دینو |
3 ماه پیش

موردی که برای بقا زنده ماندن در شرایط بحرانی باید بدانید دینو

گاهی اوقات ما در شرایطی قرار می‌گیریم که کسی نیست به ما کمک کند و خودمان باید از پس این موقعیت بر بیاییم. ما در دینو 5 قانون بقا را که به شما کمک می‌کند تادر شرایط بحرانیجان خود را نجات دهید، با شما به اشتراک می‌گذاریم.

نکاتی برای بقا و زنده ماندن در شرایط بحرانی:

5.  از باتری گوشی برای آتش زدن استفاده کنید

آتش زدن باتری گوشی

اگر در منطقه‌ای دور از سکنه گم شده‌اید می‌توانید از باتری گوشی خود برای آتش زدن استفاده کنید. بسیاری از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها دارای باتری لیتیومی هستند. اگر باتری را با چیزی تیز سوراخ کنید، یک واکنش شیمیایی ایجاد می‌کند که منجر به آتش سوزی می‌شود. تنها چیزی که نیاز دارید این است که هیزم را از قبل آماده کنید.

4.  در جهت جریان آب شنا نکنید

برای بقا شنا خلاف جهت آب

هنگام شنا در دریا، ممکن است با پدیده خطرناکی مانند گرداب یا جزر و مد مواجه شوید که می‌تواند در هر موقعیتی ظاهر شود. وقتی گرفتار آن می شویم، غریزه ما به ما می‌گوید که هر چه سریعتر به سمت ساحل شنا کنیم تا از جریان خارج شویم. اما نباید مستقیماً به سمت ساحل شنا نکنید، به صورت مورب یا موازی با آن حرکت کنید تا از جریان خارج شوید.

3. سه قانون بقا را به یاد داشته باشید

این موارد سه قانونی است که میانگین بقای یک فرد را در شرایط خاص نشان می‌دهد.

  • به طور متوسط ​​3 دقیقه بدون هوا تا زمانی که فرد هوشیاری خود را از دست بدهد.
  • 3 روز بدون آب اما پس از آن کم آبی می‌تواند تهدید کننده باشد.
  • 3 هفته بدون غذا بدون آسیب جدی به سلامتی. در شرایط بحرانی، بدن بازسازی می‌شود و گاهی اوقات می‌تواند یک ماه بدون غذا ادامه دهد.

2. وقتی تشنه هستید برف نخورید

بقا در شرایط بحرانی

برخی از مردم فکر می‌کنند که خوردن برف برای رفع تشنگی ایده خوبی است اما بهتر است این کار را در شرایط بحرانی انجام ندهید و نه به این دلیل که ممکن است گلو درد بگیرید. واقعیت این است که برف سرد بدن شما را خنک می‌کند و انرژی بیشتری برای گرم نگه داشتن شما صرف می‌کند. ممکن است انرژی اضافی خود را از دست بدهید و سریعتر یخ بزنید. امدادگران توصیه می‌کنند قبل از خوردن برف صبر کنید تا برف آب شود.

1. روی ماهیتابه در حال سوختن آب نریزید

آتش سوزی

در عرض چند ثانیه، ماهیتابه‌ای که بدون مراقبت روی اجاق گاز گذاشته می‌شود، می‌تواند آتش بگیرد و اگر روغن خیلی داغ شود این اتفاق می‌افتد. در چنین شرایطی هرگز روی روغن در حال سوختن آب نریزید. این کار آتش را بزرگتر و قوی‌تر می‌کند و روغن در همه جهات پاشیده می‌شود.

اگر شعله کم است، می‌توانید جوش شیرین در تابه بریزید که می‌تواند اکسیژن را جذب کند. با این حال موثرترین راه برای جلوگیری از آتش سوزی این است که ماهیتابه را با یک پارچه نخی متراکم بپوشانید. با یک پتوی معمولی یا یک تیشرت نیز می‌توانید این کار را انجام دهید.

  • در آغوش گرفتن زنان به کاهش استرس آن‌ها کمک می‌ کند
  • حذف کامل تخم مرغ از رژیم غذایی چه فوایدی دارد؟#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در این مطلب، نکاتی مفید و کاربردی را گردآوری کرده‌ایم که با رعایت آنها می‌توانید عمر وسایل خانه خود را افزایش دهید.

5 ماه پیش

والدین در هنگام سفر همراه با بچه ها اضطراب یا مشغله فکری دارند اما زمانی که بدانید چگونه با بچه‌ها سفر کنید، همه آن ترس‌ها از بین می‌روند

2 ماه پیش

علائم آلرژی بدن زمانی ظاهر می‌شود که سیستم ایمنی بدن به یک ماده آلرژیک وارد شده به بدن واکنش نشان می‌دهد و بدن آن را یک مهاجم می‌شناسد.

3 ماه پیش

آیا می‌دانید زمان مناسب خوابیدن برای هر سنی چه ساعتی است؟ در اینجا ساعت مناسب خوابیدن برای گروه‌های سنی مختلف را با شما به اشتراک می‌گذاریم

2 ماه پیش

اگر بازو‌ بزرگی دارید به جای پنهان کردن یا پوشاندن آن، می‌توانید با استفاده از چند ترفند ساده لباسی متناسب با بازو های پهن بپوشید.

5 ماه پیش

ما در دینو 5 قانون بقا را که به شما کمک می‌کند تا در شرایط بحرانی جان خود را نجات دهید، با شما به اشتراک می‌گذاریم.

3 ماه پیش

در این مطلب، قصد داریم در مورد 10 تئوری از هری پاتر به شما بگوییم که فرانچایز معروف فیلم را به طور اساسی تغییر می‌دهد.

5 ماه پیش

حدود 1 میلیارد نفر در سراسر جهان کمبود ویتامین D دارند. این تعداد بسیار زیاد است و این کمبود می‌تواند باعث بسیاری از مشکلات سلامتی شود

2 ماه پیش

مدیریت استرس در مردان و زنان متفاوت است. زنان بیشتر احتمال دارد علائم فیزیکی مانند سردرد و ناراحتی معده را به دلیل استرس از خود نشان دهند.

2 ماه پیش

بیشتر...