خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

آخرین گروه از زائران ایرانی مدینه قبل ، امشب وارد مدینه می شوند رضوی

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد:
آخرین گروه از زائران ایرانی مدینه قبل ، امشب وارد مدینه می‌شوند
به گزارش سرویس دین وزندگیخبرگزاری رضوی، سید صادق حسینی افزود: بیش از ۲۵ هزار زائر ایرانی در مکه مکرمه حضور دارند و بقیه در مدینه منوره هستند.
وی ادامه داد: اعزام زائران تا پنج روز آینده از مدینه به مکه پایان می‌یابد و همه زائران مدینه قبل در مسجد شجره محرم و به زائران مکه مکرمه ملحق می‌شوند؛ در واقع دوشنبه ۱۳ تیر دیگر زائری در شهر پیامبر نخواهیم داشت.
حسینی همچنین با اشاره به اینکه تاکنون از ۱۶۱ پرواز پیش بینی شده برای انتقال زائران ۱۲۹ پرواز انجام شده است، گفت: انتقال زائران ایرانی به عربستان تا بامداد ۱۳ تیر ادامه دارد و از فردا همه زائران ورودی به عربستان مدینه بعد خواهند بود. رئیس سازمان حج و زیارت افزود: زائرانی که در روز‌های آینده به سرزمین وحی مشرف می‌شوند وارد جده خواهند شد و در مسجد جحفه لباس احرام می‌پوشند و عمره تمتع خود را آغاز می‌کنند.
رئیس سازمان حج گفت: خوشبختانه تا امروز هیچ بیمار بستری از زائران ایرانی نداشتیم و دو مورد بیمار بستری یک آقا و یک خانم عضو کادر درمان بودند. حسینی ادامه داد: بیشترین علت مراجعه زائران به مراکز درمانی حج و زیارت گرمازدگی و مشکلات پوستی است چراکه دمای هوا در مکه و مدینه در این روز‌ها به ۵۰ درجه می‌رسد؛ از زائران خواسته ایم در ساعت گرم روز از هتل خارج نشوند.
امسال ۳۹ هزارو ۶۵۰ زائر ایرانی در سرزمین وحی حضور دارند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه جلسه اعضای دولت و هیات رئیسه و روسای کمیسیون‌های مجلس هفته آینده برگزار می‌شود؛ گفت: فردا رئیس‌جمهور و جمعی از اعضای هیات دولت به کرمان سفر می‌کنند.

4 ساعت پیش

واشنگتن پست ادعا کرد که انفجارهای دیروز در پایگاه هوایی روسیه در کریمه کار نیروهای ویژه اوکراین بوده است.

3 ساعت پیش

مجلس شورای اسلامی در هفته آینده جلسه علنی دارد که در مهم‎‌ترین بخش‌ها، قرار است ضمن سؤال از وزیر بهداشت، گزارش حادثه متروپل آبادان نیز قرائت شود.

4 ساعت پیش

مدیرعامل تامین اجتماعی گفت: برای اعمال افزایش جدید و نحوه پرداخت و تأمین مالی مربوطه با هماهنگی با کانون‌ها؛ نیازمند زمان هستیم و انشاءلله صدور احکام جدید در شهریورماه انجام می‌‌شود.

3 ساعت پیش

رهبر جریان صدر در عراق از دستگاه قضایی این کشور درخواست کرد که حداکثر تا پایان هفته آینده پارلمان عراق را منحل کند.

3 ساعت پیش

متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد بالارفتن سن ازدواج و ازدواج‌های دیرهنگام در جامعه هستیم و به نظر می رسد این موضوع در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی است،

2 ساعت پیش

رئیس جمهور در پیامی درگذشت شاعر پرآوازه ایران مرحوم امیر هوشنگ ابتهاج را به خانواده، جامعه فرهنگی و هنری و مردم ادب‌پرور ایران تسلیت گفت.

2 ساعت پیش

هشت کشتی گیر و یک مربی از خوزستان به یازدهمین مرحله اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان دعوت شدند.

4 ساعت پیش

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی اصلاح مستمری سایر سطوح بازنشستگان را پذیرفتند.

4 ساعت پیش

بیشتر...