افت شاخص بورس تل آویو پس از عملیات وعده صادق خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛شاخص اصلی بورس اوراق بهادار تل آویو در ابتدای معاملات هفتگی امروز یکشنبه، به دلیل پاسخ تنبیهی ایران به تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی کاهش یافت.

داده‌های بورس اوراق بهادار تل آویو نشان داد که شاخص اصلی (TASE 35) امروز با افت 0.5 درصدی به 1928.5 واحد باز شد، قبل از اینکه اندکی بهبود یابد و اُفت آن به 0.2 درصد کاهش یابد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند پس از آن که تهران صبح امروز یکشنبه پایان پاسخ نظامی خود به رژیم صهیونیستی را اعلام کرد، روند کاهش ارزش سهام در بورس اوراق بهادار تل آویو اندکی آرام شد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت هم امروز به نقل از یکی از فرماندهان نظامی سابق رژیم صهیونیستی نوشت: اسرائیل در طول یک شب تا 5 میلیارد شکل (حدود 1.35 میلیارد دلار) برای مقابله با حمله پهپادی و موشکی ایران هزینه کرد.

رام امیناخ، مشاور اقتصادی سابق رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی، گفت که حمله شب گذشته با صدها موشک و پهپاد بین 4 تا 5 میلیارد شکل (بین 1.08 تا 1.35 میلیارد دلار) برای اسرائیل هزینه داشته است.

وی افزود: این هزینه فقط شامل مقابله با پهپادها و موشک‌ها می‌شود، بدون در نظر گرفتن خسارات میدانی که ارتش قبلاً اعلام کرده بود که جزئی بوده است.

امیناخ توضیح داد که هر موشک از «سیستم پدافند هوایی ارو» که موشک‌های بالستیک را هدف قرار می‌دهد، حدود 3.5 میلیون دلار قیمت دارد، در حالی که اسرائیل برای هر موشک در سامانه پدافند هوایی فلاخن داوود که برای رهگیری موشک‌های کروز استفاده کرده نیز حدود یک میلیون دلار می‌پردازد؛ علاوه بر هزینه‌های عملیاتی به کارگیری هواپیماهایی که وظیفه هدف قرار دادن پهپادها را داشت.

وی افزود: این در حالی است که ایران تنها حدود 10 درصد از آنچه اسرائیل متحمل شده، خرج حمله دیشب کرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز عملیات نظامی تنبیهی خود علیه رژیم صهیونیستی را در پاسخ به جنایات متعدد این رژیم به ویژه حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق انجام داد.در این عملیات، نیروی هوافضای سپاه، صدها فروند موشک و پهپاد به سمت اهداف نظامی مشخصی در داخل اراضی اشغالی شلیک کرد.رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران سرلشکر محمد باقری امروز گفت که «عملیات ایران در حد تنبیه بود، پاسخ ایران به هراقدامی بسیار بزرگ‌تر خواهد بود..: دلیل این عملیات عبور رژیم صهیونیستی از خط قرمزهای بود که برای ما به هیچ وجه قابل تحمل نبود».#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از تشدید سامانه بارشی در روزهای آینده برای استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل، مناطق مرکزی و شرقی فارس خبر داد.

۱ هفته پیش

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بیش از سقف ترازنامه بانک‌ها برای پروژه‌های پیشران و ملی به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده است.

۱ هفته پیش

رویداد ملی جوانی جمعیت با شعار «هر فرزند هدیه‌ای از بهشت» در باغ موزه دفاع مقدس استان قم برگزار شد.

۱ هفته پیش

معاون نخست وزیر اسلواکی می‌گوید به دلیل پیچیدگی جراحات وارده ، وضعیت نخست وزیر این کشور هنوز «وخیم» است و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

۱ هفته پیش

به گفته معاون رئیس‌جمهور امسال مبلغ ۷۵ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های راه و شهرسازی اختصاص داده شد‌.

۱ هفته پیش

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از حمله اشتباهی نظامیان این رژیم به محل اختفای یک گروه دیگر از صهیونیست‌ها خبر داد.

۱ هفته پیش

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در رابطه با خودروهای تانک‌بر ما یک قرارداد با سوئد داشتیم و ۱۵۰ دستگاه خریداری کرده بودیم. تا امارات نیز آمدند آما آمریکایی‌ها متوجه شدند و آن را برگرداندند. ما گفتیم هیچ اشکالی ندارد. روی پای خود ایستادیم و حتی تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نداریم. با توجه به علم و نوآوری این اتفاق رقم خورد. این همایش می تواند کمک کند دستاوردهای علمی خود را بین همه مراکز علمی به اشتراک بگذاریم. جهاد و کوشش و تلاش ما با تایید مهر ولایت معنای جهاد می یابد. تلاش ما دانش بنیان کردن نیروی زمینی است./ ایسنا

۱ هفته پیش

بارش شدید باران مجددا از شامگاه پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مشهد آغاز شد.

۱ هفته پیش

سیل برزیل که از هفته گذشته آغاز شده صد‌ها هزار نفر را مجبور به تخلیه منازل خود کرده و جان ۱۵۰ نفر را گرفته است.

۱ هفته پیش

بیشتر...