خبرگزاری ایسنا |
12 ماه پیش

عباسی: امام ره اعتقاد واقعی به مردم داشت ایسنا

عباسی: امام (ره) اعتقاد واقعی به مردم داشت

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعتقاد به اسلامیت و اعتقاد به جمهوریت در نظام دو شاخصه اصلی حضرت امام (ره) بود و کسی نمی تواند این دو اصل را تحریف کند.

علیرضا عباسی در گفت وگو با ایسنا در سالگرد ارتحال امام (ره)، درباره برجسته‌ترین ویژگی های شخصیتی امام (ره) قبل از پیروزی انقلاب، بعد از پیروزی انقلاب و در زمان جنگ تحمیلی، بیان کرد: یکی از ویژگی های اصلی که حضرت امام و جریان حضرت امام از سال ۱۳۴۲ داشتند این بود که امام بر اساس مبانی دینی و تکیه بر مردم حرکت خود را شروع کرد. ایشان در وهله اول یک شخصیت موحد بود و یک شخصیت سیاسی در بستر اجتماعی بود. زمانی که نظام اسلامی را از ابتدا نگاه می کنیم، چند مولفه در آن وجود دارد. اول وحدت مردم است که امام بر روی این موضوع خیلی تاکید داشت. ویژگی دیگر ایمان به خدا است.

وی در ادامه اظهار کرد: امام (ره) از ابتدای آغاز مسیر انقلاب به مردم اعتقاد داشت. امام این مسیر را بر اساس ایمان به خدا پیش برد. امام در این مسیر از هیچ کسی هم نمی ترسید. زمانی که امام را بازداشت کردند تا از قم به تهران بیاورند، بازجوها می ترسیدند اما امام ترسی نداشت چراکه امام به راهی که می رفت ایمان داشت. مولفه دیگر رهبری نظام است این سه مولفه از سال ۱۳۴۲ تا به امروز نظام را جلو برده است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عده ای در این مسیر شروع به تحریف مسیر حضرت امام کرده و مسائلی را پیش کشیده اند. ما در آیات قرآن داریم که پیامبر (ص) و افرادی که با پیامبر بودند به کفار سخت می گرفتند اما بین خودشان رحمت و رافت داشتند. عده ای تمام شخصیت وجودی امام را رها کرده و صرفا به بعد رحمانی امام تمرکز کرده‌اند. انگار که امام با دشمن نیز رافت و رحمت داشته است؛ در حالی که اینگونه نبود. امام (ره) شدیدترین موضع گیری را در مقابله با کفار و افرادی که مقابل دین خدا می ایستادند، داشت.

وی در ادامه تاکید کرد: حضرت امام (ره) می فرمایند اگر جهان خواران بخواهند مقابل دین ما بایستادند، مقابل دنیای آنها خواهیم ایستاد. امام صرفا جنبه رحمانی نداشت. امام جنبه رحمانی داشت اما جنبه دیگری نیز در برابر دشمنان و کفار داشت که باید به آن نیز توجه شود. امام در جایی که باید محکم ایستاد و صلابت انقلابی خود را نشان داد. صلابت امام (ره) یکی از موضوعاتی است که از شاخصه‌های شخصیتی وی بود. این صلابت نیز برگرفته از ایمان حضرت امام به خداوند بود. مردمی بودن و اعتقاد واقعی به مردم داشتن از ویژگی ها برجسته دیگر امام است.

وی افزود: امام سر اسلامیت و جمهوریت نظام با هیچ کس تعارف نداشت. از همان ابتدا که انقلاب پیروز شد امام فرمودند که باید سبک اداره جامعه به رای مردم گذاشته شود. دیدیم که ۹۸/۲ درصد به جمهوری اسلامی رای دادند. امام به مردم اعتقاد داشت و فیلم بازی نمی کرد. امام با کسی تعارف نداشت. اعتقاد به اسلامیت و اعتقاد به جمهوریت در نظام دو شاخصه اصلی امام بود. کسی نمی تواند این دو اصل را نیز تحریف کند. شاید عده ای برای رسیدن به منافع خود قصد داشته باشند که این دو شاخصه امام را دستکاری کنند اما موفق نخواهند شد. اکنون نیز تنها مفسر مسیر حضرت امام (ره) و کسی که مقابل تحریف حضرت امام ایستاده است، حضرت آقا هستند که در سخنرانی های مختلف تاکید دارند که مراقب باشید تا مسیر امام و خط امام دچار تحریف نشود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: عده ای می آیند شعار مذاکره با آمریکا می دهند و سپس خودشان را نیز در خط امام تلقی می کنند. این یعنی تحریف امام. امام در این مسیر با کسی تعارفی نداشت. اما تا آخرین لحظه پای اسلامیت و جمهوریت نظام ایستاد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزارت خارجه اردن از جان باختن شماری از حجاج این کشور به دلیل گرمای هوا در عربستان سعودی خبر داد.

1 ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس پس از پیروزی شاگردانش برابر صربستان به تمجید از برترین بازیکن میدان پرداخت.

1 ساعت پیش

روند رنج بازارهای مالی با پرچمداری دلار طی دو ماه اخیر در حالی پایدار است که کارشناسان اقتصادی علاوه بر کاهش تقاضا در ماه‌های ابتدایی سال، دست پر بازارساز را دلیل این ریتم خنثی می‌دانند. برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی نیز بر دخالت مستقیم بازارساز در قیمت دلار تاکید می‌کند. او معتقد است هرچه به انتخابات ریاست‌جمهوری نزدیک می‌شویم طول موج قیمت دلار بزرگ‌تر و بازار پرنوسان‌تر می‌شود.

نیم ساعت پیش

ستاره تیم رئال مادرید به عنوان بهترین بازیکن دیدار انگلیس و صربستان انتخاب شد.

1 ساعت پیش

تیم ملی انگلیس در گلزن کرشن با یک گل از سد تیم صربستان گذشت.

1 ساعت پیش

ستاره تیم ملی فوتبال انگلیس به عنوان بهترین بازیکن دیدار این تیم با صربستان در یورو 2024 انتخاب شد.

1 دقیقه پیش

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با «مولوی امیرخان متقی» وزیر خارجه طالبان به صورت تلفنی رایزنی و گفتگو کرد.

1 ساعت پیش

سخنگوی دولت گفت: هئیت دولت برای ادامه مسیر شهید رییسی علاقه مند به ثبت نام آقای مخبر در کاندیداها بود.

1 دقیقه پیش

منابع عبری‌زبان از خودکشی یک نظامی اسرائیلی دیگر پس از بازگشت از جنگ غزه خبر دادند.

1 دقیقه پیش

بیشتر...