تیتر برتر |
۱ هفته پیش

شرایط سهمیه بندی نان در سال 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

شرایط سهمیه بندی نان در سال 1400

به گزارشتیتربرتر؛نان گران شد، رئیس اتحادیهنان سنگکیهم با تائید این موضوع می‌گوید: هزینه نانوایان افزایش قابل توجهی داشته اما قیمت نان نسبت به دو سال گذشته تغییری نکرده است به همین دلیل نانوایان نان را گران کرده‌اند.

شرایط سهمیه‌بندی نان در سال 1400

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد در اکثر مناطق تهرانقیمت نانبه طور غیررسمی گران شده است. برخی شهروندان تهرانی نسبت به افزایش قیمت‌ و همچنین کوچک شدن اندازه قرص نان‌ معترض هستند.

یکی از نانوایان مرکز شهر تهران به تجارت‌نیوز گفت: هزینه‌ها از جمله نرخ دستمزد کارگر و هزینه آب و برق افزایش داشته است و نمی‌توانیم نان را با نرخ دو سال گذشته به مردم بفروشیم.

قیمت نان بربری در نرخ نامه رسمی یک هزار و ۵۰۰ تومان است اما حالا در برخی نانوایی‌ها قیمت این نوع نان به دو هزار تومان افزایش داشته است.

یکی از نانوایان نان سنگکی در منطقه امیرآباد تهران هم به تجارت‌نیوز گفت: قیمت نان سنگک نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است اما وزن چانه‌ها اندکی کوچک‌تر شده است. به عنوان مثال در نرخ‌نامه رسمی وزن چانه ۶۵۰ گرم اعلام شده در حالی که وزن چانه‌های نان سنگک در حال حاضر ۴۰۰ گرم است.

یکی دیگر از نانوایان هم توضیح داد که قیمت نان سنگک ساده در نرخ‌نامه ۱۸۰۰ تومان و دو رو کنجد هم سه هزار تومان است اما به دلیل افزایش هزینه‌ها قیمت این نان از سه هزار تومان شروع و تا قیمت شش هزار تومان هم فروخته می‌شود.

در منطق شمالی کشور و در شهر ساری هم یکی از شهروندان به تجارت‌نیوز گزارش داد: قیمت نان بربری قبل از شیوع ویروس کرونا ۸۰۰ تومان بود اما حالا این نان به قیمت یک هزار و ۲۵۰ رسیده است.

همچنین از منطقه درگز خراسان رضوی هم به این رسانه خبر رسیده است که فروش نان سهمیه‌بندی شده است و در واحدهای نانوایی این شهرستان هر فرد حداکثر پنج قرص نان داده می‌تواند بخرد و اگر فردی به نان بیشتری نیاز داشته باشد باید آن را از نانوای دیگری تهیه کند.
مصوبه قیمت نان اجرا نمی‌شود

به گفته رئیس اتحادیه نان سنگکی اما، افزایش قیمت نان غیرقانونی است. هرچند که هزینه تمام شده نانواها افزایش قابل ملاحظه داشته است و البته یکی دیگر از دغدغه نانواها این است که آرد به موقع به دستشان نمی‌رسد.

اصغر پابرجا  گفت: برای افزایش قیمت نان با دولت مکاتبه کردیم و قرار شد در این باره پاسخی دهند.

او همچنین درباره تاخیر در تامین آرد واحدهای نانوایی هم توضیح داد: چنانچه نانوایی آزادپز نباشد و مجوز داشته باشد سهمیه آردشان به موقع به دستشان می‌رسد اما نانوایی‌های آزادپز که باید آرد را از بازار آزاد تهیه کنند، کمی در تهیه آرد مشکل دارند.

او اظهار کرد: در نرخ‌نامه قیمت نان سنگک ساده ۱۸۰۰ تومان است. قیمت نان سنگک یک رو کنجد دو هزار تومان و سنگک دو رو کنجد با قیمت سه هزار تومان فروخته می‌شود اما نانواها این مصوبه را اجرا نمی‌کنند و با قیمت بیشتری نان را به مردم می‌فروشند.

