خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

کمک ۱۷۰ میلیون دلاری آمریکا به روهینجایی ها ایسنا

کمک ۱۷۰ میلیون دلاری آمریکا به روهینجایی‌ها

ایالات متحده از کمکهای بشردوستانه بیش از ۱۷۰ میلیون دلاری برای مسلمانان روهینجایی در داخل و خارج از میانمار و همچنین برای جوامع میزبان در بنگلادش خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده در بیانیه‌ای گفت: با کمک مالی جدید، مجموع کمک‌های واشنگتن در پاسخ به بحران پناهجویان روهینجایی از اوت ۲۰۱۷ به حدود ۱.۹ میلیارد دلار رسیده است.

بنگلادش در حال حاضر میزبان بیش از ۱.۲ میلیون آواره روهینجایی است که در پی سرکوب ارتش میانمار در اوت ۲۰۱۷ از ایالت راخین در این کشور گریخته‌اند.

بلینکن همچنین گفت: ما به سایر اهداکنندگان مالی تاکید داریم تا به صورت جامع و کامل به کمک‌های بشردوستانه برای روهینجایی‌های ساکن بنگلادش بپردازند و حمایت‌ها را از این افراد بیشتر کنند.

وی ادامه داد: با اذعان به اینکه شرایط در میانمار در حال حاضر امکان بازگشت امن، داوطلبانه، آبرومندانه، پایدار و ادغام مجدد این افراد را نمی‌دهد، ما با دولت بنگلادش، روهینجایی‌ها و مردم داخل میانمار برای یافتن راه‌حل‌هایی برای بحران همکاری می‌کنیم.

روز پنجشنبه نخست وزیر بنگلادش "شیخه حسینه" در رویدادی بزرگ درباره بحران روهینجایی‌ها در نیویورک و در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت که کشورش باید ۱.۲۲ میلیارد دلار سالانه برای آوارگان روهینجایی‌ها هزینه کند.

وی افزود، فعالیت‌ پناه دادن به این افراد باعث از بین رفتن تنوع زیستی و از بین رفتن مساحت جنگلی حدود ۲۶۳۰ هکتار زمین شده است.

نخست وزیر بنگلادش همچنین در سخنرانی خود از جامعه جهانی خواست از مسلمانان روهینجایی از نظر سیاسی و مالی حمایت کند که شامل حمایت از گامبیا در دادگاه بین‌المللی دادگستری به منظور تقویت مبارزه با نقض حقوق بشر در میانمار و تضمین بازگشت امن روهینجایی‌ها به میانمار است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: ایران به همان اندازه که جنگ را به دلیل کشتار بدون تبعیض انسان مردود می‌داند تحریم را هم به دلیل مجازات بدون تبعیض انسان‌ها محکوم می‌کند.

5 ساعت پیش

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان برای تمدید دوره حضور خود در سمت نایب‌رئیسی کنفدراسیون فوتبال آسیا اقدام کرد.

5 ساعت پیش

وزیر خارجه فرانسه امروز با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، موضع‌گیری خصمانه ای را علیه ایران مطرح کرد.

5 ساعت پیش

با کاهش شاخص کل بازار بورس برای امروز ۱۲ مهر ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۸ میلیون۲۹۴هزار و۹۳۴ تومان رسید.

5 ساعت پیش

ساری - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: 2 روستا از مازندران در هشتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب درخشیدند.

5 ساعت پیش

محمدمهدی اسماعیلی در سالن سینمایی وزارت ارشاد با اشاره به دیدار اخیرش با هنرمندان پیشکسوت تأکید کرد که هنرمندان از اجحافی که در حق آنان شده و صدای آنان به جایی نرسیده گله داشتند.

5 ساعت پیش

در حساس‌ترین بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا امشب بارسلونا و اینترمیلان به مصاف هم می‌روند.

5 ساعت پیش

بهشهر - نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر ترویج محافل انس با قرآن در جامعه، گفت: خانه های قرآنی در مازندران تقویت شود.

5 ساعت پیش

جایزه نوبل فیزیک ۲۰۲۲ به آلن اسپکت، جان اف کلاسر و آنتون زیلینگر برای انجام آزمایش‌ها با فوتون‌های درهم‌تنیده، اثبات نقض نابرابری‌های بل و علم اطلاعات کوانتومی پیشگامانه اعطا شد.

5 ساعت پیش

بیشتر...