خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

توزیع ۳۰۰هزار بسته مشق احسان در بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار رضوی

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان خبرداد:
توزیع ۳۰۰هزار بسته مشق احسان در بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار
به گزارشخبرگزاری رضوی، علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان در مراسم پویش ملی مشق احسان گفت: امسال تعداد ۳۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر با مشارکت بیش از ۳۰ هزار گروه مردمی، مساجد و همکاری وزارت آموزش و پرورش بین دانش‌آموزان در مناطق کم برخوردار سطح کشور توزیع خواهد شد.
وی افزود: این بسته‌ها شامل کیف، دفتر، مداد، خودکار، پاک کن، تراش، مداد رنگی، جامدادی، خط کش به ارزش ریالی هر بسته حدود ۴۰۰ هزار تومان است که تمام اقلام از تولیدکنندگان ایرانی خریداری شده است.
معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان تاکید کرد: در این مرحله ۱۲۰ میلیارد تومان برای اجرای این مرحله از پویش مشق احسان هزینه شده و بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون ۱.۵ میلیون بسته لوازم‌التحریر در سراسر کشور توزیع کرده است.
در ادامه، حمید سلیمی مدیر قرارگاه عدالت آموزشی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در آئین ششمین مرحله پویش مشق احسان در مناطق کم‌برخوردار کشور به شاخص‌های مختلف ارزیابی عدالت آموزشی اشاره کرد و گفت: سرانه محیط آموزشی، سرانه تعداد معلمان، بازماندگان از تحصیل به عنوان شاخص‌های عدالت آموزشی در نظر گرفته شده اند و تلاش می‌کنیم چرخه تبعیض گونه که در آموزش وجود دارد را در برخی از مؤلفه‌ها از بین ببریم.
وی با اشاره به بازدید از مدارس دولتی، نمونه دولتی و سمپاد در مناطق کم برخوردار، اظهار داشت: در این مدارس، موضوع هویت مخاطبان، امید و انگیزه با روند نزولی مواجه است.
سلیمی تاکید کرد: با ایجاد فرایند‌هایی باید رشد مخاطبان را در نظر بگیریم و کارویژه ما تعریف فرآیند‌هایی برای رشد و توانمندسازی دانش آموزان و معلمان است.
وی با اشاره به اقلام اهدایی در قالب پویش ملی مشق احسان، یادآور شد: همه اقلام تولید داخل هستند و حتی جامدادی‌ها، تولید زنان سرپرست خانوار و کارگاه‌هایی این که این افراد در آن شاغل هستند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مصاف سفیدپوشان لندن با شاگردان یورگن کلوپ در هفتمین هفته لیگ برتر جزیره با برتری تیم میزبان همراه بود.

8 دقیقه پیش

استاندار یزد با بیان اینکه تمامی قراردادهای شهرک صنعتی به صورت شفاف در اختیار همه قرار گیرد، گفت: در کنار دانشگاه‌ها به جای پاساژ و کافی‌شاپ شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شود.

8 دقیقه پیش

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت: سهم مشارکت مردم استان اردبیل در طرح توسعه حرم امام حسین (ع) در کربلا سه هزار 200 مترمربع است.

10 دقیقه پیش

شاگردان کارلو آنچلوتی در نبرد با شگفتی‌ساز هفته‌های نخست این فصل لالیگا، صدر جدول را از چنگ بارسلونا درآوردند.

9 دقیقه پیش

انتخابات پارلمانی اسلواکی که امروز در این کشور آغاز شده است از آنجایی که می‌تواند منجر به رویگردانی این کشور از اوکراین و چرخش به سمت روسیه شود بسبار برای غرب و اروپا اهمیت دارد.

8 دقیقه پیش

 پلیس سوئد دو نفر را که سعی داشتند جلوی سوزاندن قرآن را بگیرند، بازداشت کرد.

10 دقیقه پیش

 مجلس نمایندگان آمریکا به لایحه موقت بودجه 45 روزه نهادهای دولتی برای جلوگیری از تعطیلی دولت رای مثبت داد.

10 دقیقه پیش

یکی از رهبران برجسته حماس اعلام کرد، با وجود تمام توطئه‌های صورت گرفته ملت فلسطین همچنان در راه مقاومت قدم بر می‌دارد.

10 دقیقه پیش

نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی همچنان در وحشت وقوع عملیات ضد صهیونیستی به سر می‌برند و این وحشت بنیامین نتانیاهو را بر آن داشته است تا فردا یک شنبه جلسه‌ای را برای بررسی اوضاع امنیتی این رژیم برگزار کند.

8 دقیقه پیش

بیشتر...