5 روز پیش
2 بازدید

در هیچ جای دنیا با خواهش و تمنا اپیدمی کنترل نشده است | اقتصاد آنلاین

به گزارشاقتصادآنلاینبه نقل از تسنیم؛  سعید نمکی در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا که با حضور سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در تالار فجر ستادکل فرماندهی ناجا برگزار شد، اظهار کرد: در هیچ کجای دنیا با خواهش و تمنا و التماس، اپیدمی را مدیریت نکرده‌‌اند؛ هر کس بر این خیال باطل است بداند که اپیدمی را نمی‌شود مدیریت کرد.

وی افزود: تاریخ اپیدمی‌‌های دنیا را مطالعه کنید؛ 8 ماه است که بنده و همکارانم داریم التماس می‌‌کنیم که مراقب باشید که بیمار نشوید که ما را هم گرفتار نکنید، مثلاً در یک شهر بزرگ کشور روزانه بین 12 تا 15 پرستار بهکووید19مبتلا می‌‌شوند که یا باید بهقرنطینهبروند یا باید زیر دستگاه ونتیلاتور قرار بگیرند و در طول یک ماه 450 پرستار در یک شهر از دور خدمت‌رسانی خارج می‌‌شوند؛ چقدر باید شهید بدهیم؟ از خانواده شهدای مدافع سلامت خجالت می‌‌کشم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در یک بررسی که اخیراً توسط سازمان صدا و سیما انجام شده است، 86 درصد از مردم کشور، مطالبه دارند که "با قانون‌شکن برخورد کنید"؛ چرا باید 10 تا 12 درصد از جمعیت کشور، امنیت سلامت یک جامعه را مخدوش کند و ما با آنها برخورد محکمی نکنیم؟ امروز بیشترین نیازمندی را به نیروی انتظامی و برخورد با قانون‌شکن و پروتکل‌شکن داریم.

نمکی خاطرنشان کرد: عده معدودی در کشور، پروتکل‌‌ها را رعایت نمی‌‌کنند. آقایی روی موتور نشسته است و با او مصاحبه می‌کنند که "چرا ماسک نزده‌ای؟"، می‌گوید "دوست ندارم"، یا فرد دیگری می‌‌گوید "اعتقادی به ماسک‌زدن ندارم"، در کجای دنیا با چنین تفکری برخورد نمی‌‌کنند؟

بزرگترین نقصان ما در مدیریت کرونا، برخورد محکم با قانون‌شکن است

وی تأکید کرد: امروز بزرگترین نقصان ما در مدیریت کرونا، برخورد محکم با قانون‌شکن است و این ضعفی است که داریم و اگر این ضعف را با همت والای ناجا نتوانیم مدیریت کنیم، به‌عنوان فرمانده عملیات مبارزه با کرونا می‌‌گویم که کرونا در این کشور جمع نخواهد شد. اگر پلیس با حمایت کامل و مصوبات محکم به عرصه نیاید، همکاران ما زیر بار بیماری شکسته و له خواهند شد کما اینکه شکسته و له می‌‌شوند.

وزیر بهداشت افزود: دیشب یکی از برنامه‌‌های شبکه خبر را می‌‌دیدم که رییس یکی از بیمارستان‌‌های تهران می‌‌گفت "باز هم از مردم خواهش و التماس می‌‌کنم."، چقدر همکاران ما باید با کرامت به مردم التماس کنند؟ به کدام مردم؟ درصد کمی از آنها. اکثر مردم کشور خوشبختانه پروتکل‌‌ها را رعایت می‌‌کنند و به حرف مسئولین نظام گوش می‌‌دهند، اما 10 تا 12 درصد قانون‌شکنی می‌‌کنند و اینجاست که باید مقابل چنین مشکلاتی، محکم بایستیم.

نمکی بیان کرد: بیش از هر روزی، دست نیاز به‌سمت ناجا و فرماندهی ناجا دراز می‌‌کنم. سردار اشتری در ستاد ملی هر مصوبه‌‌ای را که مربوط به ناجا بوده بلافاصله دستور اجرا داده است و از بزرگمنشی تک تک عزیزان در ناجا، تشکر ویژه دارم. امیدوارم با همت و لطف همه عزیزان، نیروهای مسلح و مردم ایران بتوانیم به آبروی امام حسین(ع) هرچه زودتر این بلیه نفسگیر را از سر کشور دور کنیم، چون یکی از معضلات سنگین نظام سلامت، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

وی یادآور شد: روحانیت معزز این مملکت رعایت کردند و نمازهای جمعه را تعطیل کردند. خیلی از کارهایی را که با کوچک‌ترین تمنا، خواهش کردیم انجام دادند. امیدوارم بتوانیم ادامه راه را با لطف پروردگار به‌خوبی طی کنیم.

