دموکرات ها در دوراهی حمایت یا عبور از بایدن خبرنامه دانشجویان ایران

اعلام آمادگی بایدن برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، تنش‌ها در میان اعضای حزب دموکرات به عنوان حزب متبوع وی را افزایش داده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از میزان، نگرانی‌های حزب دموکرات آمریکا پیرامون جایگاه سیاسی «جو بایدن»، در آستانه انتخابات میان دوره‌ای کنگره این کشور و اعلام آمادگی رئیس جمهور برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، افزایش یافته است.

به گزارش «آسوشیتدپرس و پولیتیکو»، زمزمه مخالفت دموکرات‌ها با نامزدی «بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، پس از اعلام آمادگی وی برای حضور در این انتخابات، به مخالفت با صدای بلند تبدیل شده است؛ زیرا آن‌ها بر این باورند که جایگاه سیاسی «بایدن» در کم‌تر از یک سال از آغاز دوره ریاست جمهوری‌ای اش چنان ضعیف است که موفقیت در انتخابات ۲۰۲۴ را برایش بعید می‌کند.

تعداد دموکرات‌هایی که رسما با نامزدی «بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری مخالفت می‌کنند، در حال افزایش است.

در حالی که چنین بازی‌های پر اضطرابی در میان حلقه سیاسی در واشنگتن رایج است، اما نگرانی از جایگاه سیاسی نامطلوب «بایدن»، سبب شده تا این نگرانی به ایالت‌ها و حوزه‌هایی که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نقش محوری دارند، نیز سرایت کند.

در حالی که «بایدن» ۷۹ ساله در تلاش است تا خود را آماده نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نشان دهد، گمانه زنی درباره فهرست جانشینان احتمالی وی نیز تشدید شده است.

وضعیت «کامالا هریس»، معاون رئیس جمهور آمریکا نیز معمایی سیاسی است؛ نظرسنجی‌ها نشان دهنده محبوبیت کم‌تر وی نسبت به رئیسش است.

در حالی که از هریس به عنوان زنی با قابلیت کسب عنوان نخستین زن سیاهپوست و آسیایی تبار در اتاق بیضی شکل کاخ سفید، یاد می‌شد، کاخ سفید تاکنون فرصت‌های اندکی برای ابراز وجود در اختیار وی گذاشته است.

«هریس» در صدر این فهرست قرار دارد و نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ مانند «پیتر بوتجیج» و «کوری بوکر»، نیز به عنوان جانشینان احتمالی «بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ دیده می‌شوند.

«بیل برتون»، استراتژیست دموکرات، بر این باور است که شماری از عوامل مانند ظهور مجدد «دونالد ترامپ»، بهبود اوضاع اقتصادی، پایان کرونا و ... می‌توانند فضای سیاسی موجود آمریکا را کاملا تغییر دهند.

همزمان کاخ سفید تلاش می‌کند تا گمانه زنی‌ها مبنی بر ناتوانی «بایدن» برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ با توجه به جایگاه سیاسی فعلی وی را خنثی کند.

با وجود خوش بینی موجود در میان این افراد، تنش‌ها در کاخ سفید واقعی است.

این تنش‌ها ریشه در عوامل متعددی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به انتقاد متحدان «هریس» به محدود شدن نقش وی و بی توجهی سناتورهای ارشد دموکرات به «هریس» اشاره کرد.

مهم‌ترین دلایل ناامیدی دموکرات‌ها از پیروزی «بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، نزدیک شدن وی به منطقه خط قرمز با رای دهندگان سیاه پوست، دور شدن رای دهندگان طبقه متوسط از «بایدن»، عدم اجرای اصلاحات در ساختار پلیس، بحران مهاجرت، هستند.

به نظر می‌رسد حامیان «بایدن» که به شدت نگران موفقیت و روی کار آمدن جمهوریخواهان در پایان دوره ریاست جمهوری وی هستند، از ارسال پیام نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، هدفی را دنبال می‌کنند و آن، بستن فضای نامزدهای احتمالی دموکرات است.

به زعم منتقدان «بایدن»، با بررسی یک سال حضور وی در کاخ سفید، مشخص می‌شود که وعده‌های انتخاباتی وی عملی نشده و بی اعتمادی به وی افزایش یافته است.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...