قیمت نان فانتزی تا بعد از انتخابات 1400 گران می شود؟

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و فانتزی اصفهان با اشاره به افزایش قابل توجه هزینه‌های تولید گفت: با این وجود در پیگیری‌هایی که برای افزایش قیمت داشتیم اعلام شد که قیمت کالاها تا بعد از انتخابات تغییر نکند.

علی اکبر جهانگیری در رابطه با افزایش قیمت نان فانتزی اظهار کرد: تا کنون به صورت رسمی از طرف اتحادیه افزایش قیمت اعلام نشده است اما برخی از واحدهای صنفی با توجه به افزایش شدید قیمت مواد اولیه تولید نان فانتزی (به جز آرد) قیمت‌ها را افزایش داده‌اند زیرا مدت‌ها بود در حال زیان دهی بودند.

وی افزود: سال گذشته قیمت هر کیلو پلاستیک ۶ هزار تومان بود و اکنون به ۵۰ هزار تومان رسیده است، بنابراین آنالیز جدیدی از قیمت و هزینه‌های تولید به صنعت و معدن ارائه داده‌ایم که اعلام کردند از مسیر اتاق اصناف آن را پیگیری کنیم.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و فانتزی اصفهان گفت: به اتاق اصناف نیز اعلام کردیم که با توجه به افزایش قیمت روزانه مواد اولیه، افزایش حقوق کارگران و حق بیمه و مالیات و هزینه‌های آب و برق که دولت افزایش داده است، لازم است قیمت مصوب عرضه نان فانتزی افزایش یابد زیرا با قیمت‌های کنونی تولید کنندگان در حال ضرر دادن هستند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: لازم است این درخواست در کمیسیون نظارت تصویب شود و قیمت گذاری نان فانتزی با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه در دسته قیمت گذاری درجه ۲ و ۳ قرار بگیرد البته این درخواست هنوز به کمیسیون تلفیق نرفته است.

بررسی قیمت نان فانتزی

وی تصریح کرد: دارندگان واحد صنفی نیز اعلام کردند که نمی‌توانند از پس هزینه پرداخت حقوق کارگران خود برآیند؛ صنعت و معدن نیز اعلام کرد که دولت گفته است که تا بعد از انتخابات قیمت هیچ یک از اقلام تغییر نکند. در نهایت افراد صنف نیز خودسرانه و بدون اطلاع اتحادیه برآورد قیمتی کرده‌اند که فعلاً از ضرر دهی جلوگیری کنند.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و فانتزی اصفهان گفت: با مراجعاتی که به سازمان صمت اصفهان داشتم و پیگیر درخواست افزایش قیمت شدم گفتند نامه آمده که فعلاً تا بعد از انتخابات هیچ کالایی گران نشود.

جهانگیری تصریح کرد: در حالی که کالای ما قیمت گذاری شده و بر آن نظارت می‌شود حق بیمه ما آزاد است، این موضوع منجر به ضایع شدن حقوق کارگران می‌شود زیرا کارفرمایانی که توانایی پرداخت حق بیمه آزاد را ندارند کارگران را بیمه نمی‌کنند بارها درخواست داده‌ایم بیمه کارگران نانواهای حجیم همچون نانواهای سنتی باشد تا حق کارگران از بین نرود.

گزارش ازعلی اکبر رضایی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماجرای انتقاد میرسلیم از کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات 1400,واکنش میرسلیم به کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری,تاثیر مذاکرات وین بر انتخابات 1400

3 ساعت پیش

مشکل فاضلاب کوی عشایر باید تا ۴۵ روز آینده رفع شود

5 ساعت پیش

تعیین حداقل دستمزد برای کارگران عامل شکنندگی بازار کار شده است

5 ساعت پیش

عرضه اولیه فگستر بخریم یا نه,اعلام یک عرضه اولیه جدید پس از مدت‌ها,جزئیات عرضه اولیه فگستر,معرفی شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,درج نماد شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر در بازار دوم فرابورس,موضوع فعالیت و عمده تامین کنندگان مواد اولیه شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,هدف از پذیرش فگستر در بورس,سرمایه و ترکیب سهامداران گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,مقایسه فگستر با رقبا,مقایسه مالی فگستر با هم گرو هی هایش,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,سود تقسیمی گسترش صنایع روی ایرانیان طی 5 سال گذشته

