ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

واکنش امریکا به همکاری های اتمی پاکستان چین ایران آنلاین

واکنش امریکا به همکاری‌های اتمی پاکستان و چین

امریکا با ابراز نگرانی نسبت به آنچه که برنامه‌های غیرایمنی هسته‌ای و بالستیک پاکستان خواند، چندین شرکت لجستیکی و تسلیحاتی چین را به اتهام کمک به توسعه فعالیت‌های اتمی اسلام‌آباد در فهرست سیاه قرار داد.

رسانه‌های پاکستانی روز پنجشنبه به نقل از وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا نوشتند که ده‌ها شرکت چینی به دلیل نگرانی‌های امنیتی و در برخی موارد کمک آنان به تقویت توانمندی ارتش پاکستان، از سوی واشنگتن در فهرست سیاه تجاری قرار گرفتند.

براساس این گزارش، وزارت بازرگانی آمریکا برنامه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک پاکستان را محافظت نشده توصیف کرد و بر همین اساس ۱۶ نهاد و شخص از چین و پاکستان را به دلیل مشارکت در فعالیت‌های هسته‌ای و توسعه برنامه‌های موشک بالستیک اسلام‌آباد  به لیست سیاه خود اضافه کرد.

سایت روزنامه پاکستانی «اکسپرس تریبیون» در این خصوص نوشت: آمریکا در مجموع ۲۷ نهاد جدید از پاکستان، چین، ژاپن و سنگاپور را به لیست سیاه خود افزوده است.

واشنگتن در ماه مارس ۲۰۱۸ نیز هفت شرکت‌ پاکستانی را به اتهامفعالیت غیرقانونی هسته‌ایو ریسک بالای این شرکت‌ها علیه امنیت ملی و منافع ایالات متحده آمریکا در فهرست تحریم قرار داد.

رسانه‌های پاکستانی اواخر فروردین ماه امسال به نقل از اسناد رسمی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کردند که این کشور ۱۰ فرد و شرکت پاکستانی را به اتهام همکاری با روسیه و جرایم سایبری تحریم کرده است.

مهرماه امسال رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا مدعی شد که وی نسبت به تهدیدهای پیش روی دارایی‌های اتمی پاکستان و امنیت این کشور ناشی از خروج سریع ایالات متحده از افغانستان به جوبایدن هشدار داده است./ ایرنا

 

 

 

 

 

  #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...