خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

افزایش درصدی مرگ میر ناشی از سوانح رانندگی در آذربایجان شرقی ایسنا

افزایش ۹ درصدی مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی در آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقیمدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی، گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری فوت ۴۶۴ نفر به علت سوانح رانندگی در پزشکی قانونی استان تائید شده است، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مهرداد ستاره روز سه‌شنبه، ۲۸ شهریور در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت ۳۵۶ نفر مرد و ۱۰۸ نفر زن بودند که هر کدام نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ترتیب ۱۲و دو درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۲۸۴ فوتی در جاده‌های برون شهری، ۲۸ نفر در جاده‌های روستایی، ۱۱۰ نفر در مسیرهای درون شهری، پنج نفر در جاده‌های خارج از استان و هشت نفر نامعلوم و سایر راه‌ها گزارش شده است.

ستاره گفت: همچنین در طی مدت مذکور ۱۷ نفر از این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیر ترافیکی) و ۱۲ نفر نیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی، گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری تعداد مصدومین حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان هشت هزارو ۸۷۲ نفر بود که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود هفت درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در مرداد سال تعداد ۱۲۰ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشت و یک هزارو ۹۱۳ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از پزشک قانونی استان، در سال گذشته ۹۸۶ نفر در استان به علت سوانح رانندگی جان خود را ازدست دادند که از این تعداد ۲۱۳ نفر زن و ۷۷۳ نفر مرد بوده و ۱۷ هزارو ۸۹۱ نفر نیز مصدوم شده‌اند که پنج هزار و ۲۹۸ نفر از آنان زن و ۱۲ هزارو ۵۹۳ نفر مرد است.

انتهای پیام



#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فارس نوشت:دختر فرمانده شهیدمان بود، با پیراهن پدرش بر تن داشت از بابای قهرمان‌اش می‌گفت؛ از تنها عکس ۲ نفره‌شان با پدر.

نیم ساعت پیش

«ماجرای سنگو و شوبانه» که نویسندۀ نام آشنای کودکان، «سرور کُتُبی» آن را نوشته است؛ از افسانه‌های شیرین و قصه‌های ماندگار گذشته، الهام گرفته شده است.

یک ربع پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشستی با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی طباطبایی و هیات همراه که بمناسبت تجلیل از مجاهدان در غربت در ایران بسر می‌برند، ضمن تقدیر از ایشان، تلاش‌های وی را در راستای فعالیتهای امام موسی صدر توصیف کرد.

1 ساعت پیش

پرونده هفتمین هفته از رقابت‌های لالیگا در فصل 24-2023 با پیروزی اتلتیکومادرید در پامپلونا بسته شد.

1 ساعت پیش

گیتارزنی و خوانندگی آنتونی بلینکن در این مراسم خاص را ببینید.

2 ساعت پیش

دیدارهای هفته ششم سری A ایتالیا با شکست سنگین شاگردان ژوزه مورینیو در خانه جنوا به پایان رسید.

1 ساعت پیش

قهرمان آمریکایی وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد جهان اعتقاد دارد، کشتی ورزشی منحصربه‌فرد بوده و یک زبان مشترک بین کشورهاست.

1 ساعت پیش

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به غربالگری رایگان ۳ بیماری مرتبط با سلامت قلب، گفت: جمعیت بالای ۳۰ سال کشور که به مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه کنند، به صورت رایگان تحت غربالگری و خطرسنجی فشارخون، بیماری‌های قلبی و دیابت قرار می‌گیرند.

نیم ساعت پیش

تصویری عجیب از پارک کردن یک خودروی سواری که به خودروهای دیگر آسیب رسانده است.یک خودرو به صورت عجیبی روی خودروهای دیگر پارک شده است، این خودرو روی خودروهایی پارک شده است که قبلا در کنار این خیابان پارک بوده اند.

2 ساعت پیش

بیشتر...