خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

تشرف بیش از یک میلیون زائر به بقاع متبرکه خراسان رضوی رضوی

تشرف بیش از یک میلیون زائر به بقاع متبرکه خراسان رضوی
به گزارشخبرگزاری رضویحجت‌الاسلام والمسلمین محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار کرد: در ایام نوروز امسال یک میلیون و ۶۳ هزار و ۹۵۰ زائر به بقاع متبرکه خراسان رضوی مشرف شدند و نزدیک به ۱۰۶ هزار و ۸۷۲ زائر در بقاع متبرکه اسکان یافتند.
وی بیان کرد: طرح «آرامش بهاری» در ایام نوروز در ۱۱۷ بقعه متبرکه خراسان رضوی برگزار شد که از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین، یک میلیون و ۶۳ هزار و ۹۵۰ زائر به بقاع متبرکه استان مشرف شدند که از این تعداد ۲۳ هزار و ۹۵۶ زائر خارجی بودند و ۱۰۶ هزار و ۸۷۲ زائر در واحدهای اقامتی بقاع متبرکه استان اسکان یافتند.
احمدزاده با اشاره به همزمانی طرح «آرامش بهاری» با ماه مبارک رمضان تصریح کرد: طرح ضیافت الهی از ۲۲ اسفند ماه سال گذشته در بقاع متبرکه آغاز شده و محافل انس با قرآن و جلسات روزانه جزء‌خوانی در حال برگزاری است، همچنین در شب‌های ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه استان سفره‌های افطاری ساده برپا می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی طرح «آرامش بهاری» در بقاع متبرکه خراسان رضوی اظهار کرد: اقامه نماز جماعت، سخنرانی، مراسم تحویل سال، مشاوره وقف، غرفه کودک، مشاوره اعتقادی و خانوادگی و نمایشگاه‌های فرهنگی از جمله برنامه‌هایی است که در قالب طرح «آرامش بهاری» در بقاع متبرکه اجرا و مراسم تحویل سال نو در ۸۳ بقعه متبرکه برگزار شد.
احمدزاده تعداد بازدیدکنندگان از خیمه معرفت را ۱۵۱ هزار و ۱۶۷ نفر مطرح کرد و گفت: در خیمه معرفت با حضور مبلغان، غرفه‌های متنوعی شامل مشاوره وقف، مشاوره خانوادگی و اعتقادی و غرفه کودک و ... وجود دارد که خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند. در ایام نوروز ۲۱ هزار و ۵۴۵ مشاوره وقف، خانواده و اعتقادی و بیش از ۳۱۰۶ نوبت اقامه نماز جماعت در بقاع متبرکه و امامزادگان انجام شده است.
وی افزود: با برپایی ایستگاه صلواتی و سفره‌های افطاری در طرح ضیافت الهی و آرامش بهاری ۵۷۸ هزار و ۱۹۰ زائر پذیرایی شدند. ۵۱۷۵ مورد سخنرانی، قرائت ادعیه و مسابقات فرهنگی و ۱۷۶۱ مورد مراسم ترتیل‌خوانی، محفل انس و جلسه تفسیر قرآن در ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه استان نیز برگزار شد.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی گفت: همچنین به‌مناسبت‌های وفات حضرت خدیجه(س) ۵۹ مراسم، میلاد امام حسن(ع) ۵۷ مراسم، شهادت امام علی(ع) ۱۴۴ مراسم و بیش از ۳۰۰ مراسم ویژه‌برنامه شب‌های قدر در بقاع متبرکه خراسان رضوی برگزار و در ایام نوروز ۲۱ مستند در فضای مجازی از بقاع متبرکه استان نیز پخش و منتشر شد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ایجاد مجمع زنان خیر از طریق تشویق خیرین داخلی و خارجی را برای یکپارچه‌سازی کمک‌ها در جهت رفع مسائل و مشکلات موثر دانست.

1 ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

نیم ساعت پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

نیم ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

1 ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

نیم ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

نیم ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

نیم ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

نیم ساعت پیش

آب مروارید یک عارضه چشمی است، این بیماری اختلالاتی در بینایی شما ایجاد می کند و دیدن را برای شما مشکل می کند، اما این بیماری قابل کنترل و درمان است.

1 ساعت پیش

بیشتر...