راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

ضرورت تمرکز سازمان مالیاتی بر واحدهای صنفی خاص با درآمدهای نجومی راهبرد معاصر

با توجه به تغییر فرآیندهای سازمان امور مالیاتی در حال حاضر طیف گسترده‌ای مودیان جدید وارد سامانه مودیان شده‌اند با این وجود همچنان عده خاصی در برخی صنوف هستند که با وجود درآمدهای نجومی با استفاده از روشهای مختلف سود حقیقی خود را پنهان می‌کنند.

به گزارش راهبرد معاصر، در حال حاضر سازمان امور مالیاتی با توجه با روند تغییر مدل این سازمان از فرآیندهای سنتتی به فرآیندهای سیستمی پهنه مودیان مالیاتی را تا حد زیادی افزایش داده است. به طوری که طی سال‌های اخیر بیش از یک میلیون نفر به جمع مودیان اضافه شده‌اند.

در این میان برخی اصناف هستند که باید تمرکز بیشتری بر روی آنها انجام شود چرا که شرایط ویژه‌تر و درآمدهای بیشتری دارند. به طور مثال تمرکز بیشتر این سازمان به جای برخی صنوف خرد باید بر روی اصناف خاص در قلب بازار تهران باشد.

در برخی موارد مشاهده شده، صنوفی که در حوزه‌هایی مانند زیر مجموعه های صنعت ساختمان و خودرو و لوازم یدکی فعال هستند جدای از واریزی به دستگاه‌های پُز از محل معاملات با بنگاه‌های دیگر(b to b) و همچنین ارسال اجناس به شهرستان‌ها درآمدهای نجومی دارند.

با این وجود این دسته از افراد از روش‌های متعددی برای فرار مالیاتی استفاده می‌کنند تا تراکنش‌های مربوط به فروششان وارد حساب تجاری نشود. با توجه به رویکرد سازمان امور مالیاتی که برخورد با دانه درشت‌های فرار مالیاتی است این انتظار وجود دارد تا تمرکز بیشتری بر روی این دسته وجود داشته باشد تا با جلوگیری از فرار مالیاتی این دسته فشار از روی سایر افرادی که به طور سالم کار می‌کنند برداشته شود./تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رییس دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه گفت : ۶۶۰۰ ناظر روند برگزاری انتخابات در استان را رصد می‌کنند.

یک ربع پیش

رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: با ارزیابی‌هایی که انجام دادیم تا ۲۶ اردیبهشت انتخابات هیات‌رئیسه فدراسیون را برگزار می‌کنیم تا ژیمناستیک به آرامش برسد و در ادامه بتواند برنامه‌های سازنده‌اش را اجرا کند.

یک ربع پیش

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: در ادامه دیپلماسی محیط زیستی هدفمند دولت مردمی قطعنامه پیشنهادی تهران با عنوان « مقابله با طوفان های شن و گرد و غبار» بر روی میز ششمین مجمع جهانی محیط زیست UNIA۶ قرار گرفت.

یک ربع پیش

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳۰ خطاب به مجریان و اعضای شعب اخذ رای در مورد تصویر برداری رای دهندگان نکته ای را متذکر شد.

یک ربع پیش

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی گفت: ادارات ثبت احوال در تمامی شهرستان‌های استان ار ساعت ۸ صبح تا پایان وقت رای‌گیری دایر است.

یک ربع پیش

امام جمعه موقت شیراز گفت: هم استانی‌ها با حضور پرشور در انتخابات فردی اصلح را انتخاب کنند که به فکر مردم و دست پاک باشد.

یک ربع پیش

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت : اصل حضور مردم در انتخابات، رای به استقلال، آزادی و جمهوریت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

14 دقیقه پیش

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان گفت: امیدوارم با انتخاب فرد اصلح گامی موثر در پیشرفت و آبادانی کشورمان برداریم.

یک ربع پیش

در خبر زیر فال ابجد فردا شنبه 12 اسفند 1402 را بخوانید.

یک ربع پیش

بیشتر...