۱ هفته پیش
2 بازدید

دفترچه انتخاب رشته 99- اخبار بازار تسنیم


دفترچه انتخاب رشته 99

دفترچه انتخاب رشته ۹۹ یکی از ضروریات و ملزومات انتخاب رشته ۹۹ به شمار می رود.

- اخبار بازار -

دفترچه انتخاب رشته 99 یکی از ضروریات و ملزومات انتخاب رشته 99 به شمار می رود. با اعلام نتایج اولیه کنکور 99 و انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری، دفترچه انتخاب رشته 99 نیز منتشر می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org یا سرچ عبارت «دانلود دفترچه انتخاب رشته 99» آن را از سایت های مختلف آموزشی دانلود کنند.

شما می توانید نکات مهم دفترچه را در لینک زیر بخوانید و همچنین به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته 99 آن را دانلود کنید.

https://3gaam.com/notification/3430

دفترچه انتخاب رشته 99 برای هریک از گروه های آزمایشی کنکور سراسری یعنی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر، و زبان انگلیسی به طور جداگانه منتشر می شود و داوطلبان هر یک از گروه های آزمایشی کنکور سراسری 99 می بایست از دفترچه مرتبط با گروه آزمایشی خود استفاده کنند اما بسیاری از نکات در همه دفترچه ها مشترک هستند.

دفترچه انتخاب رشته 99 – بخش های دفترچه انتخاب رشته 99

دفترچه انتخاب رشته 99 دارای سه بخش اصلی است. بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته 99 عبارتند از؛

بخش اول دفترچه انتخاب رشته 99 شامل توضیحاتی درباره فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری است. همچنین در این بخش اطلاعاتی درباره نتایج و کارنامه اولیه کنکور سراسری 99 قرار دارد.

اطلاعات بخش اول دفترچه انتخاب رشته 99عبارتند از؛

 • چگونه کارنامه آزمون سراسری را دریافت کنیم؟
 • اطلاعات ثبت نامی خود را فراموش کرده ام
 • کارنامه آزمون سراسری، چه اطلاعاتی به ما می دهد؟
 • چگونه رشته ها را انتخاب کنیم؟
 • چگونه رشته های انتخابی خود را به سازمان سنجش اعلام کنیم؟
 • شرایط آزمون سراسری مهم برای انتخاب رشته
 • آشنایی با سهمیه های مختلف در آزمون سراسری
 • گزینش بومی
 • آشنایی با زیرگروه، نمره و رتبه ها
 • انواع شیوه های گزینش در آزمون سراسری
 • شرایط کلی پذیرش دانشجو در دانشگاه ها
 • آشنایی با دوره های تحصیلی دانشگاه ها

بخش دوم دفترچه انتخاب رشته 99 شامل کد رشته محل ها می شود. در این بخش کلیه کد رشته محل هایی که مربوط به یک گروه آزمایشی در کنکور سراسری 99 می شود، درج شده است. منظور از کلیه کد رشته محل ها کلیه رشته هایی است که داوطلبان کنکور یک گروه آزمایشی می توانند آن را انتخاب کنند. در این بخش اطلاعات هر کد رشته محل یعنی کد رشته، عنوان رشته و عنوان دانشگاه آن رشته، دوره پذیرش و توضیحات قرار دارد.

در بخش سوم توضیحات مربوط به هر کد رشته محل و دانشگاه همراه با آدرس، شماره تلفن و راه های ارتباطی دانشگاه ها درج شده است. برای مثال در دانشگاه هایی نظیر دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یا دانشگاه امام صادق، رشته های نیمه متمرکز (همراه با مصاحبه) وجود دارد. پذیرش رشته های نیمه متمرکز شرایطی خاص دارد که در انتهای دفترچه انتخاب رشته 99 آمده است.
دفترچه انتخاب رشته 99- دانشگاه های شرایط خاص

دانشگاه های دارای شرایط خاص که به طور کامل در انتهای دفترچه انتخاب رشته 99 شرایط و ضوابط آن ذکر شده اند، عبارتند از؛

 • دانشگاه شاهد؛
 • دانشگاه شهید مطهری؛
 • دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی؛
 • دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)؛
 • دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری؛
 • دانشگاه امام حسین (ع)؛
 • دانشگاه امام صادق (ع)؛
 • دانشگاه مالک اشتر؛
 • دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری؛
 • موسسه آموزش مدیریت بیمه اکو در دانشگاه علامه طباطبایی؛
 • دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران؛
 • کلیه دانشگاه ها و پردیس های فرهنگیان؛
 • و ...

