ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

قدردانی مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران از فداکاری آتش نشانان ایران آنلاین

قدردانی مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران از فداکاری آتش‌نشانان

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران مهارت در کار تیمی، تعامل خلاقانه، هماهنگی و همکاری مناسب را رمز موفقیت تیم امداد و نجات و آتش نشانی در مهار آتش توصیف و از آنان قدردانی کرد.

«حامد آرمان فر»پیرامون نقش گروه‌های آتش نشانی در اجرای موفقیت آمیز عملیاتاطفاء حریق شرکت پالایش نفت تهرانگفت: آتش سوزی گسترده محوطه slops (ضایعات مواد نفتی) در عصر روزچهارشنبه ۱۲ خردادماهبا همه سختی هایی که داشت سنگ محکی شد برایسنجش همدلی و وفاقبین آتش نشانی‌های شهری و صنعتی که به حق در مهار این حادثه در قالب اقدامات تیمی جهادی توام با فداکاری و ازخودگذشتگی، تجلی یافت.

وی ادامه داد: این بحران نشان داد سرعت هماهنگی‌های عوامل امداد و نجات پالایشگاه با دستگاه‌های برون سازمانی از چند ساعت به چند دقیقه رسیده است به گونه‌ای که ده‌ها خودرو و صدها آتش نشان از  شهرداری تهران، شرکت‌های همجوار و شهرهای اطراف در چند دقیقه در محل حاضرشده و ضمن احساس مسئولیت با هماهنگی در مکان های مشخص شده صف آرایی کردند.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران با بیان اینکه به لطف خداوند و تلاش بی وقفه و ایثارگرانه نیروهای امداد و نجات و آتش نشانی، حریق در ساعات اولیه مهار و اطفاء آتش در کمتر از ۲۶ ساعت انجام و پالایشگاه در مدار تولید قرار گرفت تصریح کرد: مدیران ارشد آتش نشانی تهران با تیمهای آتش نشانی حاضر در صحنه و عوامل امداد و نجات تا آخرین لحظه در میدان حاضر و دائما روند عملیات را با هماهنگی فرمانده عملیات رصد کرده و بر همان اساس، تاکتیک های عملیاتی را طراحی و در صورت لزوم آنها را تغییر می دادند و همین هماهنگی و وفاق مدیران باعث شد تا از سرایت آتش به سایر مخازن پیرامونی جلوگیری شود و آرامش و امنیت به ارمغان آید.

آرمان فر افزود: خدای بزرگ را شاکریم که این عملیات با مهارت، رشادت و از خودگذشتگی آتش نشانان و فرماندهی صحیح میدان در ساعات ابتدایی مهار و در ۲۶ ساعت بدون تلفات انسانی کاملا خاموش شد که در نوع خود رکوردی تاریخی در صنعت نفت کشور است.

می‌توان این نتیجه کم نظیر را حاصل مهارت در کار تیمی، تعامل خلاقانه، هماهنگی و همکاری مناسب آتش نشانی شهرداری تهران، آتش نشانی پالایشگاه تهران، آتش نشانی فرودگاه، آتش نشانی شرکتهای همجوار، آتش نشانی شهرداری های استان تهران، آتش نشانی قزوین و کرج و نیروهای عملیاتی حاضر در پالایشگاه دانست.

وی بیان داشت: از همه آتش نشانان فداکار حاضر در میدان حادثه قدردانی و تشکر می‌کنیم. هم اکنون علل ریشه‌ای وقوع این حادثه در دست بررسی است تا با رفع ایرادات احتمالی نسبت به مستند سازی آن اقدام و با تدوین تدابیر و تمهیدات علمی و ساختاری برای ارتقاء بیش از پیش ایمنی تاسیسات و تجهیزات فرآیندی، شاهد تکرار چنین حوادثی نباشیم./ ایرنا 

 

 

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عابدینی، دبیر کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: خاصیت مغناطیسی ایجاد شده در بدن برخی دریافت کننده‌های واکسن کرونا ممکن است در هر نوع از این واکسن بروز کند. بر اساس فرضیه‌ها ممکن است این عارضه بر اساس مواد موجود در واکسن بروز کند. به دنبال یافتن دلیل علمی این موضوع هستیم.

۱ هفته پیش

«غیبت هنر» عنوان گزارشی است که در آن حضور بسیار کمرنگ اهالی فرهنگ و هنر در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بررسی شده است.

۱ هفته پیش

مجری یک شبکه عراقی گفت: بهتر است بشار رسن در فصل آینده به پرسپولیس و ایران برگردد یا به یک لیگ اروپایی برود.

۱ هفته پیش

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

بندرعباس-نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: حضور در انتخابات استفاده از حق و انجام تکلیف است و مشارکت درآن موجب افزایش عزت و استقلال کشور خواهد شد.

۱ هفته پیش

بوژیدار رادوشوویچ ، ناامید از بدقولی مدیران باشگاه به کشورش رفته و شاید این آغاز جدایی او از پرسپولیس باشد.

۱ هفته پیش

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبار رتبه‌بندی تامین می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که آیا رتبه‌بندی معلمان با تغییر دولت متوقف خواهد شد؟!

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می شود.

۱ هفته پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش هفته گذشته که نشان می‌داد تورم آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفته است، رشد کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد با لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی سابق موناکو قراردادی یک ساله امضا کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدارهای مقدماتی جام جهانی از پیراهن‌های جدید سفید و قرمز استفاه خواهد کرد.

۱ هفته پیش

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر ۱۶ برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

۱ هفته پیش

یکی از چالش های افرادی که صاحب ایده و دانش هستن

۱ هفته پیش

در نمایشگاه «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر»، شرکت‌های پتروشیمی بندر امام، کارون، اروند، شهید تندگویان، خوزستان، بوعلی سینا، شرکت فجر انرژی خلیج فارس و شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه با هدف تأمین نیازهای خود از واحد‌های تولیدی منطقه ماهشهر و با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۱ هفته پیش

بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...