خبرگزاری رضوی |
4 روز پیش

فعالیت موکب ها منوط به تایید ستاد بازسازی عتبات عالیات است رضوی

اطلاعیه شماره 3 ستاد اربعین؛
فعالیت موکب‌ها منوط به تایید ستاد بازسازی عتبات عالیات است
به گزارش سرویس دین وزندگیخبرگزاری رضوی، ستاد مرکزی اربعین حسینی امروز در اطلاعیه شماره 3 خود تصریح کرد: داوطلبان و متقاضیان برپایی موکب در راهپیمایی اربعین حسینی برای صدور پروانه فعالیت دو زبانه (فارسی، عربی) باید با مراجعه به سایت ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات که مسئولیت مستقیم را در شناسایی و تایید مواکب سراسر کشور دارد، اقدام کنند که هرگونه فعالیت مواکب منوط به ثبت نام و تائید نهایی در سایت اعلامی است.
ستاد اربعین حسینی افزود: پایبندی به همه الزامات، ابلاغیه‌ها و دستورالعمل‌های مندرج در سایت مورد اشاره برای فعالیت تمامی موکب داران مورد تاکید است.
اطلاعیه شماره سه ستاد مرکزی اربعین حسینی یادآور شد: برای رعایت اصل میزبانی دولت و مردم عراق در ایام اربعین و همچنین ایجاد وحدت در بین خادمان و زوار، تاکید می‌شود از اختصاصی کردن ارائه خدمات به زائران ایرانی یا شهر خاص جداً اجتناب شود، مواکب باید در خدمت تمامی زوار حسینی (ع) باشد و مواکب تلفیقی در شهر‌های زیارتی عراق مورد تاکید ستاد مرکزی اربعین است.
ستاد اربعین تاکید کرد: با عنایت به رویکرد ارائه خدمات تلفیقی با مواکب عراقی در داخل شهر‌های زیارتی و نظر به ضرورت پیش بینی و تامین مکفی اسکان و پذیرایی از زائران به خصوص در مرز‌های شلمچه، چذابه، مهران، خسروی، تمرچین، باشماق، میرجاوه و ریمدان؛ بایسته است تمرکز مواکب بجای اعزام به کشور عراق، ارائه خدمت در پایانه‌های مرزی تا 3 روز پس از مراسم اربعین باشد.
با توجه به گرمای هوا و جلوگیری از مسمومیت‌ها و شیوع بیماری‌ها پایبندی به رعایت مقررات و ملاحظات ابلاغی از سوی کمیته بهداشت و درمان اربعین توسط موکب داران مورد تاکید است.
پیاده روی اربعینستاد اربعین ادامه داد: اهتمام عملی به شرکت فعال در همایش‌های آموزشی موکب داران که با همکاری کمیته‌های ذیربط اربعین برگزار خواهد شد لازم الاجراست.
در اطلاعیه ستاد اربعین تصریح شده است: اولویت ارائه خدمات توسط مواکب ایرانی مستقر در عراق، از ظهر اربعین به مدت 3 روز و تا زمان برگشت زائران است.
 


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) از 17 شهریور در مسیر نجف -کربلا برپا می شود، 120 خادم حرم مطهر بانوی کرامت از 14 شهریور به کشور عراق اعزام می شوند.

5 ساعت پیش

سوتی عجیب هادی عامل در گزارش فینال کشتی رقابت های همبستگی اسلامی را ببینید.

6 ساعت پیش

آبی‌پوشان پایتخت با فهرستی تهاجمی مهیای حضور در فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران هستند و همچنان امکان جذب بازیکن برای آن‌ها وجود دارد.

6 ساعت پیش

از روز گذشته خبری مبنی بر فوت مهران غفوریان دست به دست می شود این خبر صحت ندارد و مهران غفوریان با انتشار یک استوری در اینستاگرام از مردم خواست به شایعات دامن نزنند.

6 ساعت پیش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: طرح های فرهنگی در سواحل استان بوشهر برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب از مهرماه با همکاری نهادها و ادارات مختلف اجرا می شود.

5 ساعت پیش

رقابت های اسکی روی آب قهرمانی آسیا در کره جنوبی با صعود سه ورزشکار ایران به فینال پیگیری شد.

5 ساعت پیش

احمد گوهری پیش از آغاز لیگ قرارداد جدیدی با پرسپولیس امضا کرد.

6 ساعت پیش

رتبه اول کنکور تجربی 1401 می گوید: معلم خصوصی نداشته ام و کسب رتبه اول برایم غیر منتظره نبود زیرا در آزمون های آزمایشی نیز رتبه اول را کسب می کردم.

5 ساعت پیش

بال انگلیسی تیم فوتبال لیورپول قرارداد جدیدی را با این باشگاه امضا کرد.

5 ساعت پیش

بیشتر...