وزیر بهداشت گفت: از قدیم احترام ویژه‌‌ای برای پلیس و به‌ویژه نیروی انتظامی قائل بودم اما در ایامی که توفیق یافتیم چندین سال در سازمان برنامه و بودجه حضور داشته باشم، بخشی از کارم، مدیریت منابع بخش دفاع و امنیت بود و آن زمان به عرصه بسیار گسترده خدمت در ناجا و همچنین به مظلومیت این نیروی زحمتکش، بردبار و صبور و پرتلاش پی بردم.

نمکی خاطرنشان کرد: از دورترین نقاط مرزی و مرزبانی‌ها گرفته تا امنیت شهرهای بزرگ و کوچک چه در شادمانی و چه در اندوه و عزای مردم، نیروی انتظامی بسیار صبور و زحمتکش است که همیشه در صحنه بوده است و به‌خصوص در بحث کرونا، همراهی و همدلی ناجا برای ما ستودنی بوده است.

وی افزود: ما روزهای سختی را گذراندیم. دیروز فردی به من می‌‌گفت "تو چقدر کم‌شانس بودی که بعد از دوران وزارتت، سیل آمد بعد زلزله آمد و مسائل تردد سه و نیم میلیون زائر اربعین در سال گذشته، آنفلوآنزای H1N1 و در اسفند ماه هم با کرونا روبه‌رو بودی."، به او گفتم "شاید من یکی از خوش‌شانس‌‌ترین بندگان خدا بودم که در این ایام سخت این مأموریت سخت را به یکی از کوچک‌‌ترین بندگانش سپرد، دستش را گرفت و یاری و همدلی دیگران را کنارش قرار داد تا بتواند شاید قدمی در گره‌گشایی از مشکلات مردم دردمند سرزمینش بردارد و این‌که خداوند این توفیق را داد، همواره سپاسگزارم چون دیر یا زود، طومار عمر همه ما درنوردیده خواهد شد و خوشا به سعادت کسی که توفیق داشته باشد برای مردم پاکیزه این سرزمین قدمی بردارد."

وزیر بهداشت تصریح کرد: کنار همه سختی‌‌ها، در اوج تحریم‌‌ها و فشارها و در ناجوانمردانه مضیقه‌‌های تحمیل‌شده به مردم، ناگهان مشکلی به‌نام کووید19 یا کرونا هم سر برداشت، ویروسی که اگر از تدروس دبیرکل سازمان جهانی بهداشت بپرسید که "آینده این ویروس را چگونه می‌بینید؟"، حتماً خواهد گفت: "نمی‌‌دانم".

نمکی اضافه کرد: روزهای اول در شورای معاونین به همکارانم گفتم که "موجودی پا به عرصه خلقت گذاشته که یکی از پیچیده‌ترین موجودات آفرینش است."

وی ادامه داد: زمانی که اواخر دی ماه، گزارش این ویروس در چین را شنیدم و بعد شکل آنتی‌ژنیک ویروس را با دید تخصصی خودم ارزیابی کردم به همکارانم گفتم "خودتان را برای یکی از سخت‌ترین هجمه‌‌های اپیدمی آماده کنید." هنوز به پاندمی فکر نمی‌‌کردم، بلکه تمام توجه من به مراوداتی بود که با چین داشتیم که شاید از اولین کشورهایی باشیم که تحت تأثیر این ویروس قرار خواهیم گرفت.

وزیر بهداشت تأکید کرد: با تجربه شیوه جهادی و آنچه از روزهای دفاع مقدس یاد گرفته بودیم، شروع کردیم به سنگر ساختن و آماده شدن مقابل هجمه ویروس و حتی اگر نسیمی بود، ما آن را به‌شکل طوفان فرض کردیم و به همین دلیل، در اولین هجمه‌‌ها، خدا را شکر توانستیم به‌خوبی مدیریت کنیم و تا این موج سهمگین به آمریکا و اروپا با تمام زیرساخت‌‌های اقتصادی و بهداشتی و درمانی‌شان نرسیده بود، کسی به ماهیت مدیریتی نظام جمهوری اسلامی ایران این‌گونه پی نبرده بود.

