خبر 24 |
۱ هفته پیش

انتقام اپل از کارمندان قربانی آزار تبعیض خبر24

انتقام اپل از کارمندان قربانی آزار و تبعیض!
به گزارشخبر24، به نقل از انگجت، اپل فعالانه علیه کارکنانی که از همکاران بدرفتار خود شکایت کرده‌اند و از جمله آن‌هایی که موارد تجاوز جنسی را گزارش کرده‌اند، وارد عمل شده است. اگر این اتهامات درست باشد، با تصویری که اپل از مسئولیت پذیر بودن خود ارائه می‌دهد در تضاد است و پیشرفت ادعایی این شرکت در افزایش تنوع نیروی کار خود را زیر سوال می‌برد.

چندین زن در گفتگو با نشریه تایمز مالی نتیجه شکایت خود را به اداره منابع انسانی اپل در مورد سو استفاده جنسی، قلدری و سایر حوادث تشریح کرده اند. مگان مور کارمند سابق اپل در همین رابطه شکایتی ثبت کرده و اعلام کرده نماینده منابع انسانی اپل در رابطه با موضوع شکایت وی این تجربه تلخ را یک حادثه جزئی عنوان کرده است.

اداره منابع انسانی اپل در ایمیلی در واکنش به این رویداد اعلام کرد: «اگرچه کاری که فرد متخلف انجام داد قابل سرزنش بود، اما او به عنوان یک کارمند اپل هیچ سیاستی را در زمینه کار خود نقض نکرده و چون او هیچ سیاستی را زیر پا نگذاشته است، ما مانع از آن نمی‌شویم که او به دنبال فرصت‌های شغلی همسو با اهداف و منافع خود باشد.»

یکی از کارمندان اپل استور نیز از دو مورد تجاوز جنسی جدی از جمله تجاوز به عنف شکایت کرده و گفته است که اداره منابع انسانی اپل با او نه به عنوان یک قربانی، بلکه به عنوان مشکل رفتار کرده است.

اپل از کارمندانی که از این شرکت به علت پرداخت‌های ناعادلانه و تبعیض‌های حرفه‌ای شکایت کرده‌اند نیز انتقام گرفته است. از جمله این افراد می‌توان به شر اسکارلت مهندس نرم افزار اپل اشاره کرد که بعد از شکایت به علت تبعیض در پرداخت حقوق در مقایسه با همکاران مرد در نهایت مستحق دریافت ۲۱۳ هزار دلار غرامت شناخته شد. اما اپل از او خواست در ازای دریافت این پول اسامی دیگر افراد معترض به تبعیض حرفه‌ای را لو دهد. در نهایت با افشای این موضوع اپل از درخواست خود عقب نشینی کرد. اما از شر اسکارلت خواست تا شکایتش را پس بگیرد. به دنبال این درخواست این مهندس موضوع را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کشاند تا تحقیقات مفصل تری در مورد تخلفات اپل به عمل آید.

جالب‌ترین شکایت از طرف جین ویت، مدیر بخش حقوقی اپل بود. او به اداره منابع انسانی اپل گفت یکی از همکارانش دستگاه‌های رایانه‌ای او را هک و وی را تهدید به مرگ کرده است. وی انتظار داشت به شکایت او به طور جدی رسیدگی شود. در عوض، وی متهم شد در زمان طرح بحث "به شیوه‌ای حرفه‌ای و مناسب عمل نکرده است".

او متعاقباً مقاله‌ای ۲۸۰۰ کلمه‌ای را در سایت افشاگر The Lioness منتشر کرد که در آن وضعیت خود را توصیف می‌کرد و باعث شد که کارمندان اپل از آن حمایت کنند. با این حال، اپل به همین علت او را اخراج کرد.


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون سازمان مالیات تاکید کرد: ضروری است ادارات کل امور مالیاتی، به منظور تسهیل مراحل صادرات، نسبت به رسیدگی درخواست استرداد مودیان اقدام کنند.

نیم ساعت پیش

در حال حاضر برای خرید گوشی موبایل سامسونگ M33 با 128 گیگ حافظه و 8 گیگ رم باید 7 میلیون تومان پرداخت کنید.

نیم ساعت پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت پدر رئیس سازمان بسیج را تسلیت گفتند.

نیم ساعت پیش

زمان تشییع و خاکسپاری پیکر مرحوم هوشنگ ابتهاج(سایه) مشخص شده اما هنوز معلوم نیست که تشییع از کجا انجام می‌شود.

نیم ساعت پیش

تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن و پرسپولیس در نخستین بازی فصل خود به تساوی رضایت دادند.

نیم ساعت پیش

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ادعاهای همیشگی مبنی بر تلاش ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای را تکرار کرد.

نیم ساعت پیش

استاندار تهران گفت: اماکنی در شهر تهران همچون برخی کافه‌ها و رستوران‌ها که با اهدافی خاص در اطراف دانشگاه‌ها شکل گرفته‌اند و ارتباط آن‌ها با ساختارهای بیگانه رصد شده، به زودی ساماندهی می‌شوند.

نیم ساعت پیش

دختر ۱۶ ساله ای که در کودکی با یک بستنی ربوده شده بود سرانجام خانواده واقعی اش را پیدا کرد.

نیم ساعت پیش

دبیرکل کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت گفت: قیمت سهام عدالت به طور میانگین ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. بنابراین از مردم می‌خواهیم سهام عدالت خود را نگه دارند و این سهام طی یکی دو سال آینده بسیار بهتر می‌شود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...