اینستاگرام با ابزار هوش مصنوعی جدیدی، سن کاربران را از روی چهره آن ها تخمین می زند

اینستاگرام با ابزار هوش مصنوعی جدیدی، سن کاربران را از روی چهره آن‌ها تخمین می‌زند
اینستاگرام برای تایید سن کاربران خود قابلیت‌های جدیدی را آزمایش می‌کند. از جمله این روش‌ها می‌توان به ابزار هوش مصنوعی ساخته شده توسط شرکت شخص ثالث «Yoti» اشاره کرد که تنها با اسکن چهره، می‌تواند سن کاربران را تخمین بزند.

به گزارشسراج24؛ طبق قوانین اینستاگرام، برای ساخت حساب کاربری جدید در این پلتفرم باید حداقل13 سالسن داشته باشید، اما این شرکت تاکنون تلاش زیادی برای عدم ثبت نام کاربران زیر 13 سال نکرده است. در واقع حتی تا سال 2019، در هنگام ثبت‌نام تاریخ تولد از کاربران پرسیده نمی‌شد. حالا این شبکه اجتماعی ویژگی‌های بیشتری را معرفی کرده که برای تایید سن و جداسازی کاربران جوان از بزرگسالان کاربرد دارند.

تخمین سن توسط ویژگی‌های جدید اینستاگرام

ویژگی اول، «ضمانت اجتماعی» نام گرفته و با وجود آن، اینستاگرام از سه فالوور کاربران می‌خواهد که سن آن‌ها را تایید کنند. این فالوورها نیز باید بالای 18 سال سن داشته باشند و سه روز فرصت دارند تا به درخواست اینستاگرام پاسخ دهند.

در روش دوم، یک ویدیوی سلفی از کاربر برای شرکت شخص ثالث Yoti ارسال می‌شود و پس از آن با استفاده از روش‌های یادگیری ماشینی سن افراد تخمین زده می‌شود. فناوری تشخیص سن و تایید هویت Yoti توسط دولت بریتانیا و رگولاتورهای دیجیتال آلمان نیز استفاده می‌شود و از سیگنال‌های مختلف چهره مانند رنگ پوست یا چین‌و‌چروک برای تخمین استفاده می‌کند.

از طریق وب‌سایت Yoti می‌توانید به صورت رایگان این فناوری را امتحان کنید و همچنین ادعا شده که هیچ یک از داده‌های کاربران در آن ذخیره نمی‌شود. تجزیه و تحلیل انجام شده در سال 2020 نیز نشان می‌دهد که سیستم Yoti با دقت 98.89 درصدی می‌تواند سن کاربران را حدس بزند.

با این وجود، هنوز به طور دقیق مشخص نیست که اینستاگرام قصد دارد چگونه از این سیستم برای تشخیص سن کاربران خود استفاده کند، زیرا به عنوان مثال، با نگه داشتن یک تصویر در مقابل دوربین، می‌توان آن را فریب داد.

اینستاگرام همچنین از ابزار هوش مصنوعی دیگری برای تخمین سن کاربران خود استفاده می‌کند. این ابزار اطلاعاتی مانند پست‌های تولد کاربران و سن گروه‌های دوستان آن‌ها را اسکن می‌کند. بنابراین به عنوان مثال اگر کاربری ادعا کند 20 سال سن دارد اما در مورد جشن تولد 17 سالگی خود پست‌هایی ارسال کند، حساب کاربری او به صورت خودکار برچسب‌گذاری می‌شود.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

توضیحات اسماعیل حیدرپور، مدیر عامل باشگاه شهرخودرو درخصوص طلب این باشگاه از پرسپولیس بابت یحیی گل محمدی را ببینید.

4 ساعت پیش

آیتم طنز برنامه ویدیوچک در انتقاد از مستند پوگبا و مقایسه آن با فیلم های ایرانی را ببینید.

4 ساعت پیش

کاپیتان تیم ملی فوتسال کشورمان با انتشار پستی در اینستاگرام از تیم بنفیکا هواداران این تیم خداحافظی کرد.

5 ساعت پیش

قیمت مرغ در بازار قزوین این هفته نیز مانند هفته‌های گذشته با افزایش روبه‌رو شد و از ۵۵ هزار تومان به ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

4 ساعت پیش

هافبک فصل گذشته تیم سپاهان اصفهان رسماً به استقلال پیوست.

5 ساعت پیش

 یک کانال تلگرامی نزدیک به جریان موسوم به انقلابی و ج

5 ساعت پیش

رسانه‌ها از رابطه عاطفی جدید یولیان ناگلزمن سرمربی بایرن مونیخ گزارش داده‌اند.

5 ساعت پیش

انتقادات سعید عبدولی و پیشنهاد عبدالله روا برای این کشتی گیر را ببینید.

4 ساعت پیش

این ادعا در واقع بازنشر مجدد شایعه‌ای است که ۳سال قبل برای اولین بار بعد از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه در فضای مجازی و توسط رسانه‌های فارسی زبان خارجی مطرح شده بود.

5 ساعت پیش

بیشتر...