دینو |
1 سال پیش

موردی که برای بقا زنده ماندن در شرایط بحرانی باید بدانید دینو

گاهی اوقات ما در شرایطی قرار می‌گیریم که کسی نیست به ما کمک کند و خودمان باید از پس این موقعیت بر بیاییم. ما در دینو 5 قانون بقا را که به شما کمک می‌کند تادر شرایط بحرانیجان خود را نجات دهید، با شما به اشتراک می‌گذاریم.

نکاتی برای بقا و زنده ماندن در شرایط بحرانی:

5. از باتری گوشی برای آتش زدن استفاده کنید

آتش زدن باتری گوشی

اگر در منطقه‌ای دور از سکنه گم شده‌اید می‌توانید از باتری گوشی خود برای آتش زدن استفاده کنید. بسیاری از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها دارای باتری لیتیومی هستند. اگر باتری را با چیزی تیز سوراخ کنید، یک واکنش شیمیایی ایجاد می‌کند که منجر به آتش سوزی می‌شود. تنها چیزی که نیاز دارید این است که هیزم را از قبل آماده کنید.

4. در جهت جریان آب شنا نکنید

برای بقا شنا خلاف جهت آب

هنگام شنا در دریا، ممکن است با پدیده خطرناکی مانند گرداب یا جزر و مد مواجه شوید که می‌تواند در هر موقعیتی ظاهر شود. وقتی گرفتار آن می شویم، غریزه ما به ما می‌گوید که هر چه سریعتر به سمت ساحل شنا کنیم تا از جریان خارج شویم. اما نباید مستقیماً به سمت ساحل شنا نکنید، به صورت مورب یا موازی با آن حرکت کنید تا از جریان خارج شوید.

3.سه قانون بقا را به یاد داشته باشید

این موارد سه قانونی است که میانگین بقای یک فرد را در شرایط خاص نشان می‌دهد.

  • به طور متوسط ​​3 دقیقه بدون هوا تا زمانی که فرد هوشیاری خود را از دست بدهد.
  • 3 روز بدون آب اما پس از آن کم آبی می‌تواند تهدید کننده باشد.
  • 3 هفته بدون غذا بدون آسیب جدی به سلامتی. در شرایط بحرانی، بدن بازسازی می‌شود و گاهی اوقات می‌تواند یک ماه بدون غذا ادامه دهد.

2. وقتی تشنه هستید برف نخورید

بقا در شرایط بحرانی

برخی از مردم فکر می‌کنند که خوردن برف برای رفع تشنگی ایده خوبی است اما بهتر است این کار را در شرایط بحرانی انجام ندهید و نه به این دلیل که ممکن است گلو درد بگیرید. واقعیت این است که برف سرد بدن شما را خنک می‌کند و انرژی بیشتری برای گرم نگه داشتن شما صرف می‌کند. ممکن است انرژی اضافی خود را از دست بدهید و سریعتر یخ بزنید. امدادگران توصیه می‌کنند قبل از خوردن برف صبر کنید تا برف آب شود.

1. روی ماهیتابه در حال سوختن آب نریزید

آتش سوزی

در عرض چند ثانیه، ماهیتابه‌ای که بدون مراقبت روی اجاق گاز گذاشته می‌شود، می‌تواند آتش بگیرد و اگر روغن خیلی داغ شود این اتفاق می‌افتد. در چنین شرایطی هرگز روی روغن در حال سوختن آب نریزید. این کار آتش را بزرگتر و قوی‌تر می‌کند و روغن در همه جهات پاشیده می‌شود.

اگر شعله کم است، می‌توانید جوش شیرین در تابه بریزید که می‌تواند اکسیژن را جذب کند. با این حال موثرترین راه برای جلوگیری از آتش سوزی این است که ماهیتابه را با یک پارچه نخی متراکم بپوشانید. با یک پتوی معمولی یا یک تیشرت نیز می‌توانید این کار را انجام دهید.

  • در آغوش گرفتن زنان به کاهش استرس آن‌ها کمک می‌ کند
  • حذف کامل تخم مرغ از رژیم غذایی چه فوایدی دارد؟#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

افراد باهوش توانایی ابتکار در حل مسائل را دارند که می‌تواند به عنوان یکی دیگر از معیارها برای شناخت آن‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

2 ماه پیش

به‌‌روزرسانی 1.38 سپتامبر Gran Turismo 7 با سه ماشین جدید، منوهای اضافی و یک Scapes جدید از هم اکنون در دسترس است. آخرین تریلر با جزئیات مربوط به این

2 ماه پیش

در این ویدئو 10 تا از بهترین کامیون‌های Snowrunner در سال 2023 که کارایی نسبتا مشابهی با هم دارند را به شما معرفی می کنیم. برای آشنایی با این 10 کامیون این

2 ماه پیش

تریلر رسمی کالاف دیوتی Modern Warfare 3 Zombies زامبی، راه خود را از طریق جهان باز در مبارزه برای بقا در برابر ارواح در کالاف دیوتی مدرن وارفار 3 زامبی ها در

2 ماه پیش

تریلر رونمایی از بازی Empire of the Ants ، یک بازی ماجراجویی استراتژی فوتورئالیسی آینده که بر اساس کتاب امپراتوری مورچه ها اثر برنارد وبر است، میبینید. در

1 ماه پیش

افزایش قابل توجه جمعیت منجر به ازدحام قابل توجهی در شهر های بزرگ جهان شده است که باعث نگرانی در مورد آلودگی و ازدحام بیش از حد شده است.

2 ماه پیش

Hunt: Showdown یک بازی تیر اندازی اول شخص PvPvE تاکتیکی جهان باز است که توسط Crytek ساخته شده است. در Bayou باید به دنبال جایزه بگردید، هیولاهای کابوس وار را

2 ماه پیش

برخی افراد فکر می‌کنند مردان به اندازه زنان احساسات را تجربه نمی‌کنند اما همه ما احساسات متنوعی داریم که مهم است در مورد آن صحبت کنیم.

2 ماه پیش

قرار گرفتن در معرض نور شب مانند نور گوشی، ساعت داخلی بدن ما را به هم می‌زند و خطر ابتلا به بیماری‌های روانی مانند افسردگی را در ما افزایش می‌

1 ماه پیش

بیشتر...