شهرآرانیوز |
۱ هفته پیش

پلیس کارآگاه قلابی را در مشهد دستگیر کرد شهرآرانیوز

پلیس ۲ کارآگاه قلابی را در مشهد دستگیر کرد
هجوم صبحگاهی به منازل مردم، زورگیری خودرو با چاقوکشی، سرقت طلا و دستبرد به حساب بانکی رانندگان پس از حفظ رمز کارت در جایگاه های سوخت مشهد، تنها بخشی از اعترافات پلیس های قلابی آگاهی است.

به گزارش شهرآرانیوز؛عاملان سرقت‌های طلا از زنان خانه دار و زورگیری‌های مخوف از رانندگان مشهدی در حالی با تلاش شبانه روزی نیرو‌های پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شدند که تبهکاری‌های وحشتناک خود را با جعل عنوان «کارآگاه» انجام می‌دادند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی روز گذشته با تشریح زوایای مختلف پرونده «تهبکاران مخوفی که کارآگاه قلابی بودند!» گفت: اواخر سال گذشته، پرونده‌ای در پلیس آگاهی خراسان رضوی زیر ذره بین تحقیقات رفت که محتویات آن نشان می‌داد افرادی با ورود به منزل یک زن رمال در حاشیه شهر، طلا و جواهرات، گوشی تلفن، آلات و ادوات رمالی وحتی ضبط صوت و باند‌ها را به سرقت برده اند.

سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده افزود: ماجرای این سرقت زمانی اهمیت مضاعفی پیدا کرد که اظهارات مال باخته پرده از شگرد تبهکاران با جعل عنوان «کارآگاهان پلیس آگاهی» برداشت.

بازداشت کارآگاهان قلابی در مشهد

این زن میان سال در بیان جزئیات ماجرای دستبرد صبحگاهی به منزلش گفت: حدود ساعت ۹ بود که افرادی بی‌سیم به دست و در حالی که کارت شناسایی هم داشتند، وارد منزلم شدند و گفتند که شما طلا و جواهرات سرقتی از مردم گرفته اید و ما هم برای آن که آبروی شما در محل حفظ شود با لباس شخصی آمده‌ایم!

شاکی پرونده همچنین ادامه داد: یکی از آن‌ها که خود را «سروان حسینی» معرفی می‌کرد از من خواست تا همه طلاهایم را با فاکتور خرید آن، برایشان بیاورم! من هم که خیلی ترسیده بودم، با دستانی لرزان همه طلاهایم را با فاکتور به آن‌ها دادم، اما آن‌ها باز هم قانع نشدند و گوشی تلفن، ضبط و باند، کتاب‌ها و لوازم رمالی را هم برداشتند و حتی می‌خواستند النگوهایم را نیز قیچی کنند که با التماس من منصرف شدند.

آن‌ها که مدعی بودند از کارآگاهان پلیس آگاهی هستند به من گفتند باید طلا‌ها و لوازم را برای بررسی دقیق با خودمان ببریم چرا که آن‌ها سرقتی هستند و شما هم فردا باید به دادگاه بروی تا تکلیف اموال مسروقه مشخص شود.

در عین حال من هم که با «رمالی» کار خلاف قانون می‌کردم از این ماجرا وحشت زده شدم به گونه‌ای که بعد از رفتن آن ها، بیهوش شدم و تا شب کف اتاق افتاده بودم. وقتی به هوش آمدم با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتم و تازه فهمیدم که آن‌ها «کارآگاه قلابی» بودند! و....

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با اشاره به دستورات ویژه و تاکید سردار سرتیپ محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی سرزمین خورشید) برای پیگیری و ریشه یابی این پرونده حساس اضافه کرد: با توجه به این که جعل عنوان «پلیس» برای ارتکاب جرم، موجب خدشه به اعتماد مردمی می‌شود، بی درنگ رسیدگی تخصصی به این پرونده در اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی و با هدایت مستقیم سرهنگ مرادی (رئیس اداره مبارزه با سرقت) آغاز شد و گروه ویژه‌ای از کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن در حالی وارد رصد‌های اطلاعاتی شدند که برخی پرونده‌های دیگر در مراکز انتظامی با جعل عنوان «کارآگاهان پلیس آگاهی» تشکیل شده بود، اما شگرد‌ها و نوع تبهکاری مجرمان تفاوت‌هایی اساسی با عاملان دستبرد به منازل داشت.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: با انجام یک سری تحقیقات غیرمحسوس و اطلاعاتی، مشخص شد که دزدان طلا، از یک خودروی پراید برای عزیمت به محل ارتکاب جرم در خیابان شهید غلامی استفاده کرده اند که هیچ کس از این موضوع اطلاعی نداشت چرا که سارقان خودرو را چند کوچه بالاتر از محل وقوع جرم پارک کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه شفیع زاده ادامه داد: پس از چند ماه بررسی‌های ویژه درباره خودرو‌های پرایدی که در اطراف محل وقوع جرم تردد داشتند، بالاخره مشخصات کامل خودرو با استفاده از تجهیزات پیشرفته و فناوری‌های نوین پلیسی به دست آمد و در نهایت کارآگاهان با کسب دستورات ویژه و به کارگیری راهنمایی‌های قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) موفق شدند مالک خودروی پراید را در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر شناسایی و دستگیر کنند، اما این متهم که «غلام عباس- ح» نام دارد پس از انتقال به مقر انتظامی، خود را بی گناه معرفی کرد و مدعی شد که در هیچ جرمی نقشی نداشته است و کارآگاهان او را به اشتباه دستگیر کرده اند.

