اکونا پرس |
۳ هفته پیش

بهره برداری از نیروگاه خورشیدی ست انتقال برق اصفهان شروع شد

بهره برداری از ۲ نیروگاه خورشیدی و ۲ پُست انتقال برق اصفهان آغاز شد

این نیروگاه در زمینی به مساحت ۲ هکتار با ۳ هزار و ۱۱۴ صفحه (پَنِل) خورشیدی ۳۲۵ واتی با برند TRUNSUN TSP-۷۲ و مدل پلی کریستال و۱۳ عدد اینورتر مدل SMA SHP-۷۵ به ظرفیت ۷۵ کیلووات احداث شده است.

بهره برداری از ۲ نیروگاه خورشیدی و ۲ پُست انتقال برق اصفهان آغاز شد
به گزارشاکونا پرس،

بهره برداری از ۲ نیروگاه خورشیدی و ۲ پست انتقال برقاصفهانروز سه شنبه در قالب هفته سوم ” طرح ملی پویش الف- ب- ایران” با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو آغاز شد.

نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی طالخونچه واقع در شهرستان مبارکه با هزینه‌ای بالغ بر هشت میلیارد تومان با سرمایه‌گذاریبخش خصوصیبا هدف تولید تجمعی یک میلیون و ۷۵۲ هزار کیلو وات ساعتانرژیالکتریکی احداث و امروز به مرحله بهره برداری رسید.

صرفه جویی در مصرف ۵۰۰ هزار متر مکعبگازطبیعی سوخت، ۳۸۵میلیون لیتر صرف جویی در مصرف آب و انتشار نیافتن ۲ هزار و ۱۰۰ تن گازهای گلخانه‌ای در سال،اشتغالزایی ۱۲ نفر مستقیم و ۳۰ نفر غیر مستقیم از جمله مزایای این پروژه به شمار می‌رود.

این نیروگاه در زمینی به مساحت ۲ هکتار با  ۳ هزار و ۱۱۴ صفحه (پَنِل) خورشیدی ۳۲۵ واتی با برند TRUNSUN TSP-۷۲ و مدل پلی کریستال و۱۳ عدد اینورتر مدل SMA SHP-۷۵ به ظرفیت ۷۵ کیلووات احداث شده است.

همچنین به طور همزمان نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی زاد افشار در تیران و کرون با هدف تولید تجمعی یک میلیون و ۷۵۲ هزارکیلووات ساعت انرژی الکتریکی باسرمایه گذاریبالغ بر هشت میلیارد تومان توسط بخش خصوصی وارد مدار تولید شد.

صرفه جویی در مصرف ۵۰۰ هزار متر مکعب گاز طبیعی سوخت، ۳۸۵میلیون لیتر صرف جویی در مصرف آب، انتشار نیافتن ۲ هزار و ۱۰۰ تن گازهای گلخانه‌ای و اشتغال زایی ۱۲ نفر مستقیم و ۳۰ نفر غیر مستقیم از مزایای این پروژه است.

نیروگاه یاد شده  در ۲ هکتارزمینایجاد شده  و  دارای  ۴۶۸ پنل خورشیدی ۳۲۵  و ۳۳۵ واتی با نشان (برند) و مدل Znshine۳۲۵ -Risen۳۳۵-Csun و ۳ عدد اینورتر مدل Huawei به ظرفیت ۱۴۰ کیلووات است.

خط چهار مداره ۶۳ کیلوولت منشعب از پست ۴۰۰ به ۶۳ کیلوولت هَسنیجه به طول ۲۰ کیلومتر مدار و تعداد ۳۰ عدد دکل با هدف تامینبرقپایدار و مطمئن برای مشترکان صنعتی وتغذیهپست‌های ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی علویجه،سیمانساروج، هسنیجه با هزینه ای معادل ۱۵میلیارد تومان سومین طرح از پروژه‌های مورد اشاره است.

پست ۴۰۰ به ۶۳ کیلوولت هسنیجه با اعتباری معادل ۳۲۰ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۱۹ هکتار با دو قسمت ۴۰۰ و ۶۳ کیلوولت در مجاورت شهرک بزرگ صنعتی اصفهان ،یکی از پروژه های مهم و زیربناییصنعتبرق این منطقه  است که دی  سال گذشته به بهره برداری رسید.

خط ۴ مداره ۶۳ کیلوولت منشعب از پست ۴۰۰ به ۶۳ کیلوولت سپاهان به طول ۲۰ کیلومتر مدار و ۳۰ عدد دکل با هدف تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان صنعتی و تغذیه پست‌های ۶۳ کیلوولتجادهنایین و لاله هسنیجه با هزینه ای معادل ۱۵میلیارد تومان طرح دیگری است که امروز افتتاح شد.