ایران یکی از شفاف‌‌ترین کشورها در اعلام آمار کرونا

نمکی تأکید کرد: یکی از شفاف‌‌ترین کشورهایی که آمار کرونا را گزارش می‌‌کند، ایران است؛ نمی‌‌خواهم اسم ببرم که در این فضای غبارآلود، برای روابط بین‌الملل کار را سنگین‌تر کنم اما کشوری که می‌‌گوید "ما 15 هزار مورد مثبت و 5 تا 10 مورد مرگ‌ومیر داشته‌‌ایم"، شما باور می‌‌کنید؟ بعضی از کشورهای پیشرفته اروپایی که اسم آنها را نمی‌‌برم گفتند که "مرگ‌‌های ناشی از بیماری‌های زمینه‌ای را برای کووید19 ثبت نکنید."

وی افزود: یکی از کشورهای اروپایی گفت "اگر کسی به‌دلیل بیماری زمینه‌‌ای مانند فشار خون بالا یا دیابت فوت کرد، دلیلی ندارد اگر به کرونا هم مبتلاست، آن را گزارش کنیم"؛ 12 درصد از مرگ‌ومیرها در ایران، مرگ‌‌هایی است که بیماری زمینه‌‌ای یا سن بالای 65 سال ندارند، اما ما همه را ثبت می‌‌کنیم. تنها موردی که ما ثبت نمی‌کنیم، طبق دستور سازمان جهانی بهداشت، مواردی است که شاید پزشکان با سی‌تی‌اسکن تشخیص احتمالی کووید19 می‌دهند، اما تست PCR مثبت نیست. طبق دستور سازمان جهانی بهداشت، فقط می‌‌توانیم کسی را بیمار کووید19 بدانیم که PCR او مثبت باشد و برآورد کردیم، حداکثر حدود 23 تا 24 درصد ممکن است مواردی باشد که پزشکان تشخیص کووید19 می‌دهند، اما PCR منفی است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: رسانه‌‌های بیگانه شروع به تبلیغ علیه ما کردند که "اینها دروغ می‌‌گویند" و می‌‌خواستند ذهن مردم را مشوش کنند که ایران، آمار نادرست ارائه می‌‌دهد و در این فضای ناجوانمردانه، ناجا کنار ما قرار گرفت، ما به آن صورت یاور دیگری نداشتیم، ما را رها کردند، در مواردی رها شدیم که یک مورد از آن، فضای مسموم مجازی بود و هیچ کس به صحنه نیامد که بگوید رسانه‌‌های معاند و بیگانه دروغ می‌‌گویند اما ناجا برخی افراد داخلی را خواست و با آنها برخورد کرد.

خدمات درمانی بدون تبعیض قومیتی در ایران

نمکی گفت: با لطف خدا و با همت همگانی حتی یک بیمار در کشور پشت در هیچ بیمارستانی سرگردان نشد، حتی یک مورد هم به‌دلیل بی‌بضاعتی از خدمت محروم نکردیم، هزاران افغانستانی بدون کارت را به‌صورت رایگان درمان کردیم، هرگز ونتیلاتور و دستگاه را از فرد مسنی باز نکردیم تا به جوانی وصل کنیم و یکی از بزرگترین دستاوردها این است که علی‌رغم همه تبلیغات منفی که علیه مظلومیت نظام می‌شود، یک نفر نشد که بگوید در این کشور، فردی به‌دلیل قومیت، نژاد و یا فرقه‌‌ای از خدمت‌رسانی محروم شده است.

وی یادآور شد: بیشترین خدمت را در استان‌‌هایی مانند کردستان، کرمانشاه، خوزستان و سیستان و بلوچستان ارائه کردیم که در این استانها قوم کرد، عرب و اهل‌تسنن حضور دارند. یک مورد نشد که در این استانها، کوچک‌ترین کم‌خدمتی به مردم شود. ساعت 2 بامداد با من تماس می‌‌گرفتند که مثلاً در بیمارستان توحید سنندج، اکسیژن افت کرده و تا صبح سعی می‌‌کردیم که این مشکل را به هر شیوه ممکن، حل کنیم و این هم از افتخارات بسیار مهمی است که خدا مرحمت کرد و به جمهوری اسلامی هدیه داد که بتوانیم بدون کوچک‌ترین تبعیض و نقصان، خدمات بهداشتی و درمانی را به همه مردم کشور ارائه کنیم.

