راهبرد معاصر |
1 ماه پیش

سرانه مطالعه در کشور چقدر است راهبرد معاصر

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: سرانه مطالعه در کشور حدود ۳۳ دقیقه بدون احتساب کتب درسی و دینی است.

به گزارش راهبرد معاصر؛ «مهدی رمضانی» در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه دولت در حوزه کتابخانه‌های عمومی توجه ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: هیچ دولتی این اهتمام را در حوزه کتابخانه‌ها نداشته است.

وی با بیان اینکه افزایش کتابخانه‌های سیار به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد، گفت: همچنین موضوع کتابخوانی در مدارس با اهمیت و جدیت پیگیری می‌شود و در تلاشیم یک ساعت کتابخوانی به صورت هفتگی در مدارس برقرار شود.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ادامه به لزوم اتصال مدرسه به کتابخانه‌ها اشاره کرد و گفت:ضروری است کتابداران نیز در مدارس جهت تحقق این مهم کمک کنند.

رمضانی با بیان اینکه در حوزه زیرساختی و نرم افزاری شاهد اقدامات مطلوبی بوده ایم، افزود:برنامه‌های مدونی در این زمینه صورت گرفته است.

وی گفت:در نسل جدید کتابخانه‌های عمومی خدمات متنوعی ارائه می‌شود که تعداد آن‌ها به بیش از ۶۰ خدمت می‌رسد.

دبیرکل کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌ای با کمیته امداد جهت راه اندازی مراکز مشاوره‌ای به منظور سهولت دسترسی، گفت:بیش از ۱۰ مورد افتتاح شده است.

رمضانی با اشاره به اینکه همچنین در زمینه آموزش عمومی نیز اقداماتی انجام شده است، افزود:باشگاه علم فناوری، مشاغل کوچک خانگی و ... اقداماتی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه شبکه کتابخانه‌ای جزو ۲۰ کشور اول در دنیا هستیم گفت: ۳ و ۸۰۰ کتابخانه در کشور وجود دارد.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با بیان اینکه در زمینه توسعه خدمات نیز جزو کشور‌های پیشرو هستیم، ادامه داد:سرانه مطالعه در کشور حدود ۳۳ دقیقه بدون احتساب کتب درسی و دینی است.

رمضانی افزود:پیمایشی با عنوان عادات خواندن ایرانیان با کمک دانشگاه تهران در حال انجام است که امیدواریم تا پایان اسفند نتیجه این پیمایش اعلام شود. / ایسنا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: طبق قانون حقوق مسافری بلیت تمامی مسافران پرواز‌های باطل شده بازگردانده و استرداد شده است.

11 دقیقه پیش

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان کرمان گفت: پیش بینی می‌شود طی امسال، بالغ بر ۸۰ هزار تن گندم در شهرستان ارزوئیه تولید شود.

یک ربع پیش

زنان باردار باید در مصرف غذاهای حاوی حبوبات و ادویه احتیاط کنند.

یک ربع پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت پرویز داودی را تسلیت گفتند.

یک ربع پیش

ایلان ماسک در پستی بیان کرد که ممنوعیت احتمالی تیک‌تاک برخلاف آزادی بیان است.

یک ربع پیش

توافقنامه سازمان تاکسیرانی تهران و یک شرکت خودروسازی برای جایگزینی ۲ هزار دستگاه خودروی برقی با تاکسی‌های فرسوده شهر تهران امضا شد.

یک ربع پیش

یواس‌ای تودی با اشاره به نتایج نظرسنجی‌های اخیر اعلام کرد که محبوبیت جو بایدن در میان جوانان این کشور در حال کاهش است.

یک ربع پیش

خداوند عقل را به صورت هادی در درون انسان‌ها قرار داد و هدایت مخالف با ضلالت و گمراهی است، و کسی که از ناحیه خدا هدایت شده است، طبیعی است که ضلالتی در آن، نیست.

9 دقیقه پیش

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: فردی که با ادعای فروش خودرو، ۱۴۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، توسط پلیس شهرستان چرداول دستگیر شد.

یک ربع پیش

بیشتر...