خبرگزاری ایسنا |
9 ماه پیش

افزایش درصدی مرگ میر ناشی از سوانح رانندگی در آذربایجان شرقی ایسنا

افزایش ۹ درصدی مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی در آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقیمدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی، گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری فوت ۴۶۴ نفر به علت سوانح رانندگی در پزشکی قانونی استان تائید شده است، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مهرداد ستاره روز سه‌شنبه، ۲۸ شهریور در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت ۳۵۶ نفر مرد و ۱۰۸ نفر زن بودند که هر کدام نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ترتیب ۱۲و دو درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۲۸۴ فوتی در جاده‌های برون شهری، ۲۸ نفر در جاده‌های روستایی، ۱۱۰ نفر در مسیرهای درون شهری، پنج نفر در جاده‌های خارج از استان و هشت نفر نامعلوم و سایر راه‌ها گزارش شده است.

ستاره گفت: همچنین در طی مدت مذکور ۱۷ نفر از این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیر ترافیکی) و ۱۲ نفر نیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی، گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری تعداد مصدومین حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان هشت هزارو ۸۷۲ نفر بود که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود هفت درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در مرداد سال تعداد ۱۲۰ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشت و یک هزارو ۹۱۳ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از پزشک قانونی استان، در سال گذشته ۹۸۶ نفر در استان به علت سوانح رانندگی جان خود را ازدست دادند که از این تعداد ۲۱۳ نفر زن و ۷۷۳ نفر مرد بوده و ۱۷ هزارو ۸۹۱ نفر نیز مصدوم شده‌اند که پنج هزار و ۲۹۸ نفر از آنان زن و ۱۲ هزارو ۵۹۳ نفر مرد است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان از آمادگی کامل برای برگزاری یک انتخابات پرشور در سطح استان خبر داد و گفت: 772 شعبه اخذ رأی در سطح استان پیش‌بینی شده است.

11 دقیقه پیش

مدیرکل هواشناسی لرستان از افزایش دماهای روزانه در 48 ساعت آینده در این استان خبر داد.

11 دقیقه پیش

ستاد انتخاباتی «مسعود پزشکیان» در استان کردستان با حضور هواداران فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

11 دقیقه پیش

نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که در پرونده فساد با تمام افراد متخلف برخورد خواهد شد.

11 دقیقه پیش

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، کلیات سند ملی هوش مصنوعی و همچنین تأسیس سازمان ملی و تشکیل شورای راهبری هوش مصنوعی را تصویب کردند.

11 دقیقه پیش

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: بهتر است کینه و دشمنی را کنار بگذارند و مهمترین چیز فوتسال باشد.

11 دقیقه پیش

اولین مناظره تلویزیون شب گذشته روی آنتن رفت فارغ از بحث‌های سیاسی و تحلیل سؤالات اقتصادی کارشناسان و پاسخ نامزدها، چند نکته درباره عملکرد صداوسیما وجود داشت که شاید از مهمترین آن‌ها بتوان به کثرت پرسش‌های کارشناسان و میزانسن نامناسب اشاره کرد.

11 دقیقه پیش

در پی متهم شدن روسیه به نقض حریم هوایی سوئد، سفیر این کشور به وزارت خارجه سوئد فراخوانده شد.

5 دقیقه پیش

مربی ایتالیایی تیم ملی فوتبال کشورمان اعتقاد دارد ایتالیا تیم خوبی دارد و در دیدار با اسپانیا در مسابقات یورو 2024 دنبال گرفتن نتیجه است.

11 دقیقه پیش

بیشتر...