش مصرف این تنقلات و جلوگیری از افزایش وزن وجود دارد.

7 دقیقه پیش

کنسرت جدید حسن ریوندی با عنوان بخاری بد بو، باعث خنده حاضران در سالن همایش شد و از دیدن اجرای شاداب این هنرمند لذت بردند.

9 دقیقه پیش

فرمانده‌کل ارتش گفت: به سردمداران آمریکا نیز هشدار می‌دهیم که اگر در حمایت از رژیم صهیونیستی بخواهند ورود و یا مداخله کنند، تمام پایگاه‌ها و منافع آنها اهداف عملیاتی ما محسوب می‌شوند.

یک ربع پیش

وزیر امور خارجه ایران در جمع سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران با بیان اینکه ما هیچ هدف غیر نظامی در پاسخ خود تعریف نکردیم، گفت: نیرو‌های مسلح ما هیچ مکان اقتصادی و یا جمعیتی را مورد هدف قرار ندادند.

یک ربع پیش

وزارت خارجه یمن در واکنش به عملیات تلافی جویانه ایران علیه رژیم صهیونیستی گفت که این عملیات قانونی و مطابق با قوانین بین‌المللی است.

9 دقیقه پیش

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از آماده باش نیروهای امدادی این جمعیت در 5 استان در پی اعلام هشدار هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران خبر داد.

5 دقیقه پیش

در خبر زیر سکانسی خنده دار از برنامه مهمونی وقتی ایرج طهماسب ادای پشه را در می آورد.

یک ربع پیش

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با قدردانی از سپاه گفت: امروز روز پیروزی امت اسلامی و شکست دشمنان است؛ امروز همه معادلات عالم تغییر کرده است.

5 دقیقه پیش

بیشتر...