کارآگاه ارشد و با تجربه پلیس آگاهی خاطرنشان کرد: با انکار‌های نخ نمای مالک پراید، بررسی‌های فنی و ارتباط‌های پنهانی وی با افراد دیگر زیر کنکاش‌های اطلاعاتی قرار گرفت و مشخص شد که او در روز و ساعت ورود صبحگاهی به منزل زن رمال، با فرد ۳۱ ساله سابقه داری به نام «حمید- ی» در ارتباط بود. به همین دلیل و با هماهنگی‌های قاضی شعبه ۴۰۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، متهم دیگر پرونده نیز دستگیر شد و شاکی پرونده آن‌ها را شناسایی کرد.

سرهنگ شفیع زاده گفت: بدین ترتیب تحقیقات گسترده‌ای به سرپرستی سرهنگ «جعفرزاده» (رئیس دایره مبارزه با جرایم خشن) در این باره آغاز و زوایای وحشتناکی از تبهکاری‌های دیگر این باند مخوف فاش شد.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف بی‌سیم و تجهیزات قلابی پلیسی به همراه مقادیر زیادی طلا‌های سرقتی از مخفیگاه اعضای این باند مخوف افزود: بررسی‌های بیشتر درباره ابعاد دیگر این پرونده حساس نشان داد که متهمان معتاد در زورگیری‌های وحشتناک از رانندگان پژو و پراید در مشهد نیز نقش دارند و تعدادی خودرو را با تهدید به مرگ رانندگان به سرقت برده و اوراق کرده اند.

وی گفت: واکاوی پرونده با توجه به اعترافات متهمان بیانگر آن بود که اعضای این باند در پمپ بنزین‌های بزرگراه امام علی و صد متری فجر حضور می‌یافتند و زمانی که راننده رمز کارت خود را برای پرداخت هزینه بنزین یا گاز به متصدی جایگاه سوخت می‌گفت یا خودش رمز را در دستگاه کارت خوان به ثبت می‌رساند، یکی از اعضای باند آن رمز را حفظ می‌کرد و سپس با معرفی خود به عنوان «کارآگاه پلیس آگاهی» از راننده می‌خواست بی سروصدا درون خودرو بنشیند چرا که خودروی وی مشکل دارد و دستور توقیف آن صادر شده است.

آن‌ها با این ترفند و به بهانه انتقال خودرو به پلیس آگاهی، راننده را به خیابان‌های خلوت می‌کشاندند و سپس با گذاشتن چاقو زیر گلوی راننده، او را از خودرو بیرون می‌انداختند و بدین ترتیب سرقت‌های زیادی را مرتکب شده اند.

سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده ادامه داد: همچنین بررسی‌های تخصصی کارآگاهان زبده دایره جرایم خشن نشان داد که متهمان در برخی از سرقت ها، راننده را وادار به خرید کالا از مغازه‌ها می‌کردند و با حفظ رمز کارت بانکی، اموال او مانند تلفن همراه، وجوه نقدی، کارت بانکی و... را می‌ربودند و سپس با مراجعه به فروشگاه‌های دیگر و با خرید کالا، به حساب بانکی طعمه‌های خود نیز دستبرد می‌زدند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با اشاره به این که تحقیقات درباره جرایم مخوف اعضای این باند خطرناک و دستگیری دیگر افراد مرتبط با آنان همچنان ادامه دارد، به شهروندان توصیه کرد: به محض این که فردی به عنوان ماموریت خود را از نیرو‌های انتظامی یا نظامی معرفی کرد، با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند تا ماموریت آنان تایید شود در غیراین صورت یقین بدانند که با تبهکاران و سارقان روبه رو شده اند.

سرهنگ شفیع زاده همچنین به رانندگان و متصدیان جایگاه‌های سوخت و دیگر مراکز تجاری نیز هشدار داد: هنگام ثبت رمز در دستگاه‌های کارت خوان یا بیان رمز برای استفاده متصدیان مراکز تجاری به دقت مراقب اطراف خود باشید و به صورت پنهانی رمز را وارد یا آن را به آرامی برای متصدی بازگو کنید که هدف سوء استفاده تبهکاران قرار نگیرید.

