ایران آنلاین |
1 ماه پیش

پایان رسیدگی به تخلفات ارز ۴۲۰۰ تومانی تا ماه آینده ایران آنلاین

رئیس دیوان محاسبات:
پایان رسیدگی به تخلفات ارز ۴۲۰۰ تومانی تا ۲ ماه آینده

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: رسیدگی به پرونده‌های تخلفات ارز ۴۲۰۰ تومانی هم اکنون در دادسرا است و تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

به گزارش ایران آنلاین، «مهرداد بذرپاش» در حاشیه همایش علمی صندوق ثروت ملی و عدالت بین نسلی اظهار داشت: رسیدگی به تخلفات ارز ۴۲۰۰ تومان یکی از بزرگترین پرونده‌های در دستور کار دیوان محاسبات است و افراد مختلفی همچون وزرای مربوطه و مقامات بالاتر در این زمینه مورد سوال قرار گرفتند و دفاعیاتی نیز داشته‌اند و هر کدام نیز گفتند که این اقدامات با دستور مقامات بالاتر انجام شده است و این مسائل در حال بررسی است.

وی افزود: البته تلاش کردیم این اقدامات موجب به هم ریختگی بازار ارز نشود ولی یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های در حال بررسی تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی است.

رییس دیوان محاسبات کشور گفت: حجم بالای پرونده‌های ارز ۴۲۰۰ تومانی به منزله این نیست که همه تخصیص‌ها اشکال داشته است زیرا بخشی از کالاهای اساسی که تهیه شده از محل همین تخصیص ارز بوده است.

وی تاکید کرد: تمرکز دیوان محاسبات بیشتر بر مبالغ کلانی است که در سال‌های ۹۷ و ۹۸ اختصاص یافته است.

بذرپاش گفت: رسیدگی به پرونده تخلفات ارز ۴۲۰۰ تومانی تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد و هم اکنون در دادسرا است. تعداد افراد و بانک‌ها و افراد دستوردهنده زیاد است و اینکه کدام‌یک اشکال داشته است و کدام‌یک اشکال نداشته در حال بررسی است.

وی ادامه داد: تخصیص‌های پرداخت شده توسط بخش خصوصی که برخی حاضر به پاسخ نبوده را باید به قوه قضائیه معرفی می‌کنیم اما مقام دستوردهنده‌ای که با علم به اینکه تخصیص ارز در زنجیره تامین وارد نمی‌شده، باز دستور پرداخت صادر کرده تخلف قطعی و محرز داشته است.

رییس دیوان محاسبات درباره انطباق قانون بودجه با اصلاحات جدید یارانه‌ای گفت: اختیارات در این زمینه به دولت واگذار شده است البته تاکید بر ارائه کالابرگ بوده است تا کالاها به صورت عادلانه به مردم برسد اما باز این مسئولیت برعهده دولت است تا زمانی که توانایی پرداخت یارانه نقدی را دارد بپردازد و بعد کالابرگ ارائه کند. انحرافی از اجرای بودجه ۱۴۰۱ دیده نمی‌شود.


انتهای پیام/

 

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرماندهان جدید ناحیه مقاومت بسیج شهرستان‌های کهگیلویه،گچساران و چرام و همچنین مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد منصوب شدند.

2 ساعت پیش

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین با اشاره به اختصاص بیش از 11 هزار میلیارد تومان بودجه به این استان گفت: قزوین سومین استان کشور در جذب اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری است.

2 ساعت پیش

وزارت امور اقتصادی و دارایی با هدف پایان دادن به تاریکخانه‌ها و عملکرد غیر شفاف زیر مجموعه های بانکی و... در دولت، انتشار صورت‌های مالی این شرکت‌ها و بانک‌ها را در دستور کار قرار داده است.

2 ساعت پیش

در تماس تلفنی شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با وزیر امور خارجه کشورمان آخرین وضعیت گفت‌وگوهای اخیر در دوحه برای لغو تحریم‌ها بررسی شد.

2 ساعت پیش

طرح فاز اول توسعه میدان مشترک چنگوله به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار تصویب شد.

3 ساعت پیش

وزیر کشور از وضعیت ساخت و ساز فرودگاه مسجدسلیمان بازدید کرد.

3 ساعت پیش

گردان «نابلس» وابسته به «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی بیانیه‌ای درباره درگیری مسلحانه چهارشنبه شب (دیشب) در نابلس منتشر کرد.

2 ساعت پیش

بازیکن پیشین شهر خودرو به عضویت آلومینیوم اراک درآمد.

2 ساعت پیش

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از هلاکت 2 قاچاقچی و کشف بیش از 4 تن و 820 کیلو مواد مخدر طی درگیری مسلحانه تکاوران انتظامی با عناصر قاچاق مواد افیونی خبر داد.

2 ساعت پیش

بیشتر...