خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

نبود رغبت برای ازدواج مربوط به ترویج سبک زندگی غربی است ایسنا

نبود رغبت برای ازدواج مربوط به ترویج سبک زندگی غربی است

ایسنا/لرستاناستاندار لرستان با تاکید بر ایجاد گفتمان و جریان‌سازی در برنامه‌های حوزه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و اینکه نبود رغبت برای ازدواج مربوط به ترویج سبک زندگی غربی است، گفت: آسیب‌شناسی جدی در زمینه جمعیت در استان باید صورت گیرد.

فرهاد زیویار روز سه‌شنبه در جلسه قرارگاه جمعیت استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با بیان اینکه فرزندآوری یکی از مهمترین عوامل و شاخصه‌های پایداری نظام خانواده است، افزود: مقوله جوان‌سازی جمعیت به یکی از ضرورت‌های کنونی جوامع مختلف تبدیل شده است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه بهره‌مندی از نهاد خانواده سالم، سرزنده و با نشاط موجب پیشرفت کشور خواهد شد، افزود: اولویت امروز، فرهنگ‌سازی با روش‌های درست برای ترغیب خانواده‌ها به فرزندآوری است.

زیویار با تاکید بر ایجاد گفتمان و جریان‌سازی در برنامه‌های حوزه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده گفت: آسیب‌شناسی جدی در زمینه جمعیت در استان لرستان باید صورت بگیرد.

وی با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در این نشست افزود: وضعیت نامناسبی در حوزه طرح جوانی جمعیت در لرستان وجود ندارد؛ اما باید ضمن آسیب‌شناسی، اصلاح و بازبینی طرح‌های جوانی جمعیت، این برنامه‌ها با قوت بیشتری در استان ادامه یابد.

استاندار لرستان بر لزوم اجرای جدی تکالیف دستگاه‌ها و تقویت نقش نظارتی قرارگاه‌ استانی جمعیت تأکید و بیان کرد: درزمینه اجرای قانون جوانی جمعیت اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در این حوزه ضرورت دارد و دستگاه‌های ذی‌ربط و بانک‌ها باید در این خصوص به اطلاع‌رسانی اقدامات انجام شده بپردازند.

رئیس قرارگاه جمعیت لرستان بر ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها، نخبگان و مؤسسه‌های علمی استان در زمینه پژوهش‌های مرتبط با جمعیت و آسیب‌شناسی مشکلات تأکید کرد و افزود: طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های دانشگاهیان در حوزه جوانی جمعیت از سوی دانشگاه‌ها حمایت شوند.

استاندار لرستان بر لزوم ترغیب جوانان به ازدواج با اقدامات فرهنگی و اقناعی تاکید کرد و یادآور شد: بخشی از نبود رغبت در میان جوانان برای ازدواج مربوط به ترویج سبک زندگی غربی است که باید این نگاه اصلاح شود.

وی گسترش سبک زندگی مدرن در بخشی از اقشار و جامعه ایرانی را عامل فرهنگی بسیار موثری در کاهش رشد جمعیت دانست و افزود: آموزش همگانی و تغییر سبک آموزش به وسیله شیوه‌های نوین آموزشی از نکاتی است که باید در این حوزه مورد توجه قرار بگیرد و شیوه‌های مبتکرانه، هنرمندانه و باورپذیر در سطح جامعه به صورت مکرر و پیوسته تبلیغ و ترویج شود و عموم مردم از مخاطراتی که به واسطه پیری جمعیت کشور را تهدید می‌کند، آگاه شوند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شجاع خلیل‌زاده، مدافع تیم فوتبال تراکتور در میکسدزون خبری پس از باز با پرسپولیس با یکی از خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرد.

1 ساعت پیش

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به شناور‌های شهید صیاد شیرازی و شناور حسن باقری گفت: این شناور‌ها ۲۸ موشک پدافندی و کروز دارد.

یک ربع پیش

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما قهرمان سه‌گانه ایران هستیم، البته با 30 درصد دریافتی در هفته هفدهم.

نیم ساعت پیش

سرمربی برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس به جای خالی تماشاگران در بازی امروز این تیم مقابل تراکتور اشاره و ابراز امیدواری کرد، در بازی آتی آنها سرخپوشان را همراهی کنند.

نیم ساعت پیش

شهاب زاهدی پس برتری پرسپولیس مقابل تراکتور بخاطر این پیروزی خدا را شاکریم.

نیم ساعت پیش

رقابت نفس‌‌گیر 253 کاندیدای مجلس شورای اسلامی برای کسب هفت کرسی نمایندگی استان اردبیل از فردا آغاز می‌شود.

نیم ساعت پیش

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس از پاسخ دادن به خبرهای روزهای اخیر درباره حضور در لیگ ژاپن خودداری کرد.

نیم ساعت پیش

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است این تیم بدون دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران کار سختی مقابل ذوب‌آهن اصفهان دارد، اما سرخپوشان می‌توانند بر این مشکل غلبه کنند.

نیم ساعت پیش

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در اعتراض به تصمیم داور دیدار با تراکتور کارت قرمز گرفت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...