نکته:توجه داشته باشید  که دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم همواره به طور جدا منتشر می شود و در دفترچه انتخاب رشته 99، رشته های مربوط به دبیری و تربیت معلم نیامده است. (دفترچه انتخاب رشته تربیت معلم معمولا دو سه روز بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته 99 منتشر می شود.)

دفترچه انتخاب رشته 99- کد رشته ها

برای انتخاب رشته شما باید استعداد ها و مهارت های خود را بشناسید. آزمون استعداد شغلی هالند درنرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 3گاممی تواند به شما در این زمینه کمک کند.

بعد شناخت مهارت ها و استعدادها، رشته ای را که برای شما مناسب است، انتخاب کنید و همه کد رشته محل های آن را که به شرایط شما می خورد، در دفترچه انتخاب رشته 99 بیابید. برای مثال اگر می خواهید حتما در رشته دندانپزشکی قبول شوید، همه کد رشته محل های دندانپزشکی که در دفترچه انتخاب رشته 99 درج شده را در کاغذی جداگانه بنویسید و سپس این کد رشته محل های رشته دندانپزشکی را از بهترین دانشگاه به بدترین دانشگاه بچینید. توجه داشته باشید که در چیدمان و اولویت بندی انتخاب رشته کنکور سراسری از انتخاب های ایده آل و رویایی شروع کنید و کم کم به انتخاب های منطقی و با قبولی حتمی برسید.

نکته:دفترچه انتخاب رشته 99 شامل دانشگاه های سراسری می شود. دانشگاه های سراسری شامل دانشگاه های روزانه و نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه های غیرانتفاعی، دوره های پردیس خودگردان، دوره های مجازی، و دانشگاه پیام نور می شود.

در پایان دفترچه انتخاب رشته 99،فرم انتخاب رشته کنکور سراسریقرار داده شده است تا داوطلب بتواند قبل از انجام انتخاب رشته کنکور 99 یک بار کد رشته محل های مورد نظر را در آن وارد کنید و احتمال خطا ها را صفر کنید و سپس انتخاب های خود را در فرم نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 وارد کنید.

انتهای پیام/#‌اخبار
منبع: خبرگزاری تسنیم


مطالب پیشنهادی

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

لطفا کرونا را بهانه تسویه حساب سیاسی نکنید

این روزها شاهد برخی تسویه حساب‌های سیاسی با بهره‌گیری از فضای ملتهب ناشی از گسترش ویروس کرونا هستیم.

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

عباس عبدی به اصلاح‌طلبان: اصرار نکنید به هر قیمتی در قدرت باشید

عباس عبدی درباره ادعای اصولگرایان درباره جذب آرای خاکستری در انتخابات گفت: آخر در تهران با حدود ۲۲ درصد مشارکت چه چیزی را باید پیروزی نامید؟ اصولگرایان شکست فاحشی را در این انتخابات خوردند، نه فقط اصولگرایان، چون در این شکست مهم نیستند، که ساختار دچار خسران شد.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

ویدیو - سعید حدادیان : به احترام اقلا ده میلیون خانواده مذهبی ، بهتاش فریبا نباید می‌رقصید آقای تنابنده

سعید حدادیان درباره سریال پایتخت صحبت‌هایی کرد و نسبت به بعضی صحنه‌ها انتقاد کرد.

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

از بین بردن چربی چای ساز | نکات درست کردن و از بین بردن چربی چای ساز

از بین بردن چربی چای ساز ونکات درست کردن چای و روش از بین بردن چربی چای ساز و روش های دم کردن چای و چگونه چای را دم کنیم را در پرشین وی بخوانید

نماز جمعه تهران همچنان برگزار نخواهد شد

فارس نوشت:مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، از لغو نماز جمعه بیست و دوم فروردین‌ماه سال ۹۹ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد.

سلیمی‌نمین:هوچی‌گری،هم در جریان اصولگرا هست هم اصلاح‌طلب

عباس سلیمی‌نمین می‌گوید: آن چیزی که امروز جامعه را نسبت به عملکردها سرخورده و بی اعتماد کرده سیاست‌ورزی بیمار است. در سیاست ورزی بیمار، افراد و گروه‌ها به جای اینکه خودشان را اثبات کنند، نیروی مقابل را تخریب می‌کنند، هوچی‌گری می‌کنند و تهمت می‌زنند.

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

مطالب مرتبط