ایران آنلاین |
1 ماه پیش

سفر نخستین مسوول نظامی آمریکا به سودان پس از لغو تحریم ها ایران آنلاین

سفر نخستین مسوول نظامی آمریکا به سودان پس از لغو تحریم ها

یک مسوول نظامی آمریکایی در نخستین سفر پس از حذف نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم، امروز (سه شنبه) وارد خارطوم می شود.

 به نقل از خبرگزاری رسمی سودان "سونا"، اندرو یونگ، معاون فرمانده فرماندهی نظامی آمریکا در امور ارتباطات مدنی نظامی آفریقا در یک سفر دو روزه امروز وارد خارطوم می شود.

سونا اعلام کرد، یونگ در این سفر ایجاد ظرفیت های امنیتی و دفاعی و تقویت امنیت و ثباتسودانو منطقه را بررسی می کند.

قرار است این مسوول آمریکایی باعبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان،عبدالله حمدوک، نخست وزیرو نیز وزیر دفاع و رئیس ستاد کل ارتش این کشور دیدار کند.

ماه دسامبر واشنگتن خارطوم را از لیست کشورهای حامی تروریسم خارج کرد این کشور از سال ۱۹۹۳ به دلیل روابطش با گروه های تندرو و در راس آنها القاعده به این لیست اضافه شده بود. اسامه بن لادن، سرکرده القاعده در سال های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۶ در سودان حضور داشت.

سوداندر آن دوره تحت حکومتعمر البشیرقرار داشت که با کودتای نظامی در سال ۱۹۸۹ به قدرت رسیده بود. او در آوریل ۲۰۱۹ پس از اعتراضات مستمر مردمی از قدرت برکنار شد.

در حال حاضر زمام امور در سودان در دست دولت انتقالی متشکل از نظامیان و غیر نظامیان است، این دولت تلاش می کند روابط خود را با آمریکا قوی کند./ ایسنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

قرار است دادگاه عالی ورزش با توجه به درخواست‌های معاونت جدید حقوقی باشگاه پرسپولیس، جلسه‌ای را در مورد وضعیت مهاجم پرسپولیس برگزار کند.

11 دقیقه پیش

سرمربی تیم استقلال در آستانه برکناری از هدایت این تیم قرار گرفت.

یک ربع پیش

یک رسانه غربی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که طرف‌های اروپایی برجام در قطعنامه‌ای که از حمایت آمریکا نیز برخوردار است و همین هفته در شورای حکام آژانس به رأی گذاشته خواهد شد، از ایران خواهند خواست که اجرای پروتکل الحاقی را از سر بگیرد.

یک ربع پیش

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای سلبریتی‌ها با درآمد بیش از ٢٠٠ میلیون تومان در سال را مشمول مالیات کردند.

نیم ساعت پیش

پیشکسوت استقلال در رابطه با وضعیت استقلال در نیم فصل اول گفت.

نیم ساعت پیش

یکی از عجیب‌ترین روزهای کاری زلاتکو کرانچار در فوتبال ایران در پرسپولیس زمانی رقم خورد که علی دایی جانشینش شد.

نیم ساعت پیش

شاگردان محمود فکری در شرایطی که همه هواداران استقلال منتظر پیروزی تیمشان مقابل مس رفسنجان بودند تنها با یک امتیاز از میدان بیرون آمدند.

نیم ساعت پیش

وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای فراهم کردن بستر لازم برای رقابت عادلانه بخش غیردولتی، پیشنهاد شمول مزایای شهرک‌های صنعتی دولتی به شهرک‌های صنعتی غیردولتی را برای بررسی و تصویب، به هیأت دولت ارایه کرد.

نیم ساعت پیش

در دیدارهای قبلی سرخپوشان یاد مهرداد میناوند و علی انصاریان دو پیشکسوت این باشگاه زنده نگه داشته می‌شد، اما این اتفاق در دیدار مقابل سایپا رخ نداد.

نیم ساعت پیش

گزینه نایب رئیسی فدراسیون فوتبال در مورد انتخابات فدراسیون صحبت کرد.

نیم ساعت پیش

نادر فریاد شیران پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است که علی کریمی با ورود خود به عرصه انتخابات فوتبال و با علم بر اینکه شانس چندانی نیز برای موفقیت ندارد، اما دست مافیای فوتبال را رو کرد .

نیم ساعت پیش

برانکو ایوانکوویچ در پی درگذشت کرانچار پست جدیدی را منتشر کرد.

نیم ساعت پیش

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت:سرپرست باید بتواند حاشیه‌های تیم را خنثی کند. شما سپاهان و پرسپولیس را ببینید چرا موفق هستند؟

نیم ساعت پیش

امسال تست‌های زیادی از لیگ‌برتری‌ها گرفته شد.

نیم ساعت پیش

پرسپولیس با شکست سایپا به صدرنشینی ادامه داد و سپاهان با پیروزی مقابل گل‌گهر سیرجان فاصله‌اش در صدر جدول با پرسپولیس را حفظ کرد. استقلال هم با توقف در خانه مس رفسنجان از کورس عقب ماند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...