خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

هزار قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در خوزستان واگذار می شود تسنیم


3 هزار قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در خوزستان واگذار می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از ثبت نام ۴۰ هزار نفر در سامانه طرح جوانی جمعیت در استان خبر داد و گفت: به زودی سه هزار قطعه زمین به خانوارهای متقاضی این طرح در هفت شهر استان واگذار می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز اهواز، مسعود بیات منش درخصوص اجرای طرح قانون جوانی جمعیت در استان گفت: مطابق با آیین‌نامه ماده 4 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان، پس از 24 مهر ماه 1400 (تاریخ تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) متولد شده باشند و همچنین خانواده‌های دارای چهار فرزند زیر 20 سال، در صورت واجد شرایط بودن زمین تعلق می‌گیرد.

وی افزود: پس از ثبت‌نام متقاضیان و احراز شرایط، طبق بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های اجرایی طرح که وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرده است، زمین حداکثر 200 متری به ارزش حداکثر یک میلیارد و 170 میلیون تومان و با اخذ هزینه آماده‌سازی به خانوارهای مورد نظر واگذار می‌شود.

بیات منش تصریح کرد: مرحله اول بحث جانمایی، طراحی و تأمین و الحاق زمین به محدوده‌های شهری بوده که این مراحل در حال انجام است و تاکنون نیز در خوزستان نزدیک به 40 هزار نفر در سامانه مربوط به طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

وی گفت: بحث پایش افراد متقاضی نیز در حال انجام است و طبق قانون در کلان‌شهرها نمی‌توانیم واگذاری زمین داشته باشیم و این زمین باید در شهرهای اطراف تأمین شود که این فرآیند در حال انجام است.

بیات منش با اشاره به پویش وزیر راه و شهرسازی مبنی بر واگذاری 15 هزار زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در سطح کشور افزود: در این راستا برنامه ما واگذاری سه‌هزار زمین در هفت شهر استان است که در روزهای پیش رو طی مراسمی تحویل زمین به این سه‌هزار خانوار انجام‌ می‌شود.

وی درخصوص برنامه این اداره کل برای سایر ثبت‌نام کنندگان در این طرح که نزدیک 40 هزار نفر هستند، بیان کرد: هزار واحد قبلاً واگذار شده و سه‌هزار واحد هم در برنامه واگذاری است. تلاش ما این است در یک برنامه فشرده یک‌ساله و تا پایان سال 1403 در خصوص ثبت‌نامی‌هایی که تاکنون انجام‌ شده‌اند با اولویت‌بندی، تکلیف قانونی خود را انجام دهیم و به تعداد نفراتی که ثبت‌نام کردند زمین تأمین شود و در اختیار هم‌استانی‌ها قرار بگیرد.

بیات منش گفت: در خوزستان میانگین تعداد ثبت‌نام‌هایی که انجام شده نسبت به آمار کشوری و همچنین برش جمعیتی استان نسبت به جمعیت کشور، 4 برابر بیشتر بوده است.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان و استاندار همدان در پیام مشترکی از مردم استان برای مشارکت پرشور در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری قدردانی کردند.

12 دقیقه پیش

از سوی ستاد انتخابات استان اسامی ۸ منتخب دوره دوازدهم مجلس در سیستان و بلوچستان اعلام شد.

14 دقیقه پیش

فرماندار چناران گفت: حسین امامی راد با کسب ۲۹ هزار و ۹۲۳ رأی بیشترین آرا را در حوزه انتخابیه چناران، طرقبه شاندیز و گلبهار کسب کرد.

یک ربع پیش

کاله آمل و آورتای ساری در هفته بیستم لیگ برتر بسکتبال، فردا به مصاف حریفان می‌روند.

1 دقیقه پیش

مسابقات فوتسال جام رمضان (شهدای چوار) در غیاب دو تیم مطرح پایتخت برگزار خواهد شد.

14 دقیقه پیش

استاندار مازندران در پیامی از مردم استان برای حضور حماسی پای صندوق‌های رای قدردانی کرد.

یک ربع پیش

محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین، بعد از شکست در انتخابات مجلس دوازدهم در کانال تلگرامی خود بیانیه ای صادر کرد.

13 دقیقه پیش

فرماندار سردشت گفت: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات از ستاد انتخابات شهرستان، کمال حسین ‌پور بیشترین آراء ماخوذه را در این حوزه کسب کرد.

یک ربع پیش

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ۱۲هزار و ۶۰۰ قایق گردشگری، ۵۰ فروند شناور مسافری و ۴۸ فروند لندینگ کرافت در بنادر شمالی و جنوبی برای ارائه خدمات به مسافران در آمادگی کامل قرار دارند.

یک ربع پیش

بیشتر...