خبرگزاری رضوی |
2 ماه پیش

خانه های قرآنی در مازندران تقویت شود رضوی

نماینده ولی فقیه در استان مازندران:
خانه های قرآنی در مازندران تقویت شود
به گزارشخبرگزاری رضویف آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در محفل انس با قرآن در حسینیه قتلگاه بهشهر با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید هاشمی‌نژاد، به فرموده حضرت علی (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: در خانه‌ای که قرآن تلاوت شود فرشتگان به آن نزدیک؛ شیطان دور و برکت زیاد خواهد شد و برعکس، همچنین در هر مکانی که قرآن تلاوت شود آنجا محل حضور فرشتگان است.

وی با بیان اینکه خانه ما باید خانه قرآنی باشد نه خانه شیطانی، تصریح کرد: صدا و آوای قرآن باید در خانه پیچیده شود، نماز برپا شود، در روایات و احادیث سفارش شده که مومن نباید همه نماز‌های خود را در مسجد بخواند نماز‌های مستحب را در خانه بخواند، باید خانه مسجد داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: خانه می‌تواند یک جامعه باشد، اگر قرآن در آن قرائت شود، یاد خدا در آن متبلور باشد دیگر جایی برای حضور شیاطین و مزدوران او نیست، شیاطین قرآن بدون جهاد، سیاست و حماسه را تبلیغ می‌کنند، اگر بتوانند دلشان میخواهد قرآن را از مدارس حذف کنند یا اگر هم باشد آیات مربوط به جهاد و شجاعت تدریس نشود.

امام جمعه ساری گفت: حضور شهدا، دعای امام زمان (عج) در مکانی بیشتر است که آن مکان قرآنی باشد، امیدواریم مردم قرآن دوست شهر و استان ما در ترویج قرآن موفق‌تر باشند، نگذاریم قرآن مظلوم باشد.

وی با تاکید بر مدنظر قرار دادن توصیه‌های قرآنی رهبر معظم انقلاب از شهرستان بهشهر با عنوان شهری قرآنی با دارا بودن حدود ۳۰ موسسه قرآنی یاد کرد و افزود: در این شهر و شهرستان‌های دیگر باید شورای توسعه قرآن تشکیل شود تا به مدیریت و ساماندهی حامیان قرآن بپردازد و چشم اندازی از آینده قرآنی ترسیم کند چرا که این شورا در ترویج سبک زندگی قرآنی و پیاده کردن توصیه‌های قرآنی رهبر معظم انقلاب می‌تواند نقش خوبی ایفا کند.

محمدی لائینی در پایان ضمن تقدیر از فعالان قرآنی، اذعان داشت: امیدوارم که همه ما سربازان خوبی برای قرآن و اهل بیت (ع) بوده و امام زمان (عج) و روح بیش از ۸۰۰ شهید شهرستان بهشهر را از خودمان راضی کنیم.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده انتظامی شهرستان آباده از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد.

5 ساعت پیش

خوان پاچون مدیر ارتباطات کمیته روابط خارجی سنا در پاسخ به سوالی درباره نامزدی لین تریسی به اسپوتنیک گفت: این موافقت با رای شفاهی خارج از کمیته تصویب شد.

3 ساعت پیش

کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای در حمایت از اغتشاشات در ایران، از دولت آمریکا خواست که تحریم‌های جدیدی علیه مقام‌ها و نهادهای ایرانی به بهانه این اغتشاشات وضع کند.

5 ساعت پیش

مهاجم آبادانی سابق تیم ملی فوتبال ایران درگذشت.

5 ساعت پیش

شرایط پرداخت وام 100 و 200 میلیونی دولت به این یارانه بگیران منتشر شد.

3 ساعت پیش

واکنش نخست وزیر جدید انگلیس برای سرکوب اعتصابات و اعتراضات در این کشور با استفاده از نیروهای پلیس و ارتش، شکل اعتراضات و اعتصابات را در انگلیس از دیگر کشورهای اروپایی متمایز کرده است.

5 ساعت پیش

شرایط بینی بیرانوند به‌شکلی است که با کوچک‌ترین برخورد او با درد شدید مواجه می‌شود و درد می‌کشد

3 ساعت پیش

رئیس‌جمهور در حکمی سپهر خلجی را به عنوان رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور منصوب کرد.

5 ساعت پیش

بیشتر...