عمان: تبادل زندانی میان ایران آمریکا موجب ثبات منطقه می شود all tv logo

عمان: تبادل زندانی میان ایران و آمریکا موجب ثبات منطقه می‌شود
بین‌المللایران

سلطان‌نشین عمان سه‌شنبه شب ضمن استقبال از تبادل زندانی میان ایران و آمریکا، ابراز امیدواری کرد که اقدامات مثبت که موجب حفظ ثبات منطقه خواهد شد، ادامه یابد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عمان، دولت مسقط همچنین از همکاری گسترده جمهوری اسلامی ایران، آمریکا، تلاش‌های این کشور به همراه قطر در پایان یافتن روند تبادل زندانیان میان تهران و واشنگتن تقدیر کرده است.

عمان همچنین ابراز امیدواری کرد که اقدامات مثبت که حافظ ثبات منطقه و تحکیم بخش اصول امنیت و صلح بین‌المللی باشد، ادامه یابد.

محمد بن عبدالرحمن وزیر امورخارجه قطر نیز روز یکشنبه (۲۷ شهریورماه) ضمن تقدیر و تشکر از متحدان این کشور و طرف‌های کمک‌کننده به توافق ایران و آمریکا برای تبادل زندانی ابراز امیدواری کرد که توافق انجام شده بتواند به «تفاهمات بیشتر» منجر شود.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز روز دوشنبه (۲۸ شهریورماه) درخصوص تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا هم امروز گفت: روند اجرای توافق میان دو طرف در دو موضوع رفع انسداد مالی دارایی‌های ایران در کره جنوبی و تبادل زندانیان گام به گام و با سرعت مطلوبی پیش رفته و امیدواریم که امروز شاهد وصول دارایی‌های خود از کره جنوبی باشیم.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللایران#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بعد از چراغ سبز "بایدن" برای تحویل موشک‌های دوربرد به اوکراین فشارها بر صدر اعظم آلمان برای تحویل موشک‌های کروز به این کشور هم افزایش می‌یابد.

یک ربع پیش

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، از واریز معوقات رتبه بندی معلمانی که نسبت به احکام خود اعتراض داشتند با حقوق شهریورماه خبر داد.

یک ربع پیش

معاون اول رئیس جمهور دستور داد با تأمین مالی، برخی مشکلات فوری آسایشگاه‌ها حل شده و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برای رسیدگی بهتر به جانبازان اعصاب و روان 62 قلم داروی مخصوص این بیماران را تأمین کند.

یک ربع پیش

تیم بسکتبال نوجوانان ایران در مکان ششم مسابقات قهرمانی زیر 16 سال آسیا ایستاد.

یک ربع پیش

مدیرعامل باشگاه نساجی اعلام کرد، این باشگاه برای استقبال از تیم الهلال ستادی را تشکیل داده است و برای ثانیه به ثانیه حضور این تیم در ایران برنامه‌ریزی کرده‌اند.

یک ربع پیش

یکی از چهره‌های با اخلاق فوتبال ایران طی روزهای گذشته در بیمارستان بستری شد.

یک ربع پیش

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع طوفان و ریزگرد در منطقه سیستان دو هزار و ۱۰۷ نفر به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند.

یک ربع پیش

تیم ملی والیبال قطر، حریف ایران در مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو شد.

یک ربع پیش

دختر ملی‌پوش ایران با انتشار پیامی در فضای مجازی به انصرافش از بازی‌های آسیایی هانگژو واکنش نشان داد.

یک ربع پیش

بیشتر...