وزیر بهداشت اظهار کرد: یکی از همراهان بسیار صمیمی ما از نخستین لحظات، ناجا بود. امروز گزارشی را تقدیم مقام معظم رهبری و رییس جمهور کردم و باز هم اشاره کردم که اگر حمایتها و رعایت‌‌های بی‌نظیر مقام معظم رهبری در این پروژه نبود، در روزهای اول با مشکل روبه‌رو می‌شدیم. غیر از دستوری که برای کمک نیروهای مسلح به وزارت بهداشت فرمودند، خوشبختانه با محبتی که به نیروهای مسلح داشتند، قبل از دستور ایشان هم تماس گرفتند و اعلام آمادگی کردند و تک تک نیروهای مسلح و به‌ویژه ناجا جوانمردانه پای ما ایستادند.

نمکی افزود: ناجا در مقابله با کرونا چندین کار بزرگ کرد. روزهای اول که با هجمه ویروس در قم روبه‌رو شدیم، یکی از دستگاه‌‌هایی که خیلی به ما کمک کرد، ناجا بود، چون مردم هنوز ماهیت سرایت ویروس را نمی‌‌دانستند و هر بیماری را بستری می‌‌کردیم، همراهان و خانواده‌های آنها می‌‌خواستند کنار بیماران بمانند و ناجا امنیت مراکز درمانی را تأمین کرد و یکی از دلگرمی‌‌های ارزشمند ما در نخستین لحظات هجمه ویروس در روزهای اول اسفند بود.

کمک و همراهی ناجا در شناسایی محتکران لوازم حفاظت فردی

وی یادآور شد: کار دیگری که ناجا به ما کمک کرد در شناسایی محتکران لوازم حفاظت فردی بود. همیشه تعدادی سواستفاده‌گر برای روزهای سخت آماده هستند که بتوانند از موقعیت سوءاستفاده کنند، اما ناجا خیلی به ما در کشف و ضبط بعضی از موارد مورد نیاز مانند ماسک، شوینده‌ها و ضدعفونی‌کننده‌ها کمک کرد.

مدیریت فضای مجازی با کمک ناجا

وزیر بهداشت گفت: کمک بسیار مؤثر دیگر ناجا به وزارت بهداشت، مدیریت فضای مجازی بود. متأسفانه برای ما تخریب سنگینی طراحی شده بود. هیچ کشوری در دنیا این بُعد را به‌سنگینی ما نداشت که هم بخواهد مدیریت کرونا کند و هم جوّ بسیار مسموم تبلیغاتی داشته باشد. اوایل علیه ما تبلیغ می‌‌کردند که "اینها توانایی مدیریت کرونا را ندارند"، بعد که موج به خودشان رسیدند و دیدند که چقدر درمانده‌‌اند، شروع به تبلیغات کردند که "اینها آمار غلط می‌دهند و مرگ‌ومیرها را درست گزارش نمی‌‌کنند."

در اوج مبارزه با کووید19 برخی از پشت به ما خنجر زدند

نمکی تصریح کرد: همانند زمان دفاع مقدس که بعضی‌‌ها ناجوانمردانه گرای سنگرهای رزمندگان را به صدام می‌‌دادند، در چند ماه گذشته هم برخی افراد از داخل کشور گرا می‌دادند، فلان تلویزیون بیرونی علیه ما مغلطه و سفسطه کند و در اوج مبارزه با کووید19، برخی از پشت به ما خنجر زدند.

وی گفت: کمک دیگری که ناجا به ما کرد و ارزنده‌‌ترین کمک بود، حضور کنار ما برای نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی بود. ساعت 4 صبح روز 13 فروردین، سردار اشتری در خیابان مشغول خدمت‌رسانی بود و دست همه عزیزان ناجا را می‌بوسم. درست است که مردم ما خیلی هوشمندانه و کریمانه رفتار کردند و روز طبیعت که قبل و بعد از اسلام کسی در ایران در خانه نمانده بود و مردم با بزرگواری، شرافت و هوشمندی در خانه ماندند، اما ناجا از ساعات اول صبح پارک‌‌ها را بست و در صحنه رودرروی درصد اندکی که می‌خواستند قانون‌شکنی کنند، ایستاد که موجب دلگرمی ما شد.

