ایران آنلاین |
4 روز پیش

محدودیت تخلیه بارگیری در محور خیابان خیام ایران آنلاین

به منظور کاهش بار ترافیک در محدوده بازار تهران انجام می‌شود:
محدودیت تخلیه و بارگیری در محور خیابان خیام

شهردار منطقه 12 از محدودیت تخلیه و بارگیری در محور خیابان خیام به منظور کاهش بار ترافیک و سهولت تردد در محدوده بازار بزرگ تهران خبر داد.

به گزارش شهرداری منطقه 12، امیر یزدی، شهردار منطقه گفت: از روز شنبه، 6 آذرماه، تخلیه و بارگیری در محور خیابان خیام از ساعت 9 صبح تا 19 ممنوع خواهد شد و در صورت مشاهده، ضمن اعمال قانون توسط پلیس راهور، وسیله نقلیه متخلف به پارکینگ منتقل می‌شود.
یزدی با بیان این مطلب که اطلاع‌رسانی در‌این‌باره از امروز، 2 آذرماه از طریق تبلیغات محیطی در سطح منطقه انجام خواهد شد، افزود: موضوع تخلیه و بارگیری خیابان خیام در محدوده بازار از مهم‌ترین دلایل ایجاد معضلات ترافیکی در این محدوده است. بازار تهران، شریان اقتصادی به کل کشور است که در این محدوده، حجم ورودی و خروجی بار در احجام و تناژهای بالا صورت می‌گیرد. خیابان خیام که ضلع غربی بازار است، با توجه به یک‌طرفه‌شدن خیابان 15 خرداد، یکی از ورودی‌های مهم بازار به شمار می‌رود که از معابری مانند خیابان پاچنار، کوچه منوچهرخانی‌ یا دروازه‌نو که قسمت جنوب خیابان قرار گرفته، حجم بالایی تردد با هدف تخلیه و بارگیری به سمت بازار سرازیر می‌شود. 
وی با تأکید بر اینکه حل مشکل ترافیک بازار، مطالبه عمومی است، بیان کرد: هم‌اکنون وضعیت نابه‌سامانی از بعد ترافیکی در بازار ایجاد شده و گاهی سه تا چهار خط، تخلیه و بارگیری، معبر را اشغال می‌کند و این امر سبب می‌شود که در ساعت اوج ترافیک، یک خط بیشتر برای عبور و مرور باقی نماند؛ ضمن آنکه همین مسأله تخلیه و بارگیری سبب می‌شود خط ویژه اتوبوس هم از حیز انتفاع ساقط شود و حمل‌ونقل عمومی هم دچار چالش می‌شود.
شهردار قلب طهران، اولین و مؤثرترین اقدام را در این زمینه، اعمال محدودیت زمانی دانست و بیان کرد: به همین دلیل طی تصمیماتی که در جلسه با رؤسای اصناف در محل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار با حضور دبیر کل این انجمن و رؤسای برخی اتحادیه‌ها گرفته شد، مقرر شد با ابلاغ به کسبه محدوده محور خیام، تخلیه و بارگیری در زمان مشخصی صورت گیرد.
به گفته یزدی در مرحله بعد، طی مطالعات انجام‌شده، اقداماتی نظیر ساماندهی بار و کالا از طریق ایجاد انبارهایی موازی با معبر که اجرایی‌شدن آن نیاز به ابزارهای هوشمندسازی دارد، همچنین تهیه بانک اطلاعاتی از چرخ‌دستی‌ها و ساماندهی آنها در دستور کار قرار دارد که به محض مهیاشدن شرایط لازم، اجرایی خواهند شد.


#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...