پست ۴۰۰ به ۲۳۰ و ۴۰۰ به ۶۳ کیلوولت سپاهان در مجاورتفرودگاهدر شمال شرق اصفهان در زمینی به مساحت ۱۵  هکتار احداث شده و با ظرفیت  ۸۰۰  مگاولت آمپر در سه سطح ولتاژ  ۴۰۰، ۲۳۰  و ۶۳  کیلوولت به عنوان یکی از بزرگترین ایستگاه‌های برق ۴۰۰  کیلوولت منطقه و از پروژه های راهبردی و ملی صنعت برق کشور محسوب می‌شود.

همچنین احداث ۲ بی(اصطلاحی در عملیات توزیع و تامین برق) ۶۳ کیلوولت در پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت شهرستان فارسان دراستان چهارمحال و بختیاریجهت  تغذیه پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت دشتک و با هدف تامین برق پایدار برای مشترکان صنعتی و تجاری و تغذیه پست دشتک با هزینه ای معادل ۹ میلیارد تومان به تلاش شرکت برق منطقه ای اصفهان انجام شد.

در هفته سوم طرح پویش الف–ب–ایران در سال ۱۴۰۰ بهره برداری از هشت پروژه صنعت آب و برق در قالب ۶ طرح در استان‌های اصفهان، کرمانشاه وچهارمحال و بختیاریبا اعتبار ۲۲۵ میلیارد تومان با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شد. –محسن راعی

 

 

واحد دوم 37/5 مگاواتی نیروگاه اصفهان پس از انجام عملیات تعمیرات دوره ای توسط کارکنان متخصص شرکت مدیریت تولید برق…

از روسای برتر بیمه آرمان در سنندج، کرمانشاه، تبریز، بوشهر، بندرعباس، رشت و اصفهان تقدیر شد.#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

منابع خبری صهیونیستی از حمله حماس به سکوی گازی رژیم صهیونیستی با زیردریایی‌های انتحاری خبر دادند.

نیم ساعت پیش

بارسلونا با برتری قاطع ۴ بر صفر مقابل چلسی قهرمانی لیگ قهرمانان اروپای زنان را جشن گرفت.

نیم ساعت پیش

رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگوى تلفنى با رئیس مجلس سوریه ضمن تبادل نظر پیرامون تحولات اخیر در فلسطین و قدس گفت: تحرک جدى پارلمان­‌ها براى توقف جنایات رژیم صهیونیستى ضروری است.

نیم ساعت پیش

۵ هوادار پرسپولیس که پس از دربی و در شادی‌های خیابانی شرکت داشتند، تصادف کرده و جان خود را از دست دادند.

نیم ساعت پیش

در هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاهی کشور سپاهان مقابل مس رفسنجان به پیروزی پرگل دست یافت و صدر را از پرسپولیس گرفت.

نیم ساعت پیش

انتشار شادی معروف محمدحسین کنعانی‌زادگان در صفحه فدراسیون فوتبال، واکنش زیادی را توسط هواداران خشمگین استقلال در برداشته است.

نیم ساعت پیش

محسن بیاتی‌نیا مربی تیم فوتبال سایپا اعتقاد دارد، با سقوط تیم‌هایی چون سایپا و پیکان وضعیتی اسفناک برای فوتبال تهران به وجود خواهد آمد.

نیم ساعت پیش

بغداد - مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق با انتشار یک توییت خطاب به حاکمان کشورهای عربی که روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی سازی کرده اند گفت که به سرعت عادی سازی خود را با دولت شر لغو کنید.

نیم ساعت پیش

بالاخره نوار مساوی‌های ۲- ۲ در دربی تهران پاره شد و این بار پرسپولیس با تک گل عیسی آل‌کثیر موفق به شکست استقلال شد. در مورد مسابقه‌ای که بیشتر زد و خورد داشت تا کار تاکتیکی و فنی، خیلی نمی‌شود حرف زد، اما مرور این ۴ نکته خالی از لطف نیست.

نیم ساعت پیش

درست مثل بازی پرسپولیس و سپاهان در دربی بزرگ پایتخت هم شاهد به وجود آمدن درگیری‌های زیادی در اواخر بازی بودیم و کار حتی به زد و خورد فیزیکی هم کشید.

نیم ساعت پیش

در بین افراد دعوت شده به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نامی از فرهاد مجیدی و عیسی آل کثیر نیست.

نیم ساعت پیش

مدیران باشگاه پرسپولیس قصد دارند به زودی از دو بازیکن استقلال به کمیته انضباطی شکایت کنند.

نیم ساعت پیش

فرشاد فرجی مدافع تعویضی پرسپولیس در دربی بعد از درگیری های به وجود آمده دچار آسیب دیدگی شد.

1 ساعت پیش

پرسپولیس با شکست استقلال به بیست وپنجمین برد خود در شهرآورد پایتخت دست پیدا کرد و فاصله خود را با استقلال به عدد یک کاهش داد.

1 ساعت پیش

محمدحسین کنعانی‌زادگان مدافع ملی پوش پرسپولیس بطور قطع در پایان فصل از جمع سرخپوشان پایتخت جدا می‌شود.

1 ساعت پیش

بیشتر...