تقدیر از تلاش‌های بیمارستان‌های ناجا در ارائه خدمات به بیماران کووید19

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از تلاش‌‌های بیمارستان‌های ناجا در ارائه خدمات به بیماران کووید19، گفت: امروز از همکارانم خواستم که مشکلات و کمبودهای مراکز درمانی ناجا را از جمله مجوزهای داروخانه برای پلی‌کلینیک‌ها و کمبودهای تجهیزاتی مانند ونتیلاتور و پت‌اسکن و همچنین سهمیه پزشک تمام‌وقت جغرافیایی و تأمین کیت PCR رسیدگی کنیم و حتماً کمک خواهیم کرد، چون خودمان را از ناجا جدا نمی‌‌دانیم.

وزیر بهداشت گفت: فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به همه نیروهای صبور، غیور و زحمتکش خدمتگزار در مجموعه ناجا تبریک می‌گویم و از فرمانده نیروی انتظامی نیز تشکر می‌کنم. مدت‌ها است که می‌خواهم برای دستبوسی یکایک شما عزیزان بیایم و از همه محبت‌هایی که کردید و در این ایام کنار بنده و همکارانم بودید، تشکر کنم.

نمکی در پایان تأکید کرد: به همه شهدای این سرزمین چه شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و مدافع سلامت درود می‌فرستم و به روح بلند دو شهید ارجمند ناجا در عرصه سلامت؛ شهید دکتر علیزاده و شهید دکتر شکری درود ویژه می‌‌فرستم.

نمکی: مردم در استان‌های قرمز تردد نکنند


#‌اخبار
منبع: اقتصاد آنلاین


مطالب پیشنهادی

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

برگ برنده اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰؛ ظریف،عارف، مطهری، جهانگیری یا...؟

۱۴۰۰ برای اصلاح طلبان سرنوشت ساز است، یا سورپرایز انتخابات می شوند و در روزهای سرخوشی اصولگرایان کاندیدایی رو می کنند که برگ برنده شان در انتخابات شود یا باید سنگری دیگر را هم به رقیب واگذار کنند.

ویدیو - رکورد جهانی که سپاه در مبارزه با کرونا شکست

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: سپاه در آماده سازی تخت های بیمارستانی ویژه برای بیماران کووید 19؛ رکورد زد.

صادق خرازی: رهبری نمی‌گذارند دولت سقوط کند /سردار سلیمانی میلی به ریاست جمهوری ندارد

صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان می گوید: رهبری انقلاب نمی‌گذارند که دولت سقوط کند. من احتمال این موضوع را یک در هزار هم نمی‌بینم که رهبری اجازه دهند مجلس وارد استیضاح رئیس‌جمهوری شود مگر این‌که شرایط کشور به گونه‌ای شود که آقای روحانی بخواهد در مقابل همه‌چیز بایستد.

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

با معرفی منتخبان حاضر در مجلس یازهم و ترکیب نمایندگان، یکی از نگرانی‌هایی که در ارتباط با مجلس وجود دارد، این است که در شرایط تحریمی و فشارهایی که به کشور وارد می‌شود برخی تندروی پیشه کنند و تقابل با دولت را جزو برنامه‌های مجلس آینده قرار دهند.

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز | علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و درست کردن آن

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و علت چسبیدن ته دیگ پلوپز چیست و طرز تهیه یک ته دیگ برشته و خوشمزه و نکات درست کردن ته دیگ را در پرشین وی بخوانید

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

انکار یک خبرسازی درباره دولت و حسن روحانی

ایسنا نوشت:معاون پارلمانی رئیس جمهور با تکذیب ارتباط ویدیویی رئیس جمهور با نمایندگان مجلس برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: در جلسه امروز، معاون اول رئیس جمهور به جای رئیس جمهور حاضر خواهد شد.

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

زمانه فتح «سنگر به سنگر» اصولگرایان فرا رسیده است؟

آیا اصولگرایان می توانند پس از راه یافتن به بهارستان، پاستور را نیز ضمیمه فتوحات خود کنند؟ آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که یک سال و چندماه دیگر موعد آن است، قدرت به جناح راست بازخواهد گشت؟ پاسخ به این چنین سوالاتی، بی شک با درنظر گرفتن عوامل متعدد امکان پذیر است.

الگوی یک زنِ پرتلاش، فاطمی و با اخلاق

خانم فاطمه رهبر از زنان انقلابی، ولایی و اهل فضل و تدین بودند که بعد از فعالیت‌های زیادی که در صدا و سیما داشتند، در شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و در بخش بانوان نقش موثر و فعالی ایفا کردند.

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

مطالب مرتبط