اقتصاد آنلاین |
1 ماه پیش

دایناسوری که تبدیل به اردک شد اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در مطالعه‌ای جدید محققان، یک اسکلت به خوبی حفظ شده از سازند فسیلی در مغولستان را که در صخره‌های دوره کرتاسه یافت شده است، که مربوط به حدود 100 تا 66 میلیون سال پیش است را مورد بررسی قرار داده‌اند.

جمجمه، دندان ها، گردن و اندام های ناتووناتور،دایناسورکشف شده، شبیه به هالزکاراپتور است که نشان می دهد این دو احتمالاً زندگی مشابهی داشته اند. فسیل کشف شده از دایناسور در مغولستان در باستان‌شناسی سروصدا به پا کرده است، زیرا بدن براق آن شواهد بالقوه ای را به این ایده اضافه می کند که برخی از دایناسورها برای زندگی در آب مناسب هستند.

دایناسوری که تبدیل به اردک شد!

محققان می‌گویند ناتووناتور ممکن است اولیندایناسورغیر پرنده شناخته شده باشد که دارای بدنی ساده و قابل مقایسه با پرندگان مدرن است. آن‌ها می‌گویند این موجود و سایر دایناسورهای نزدیک به هم ممکن است شکارچیان شناگر بوده باشند و این تصور رایج که همه دایناسورها در خشکی می‌زیستند را به چالش می کشد.

دایناسوری که تبدیل به اردک شد!

همچنین گروه دیگر از محققان می‌گوید شباهت نزدیک بین این موجود و اردک یا باکلان، تقریباً به طور قطع نمونه ای از آنچه به عنوان تکامل همگرا شناخته می شود است.

باستان‌شناسانی که متخصص مهرداران‌اند، در دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی می‌گوید: «‌ناتووناتور مانند اردک کوچک بوده و احتمالاً از اندام های جلویی خود هنگام شنا استفاده می کرده است. ما فکر می کنیم که ناتووناتور در آب های کم عمق زندگی می کرد و ماهی های کوچک می خورد.»

دایناسوری که تبدیل به اردک شد!

اندام‌های جلوییدایناسورکوتاه به نظر می‌رسند و به نظر می‌رسد اندام‌های عقبی آن فاقد ویژگی‌هایی مانند شناگرانی هستند که با لگد حرکت می‌کنند. اما پستانداران نیمه‌آبی مانند راسوها و برخی دیگر از شکارچیان موفق شناگر مدرن، اسکلت‌هایی دارند که برای زندگی در آب نیز چندان تخصصی نیستند. بنابراین ناتووناتور ممکن است در توانایی شنا متوسط باشد، بین چیزی مانند راسو و لون.

منبع:خبر آنلاین


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...