ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دانشگاه های انگلیس all tv logo

ممنوعیت استفاده از تیک‌تاک در دانشگاه‌های انگلیس
علمی پزشکیفناوری

به نقل از TAB، این تصمیم بعد از آن اتخاذ شد که گروهی از معاونان از ۱۳ دانشگاه در انگلیس با هم متحد شدند و نامه‌ای درباره تأثیر مخرب این شبکه بر بهره‌وری دانشجویان به مسئولان ارسال کردند. آنها ادعا می‌کنند که این برنامه بیش از حد باعث حواس‌پرتی در محوطه دانشگاه می‌شود، توجه دانشجویان را از بین می‌برد و تاثیر منفی زیادی نیز بر نمرات آنها در سطح دانشگاه دارد.

قرار است در روز‌های آتی توسط وزیر آموزش انگلیس اعلام کند که این برنامه در تمام شبکه‌های وای فای و همچنین در تمام شبکه‌های ۴ G در شعاع یک کیلومتری از تمام ۱۶۶ دانشگاه در انگلیس ممنوع خواهد شد. در بخشی از نامه معاونان دانشگاه آمده است: «به عنوان متولیان آموزش عالی، وظیفه ما حفاظت از فعالیت‌های علمی و رفاه دانشجویان است. حضور تیک تاک فضای محیط‌های آموزشی ما را مختل کرده به طوری که دانشجویان به طور مخفیانه در طول کلاس با این برنامه کار می‌کنند و در نتیجه یکپارچگی فرآیند‌های آموزش تضعیف می‌شود».

نیک موریسون، کتابدار دانشگاه اکستر که با این ممنوعیت موافق است، در مورد تجربیات خود از این برنامه که باعث اختلال در محوطه دانشگاه می‌شود، اینطور صحبت می‌کند: «نزدیک به ۲۰ سال است که به عنوان کتابدار دانشگاه کار می‌کنم و در تمام این سال‌ها هیچ موضوعی به اندازه تیک تاک باعث حواس‌پرتی دانشجویان نشده است. درست زمانی که کتابخانه به شلوغ‌ترین زمان خود نزدیک می‌شود، دانشجویانی را می‌بینید که لپ‌تاپ‌های خود را بسته و بی‌هدف با گوشی‌های همراه خود کار می‌کنند. به عنوان مثال، هفته گذشته مشغول انجام کار بودم که گروهی از دختران دانشجو در حال فیلم‌برداری از خود در کتابخانه بودند. زمان آن فرا رسیده است که همه این اتفاقات متوقف شود».

یکی از معاونان دانشگاه که یکی از چهره‌های کلیدی در اجرای این ممنوعیت بوده است، در این باره به Tab گفت: «تاثیری که تیک تاک بر نسل کنونی دانشجویان گذاشته، سیار زیاد است و نباید آن را دست کم گرفت. این برنامه نه تنها حواس دانشجویان را از تحصیلات آکادمیک‌شان منحرف می‌کند، بلکه توانایی دانشجویان برای تمرکز در طول سخنرانی‌ها و سمینار‌ها را مختل می‌کند. این مساله منجر به کاهش عملکرد تحصیلی آنها شده است و آن را می‌توان در کاهش قابل توجه نمرات و نتایج کلی دانشجویان مشاهده کرد». وی در پایان ابراز امیدواری کرد این ممنوعیت تغییر قابل توجهی در نمرات، بهره‌وری و سلامت روان دانشجویان ایجاد کند.

در میان بسیاری اعتقاد دارند که اعلام رسمی این خبر از سوی وزارت آموزش انگلیس، با واکنش‌های تند دانشجویان رو به رو خواهد شد و به احتمال زیاد جنجالی شدید به وجود می‌آید.

منبع: ایسنا

باشگاه خبرنگاران جوانعلمی پزشکیفناوری#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر علوم با تأکید بر اینکه وظیفه همه، به ویژه دانشگاهیان تلاش برای تحقق شعار سال است، گفت: با تعریف اقدامات اجرایی مشخص در بخش‌های مختلف، باید مردمی‌سازی را با جدیت دنبال کنیم.

یک ربع پیش

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از کاهش ۳۸ درصدی تصادفات و تلفات جاده‌ای و درون شهری استان در روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته خبر داد. 

یک ربع پیش

سردار افشار: آثار شهید آوینی تاثیرگذار بود ولی بعد از آتش‌بس (جنگ عراق و ایران) که دیگر امکان فعالیت نداشت، مانده بود چه کند. ما هم نمی‌دانستیم با صدا و سیما چه کنیم.

1 دقیقه پیش

اعلام آمار سفرهای نوروز و عید فطر، جزئیاتی از سفر عمره، حج و عتبات عراق، اعتصاب غذا برای مقابله با گردشگران، معرفی برندگان انجمن نویسندگان آمریکا،‌ معرفی دبیر جشن مدیران تولید سینما، گفت‌وگو با شمس لنگرودی برای بازی در تئاتر، واکنش رامبد جوان به «دشمن خدا»، تغییر سازه مشهور نیویورک برای جلوگیری از خودکشی،‌ گفت‌وگو با سیاوش چراغی‌پور، نسبت نمایشگاه کتاب تهران با گردشگری ادبی و... از جمله اخبار امروز فرهنگی هنری ایسنا بودند.

یک ربع پیش

استاندار کرمان در پی اعلام هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی، ضمن بازدید از نقاط خسارت‌زا در شهرستان‌های جنوب کرمان، بر لزوم آماده‌باش همگانی تاکید کرد.

یک ربع پیش

دهمین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران که اولین حراج امسال بود با تخصیص ۴۶۷۵ ربع سکه، ۱۰۱۶ نیم سکه و ۱۵۲۷ تمام سکه به پایان رسید.

3 دقیقه پیش

دهمین حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران با تخصیص 4675 ربع سکه، 1016 نیم سکه و 1527 تمام سکه به پایان رسید.

3 دقیقه پیش

استاندار لرستان گفت: مولدسازی ظرفیت خوبی برای چرخه سرمایه‌های نهفته دولت است.

14 دقیقه پیش

در گفتگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، تحولات اخیر منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

3 دقیقه پیش

بیشتر...