5 ساعت پیش

دیدار مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با امام جمعه بندرعباس

5 ساعت پیش

تعرفه مهندسان نظام مهدسی در سال 1400,حق الزحمه های نظام مهندسی در سال 1400,جدول تعرفه های نظام مهندسی در سال 1400,جزئیات نامه وزیر راه برای تعرفه های ناچیز مهندسان نظام مهندسی,حق الزحمه نظام مهندسی

5 ساعت پیش

با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی وپیرو مطالعات صورت گرفته؛ هیات مدیره سازمان بورس؛متقارن سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن را مصوب کرد.

9 ساعت پیش

بر اساس اظهارات رضا برادران قانون جدید چک در سال 97 مطرح شد و در قالب آن، شاهد برخی نوآوری‌ها در راستای سیاست‌های پیشگیرانه، هستیم. به اعتقاد این فعال اقتصادی مهم ترین نوآوری به ماده 23 اصلاحیه قانون چک مربوط می‌شود که در آن روش جدید وصول چک در نظر گرفته شده است

10 ساعت پیش

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت صنایع روی ایرانیان در فرابورس به عنوان اولین عرضه اولیه سال جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: این عرضه اولیه چهارشنبه هفته جاری ۲۲ اردیبهشت‌ماه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و ناشر این سهام با هدف حمایت از این سهم، اوراق اختیار فروش تبعی با نرخ حدود ۲۰ درصد منتشر می‌کند.

10 ساعت پیش

گزارش بازار بورس در 19 اردیبهشت 1400,در بورس امروز چه گذشت,تحلیل بورس در 19 اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در 20 ادیبهشت 1400

12 ساعت پیش

آشنایی با خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,مشخصات خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,پیشرانه خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,ظاهر خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021

12 ساعت پیش

رئیس هیات مدیره بانک گردشگری گفت: شروع اجرای پروژه بانکداری دیجیتالی و ارائه خدمات بانکی به صورت الکترونیک، کاهش قیمت تمام شده پول، به ثمر رسیدن بسیاری از پروژه ها و ساماندهی بدهی بازار بین بانکی از مهم‌ترین دستاوردهای بانک گردشگری در سال 99 بود.

12 ساعت پیش

احکام و میزان زکات فطره سال 1400,مراجع تقلید میزان فطریه 1400 را اعلام کردند,نظر مراجع تقلید درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه ,زمان کنار گذاشتن فطریه و پرداخت آن ,مبلغ فطریه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی,مبلغ فطریه و کفاره روزه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی ,نظر آیت الله صافی گلپایگانی درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه 1400,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله سبحانی,میزان زکات فطره ماه مبارک رمضان ۱۴۴۲,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله وحید خراسانی,اعلام مبلغ فطریه از سوی آیت الله سیستانی

12 ساعت پیش

پیش بینی آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,پیش بینی 3 روزه وضع آب و هوا,وضعیت آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,,,

12 ساعت پیش

این روزها بسته سیاستی ۳+۷ که به تصویب شورایعالی هماهنگی اقتصادی نیز رسیده موضوع اول صحبت های خانواده بازارسرمایه است، بسته ای که اجرای آن به زعم صاحب نظران بازار سرمایه، آثار مثبت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را به همراه دارد. کارشناسان بازار سرمایه در خصوص این بسته می گویند: ۳+۷ و مجموعه اقدامات مکمل آن به همراه قیمت های جهانی و معادلات سیاسی بین المللی به زودی مسیر بازار سرمایه را تغییر می دهند.

15 ساعت پیش

بیشتر...