این مقام ارشد انتظامی با بیان این که اعضای این باند تاکنون به ۱۱ فقره سرقت از رانندگان و ۱۲ فقره دستبرد به منازل با جعل عنوان کارآگاه پلیس آگاهی اعتراف کرده اند، در تشریح شگرد تبهکاران مخوف گفت: متهمان در صبحگاهان وارد منازلی می‌شدند که از قبل شناسایی کرده بودند چراکه در این ساعات مردان به سرکار می‌رفتند و زنان خانه دار در منزل تنها بودند؛ بنابراین شهروندان قبل از آن که به افراد لباس شخصی یا حتی در پوشش انتظامی اعتماد کنند حتما مراتب را به نیروی انتظامی اطلاع دهند و در صورتی که ماموران از تماس آن‌ها با پلیس ۱۱۰ جلوگیری کردند به هیچ وجه با آنان همکاری نکنند و به نوعی همسایگان یا اطرافیان را برای تماس با نیروی انتظامی مطلع کنند.

این مقام مسئول در نیروی انتظامی همچنین از شهروندان خواست چنان چه با این شگرد طعمه تبهکاران و سارقان شده اند، برای شناسایی متهمان به پلیس آگاهی خراسان رضوی در ابتدای رضاشهر مشهد مراجعه کنند.

منبع: صداوسیما

عضو شوید:آخرین اخبار کشور را در این صفحه اینستاگرام دنبال کنید#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی ما این است که این قانون تا پایان بهمن یا قبل از سال جدید اجرایی شود.

لحظاتی پیش

در زیارت امام رضا علیه‌السّلام وقتی نوبت به حضرت زهرا میرسد برای صلوات -آن زیارتی که سر تا پا صلوات است- [میگوید]: اَللّهُمَّ صَلِ عَلی فاطِمَةَ بِنتِ نَبیِّک؛ این یک خصوصیّت. خب، این خصوصیّت خیلی مهمّی است؛ البتّه قابل تأسّی نیست؛ همه دختر پیغمبر نمیشوند؛ امّا انتساب به پیغمبر به‌صورت دختر او، نشان‌دهنده‌ی رفعت مقام است.

یک ربع پیش

اهواز- پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع کرونا، ملی‌پوشان دوچرخه‌سواری سرعت ایران با حضور در یادمان شهدای شلمچه در خرمشهر خوزستان به مقام شامخ شهیدان دفاع مقدس ادای احترام کردند.

یک ربع پیش

فرمانده نیروی دریایی آلمان بعد از اظهاراتی درباره پیوستن شبه‌جزیره کریمه به روسیه و «بیهوده» بودن ادعا‌ها درباره حمله مسکو به اوکراین، از سمت خود استعفا داد.

نیم ساعت پیش

باشگاه گل گهر و امیر قلعه‌نویی نسبت به جذب مهاجم استقلال ابراز تمایل کرده‌اند.

نیم ساعت پیش

که جنوبی اعلام کرد ۱۸ میلیون دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران در این کشور را به عنوان بدهی حق عضویت معوقه تهران به سازمان ملل پرداخت کرده است.

نیم ساعت پیش

با اعلام یک منبع آگاه به «فوتبال برتر»: مدیران باشگاه استقلال با ارسال نامه‌ای رسمی به باشگاه سانتاکلارا پرتغال رسما خواهان جذب محمد محبی ستاره سابق باشگاه سپاهان اصفهان شد.

نیم ساعت پیش

همزمان با افتتاح مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی بستر افزایش جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه های سراسر استان فراهم خواهد شد.

نیم ساعت پیش

مولوی خلیل رسولی زاده گفت: افضل بودن حضرت فاطمه(س) بر تمام زنان ثابت شده چون او روح و روان رسول خدا است.

نیم ساعت پیش

برخی سعی دارند القا کنند که جایگاه زنان در چهل سال اخیر نه تنها ترقی نداشته، بلکه تنزل هم پیدا کرده است اما حقیقت این است که با پیروزی انقلاب اسلامی، بر خلاف دوران منحط رژیم شاهنشاهی که زن ایرانی را همچون زن غربی، مظهر هیجانات نفسانی قرار داده بود و حتی توانایی آنها را مورد تمسخر می گرفت، تلاش شده تا حد امکان از استعداد فکری و توانمندی عظیم زن برای تعالی او و جامعه استفاده شود.

نیم ساعت پیش

مدیرفنی تیم ملی تکواندو گفت: تکواندو رشته المپیکی است و خوب نیست بلاتکلیف بماند و مسئولان رده اول کشور خود را متعهد بدانند که این موضوع هر چه سریعتر مشخص شود.

1 ساعت پیش

سرمربی پیشین سردار آزمون درباره انتقال او به بایرلورکوزن صحبت کرد.

1 ساعت پیش

کاهش 7.2 درصدی ارزش بیت کوین در روز شنبه، ارزش آن را نسبت به اوج قیمت در ماه نوامبر نصف کرده است.

1 ساعت پیش

سازمان هواشناسی از بارش پراکنده برف، باران و وزش باد شدید موقتی در برخی مناطق تا آخر هفته خبر داد و برای 3 کلانشهر کشور هشدار صادر کرد.

1 ساعت پیش

تیم فوتبال شارلوا با حضور 90 دقیقه‌ای علی قلی‌زاده در خانه متوقف شد.

1 ساعت پیش

بیشتر...