خبرآنلاین |
۴ هفته پیش

امیرعبداللهیان: آماده جمع بندی مذاکرات هستیم اما...آماده عملیاتی کردن پلن هستیم خبرآنلاین

امیرعبداللهیان: آماده جمع بندی مذاکرات هستیم اما.../ آماده عملیاتی کردن پلن ۲ هستیم

خراسان نوشت:این روزها اخبار درباره مذاکرات برجامی و غنی سازی هسته ای دوباره درحال اوج گرفتن است.

در همین باره وزیر خارجه کشورمان در حاشیه سفر خود به عراق، با ادبیات متفاوتی که حاکی از خط و نشانی جدی برای آمریکایی ها داشت، به سراغ مذاکرات برجامی رفت و در این باره اظهار کرد: «بر کسی پوشیده نیست که عراق همواره در مسیر گفت‌وگو برای لغو تحریم‌ها، مذاکرات وین و جمع بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای بین ایران و طرف آمریکایی و سه کشور اروپایی اقدامات مثبت و سازنده‌ای را انجام داده است. ما آمادگی داریم بر مبنای مذاکرات قبلی و با رعایت خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران در مسیر جمع بندی نهایی مذاکرات انجام شده در وین قدم برداریم... اما چنان چه طرف آمریکایی مسیر دیگری را انتخاب کند، ما نیز آماده عملیاتی کردن پلن ۲ و مسیر دیگری هستیم و همه گزینه‌ها برای ما در دسترس و روی میز قرار دارد.» رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود همچنین از سفر هیئت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران خبر داد و گفت:« در چارچوب جمع‌بندی مذاکرات مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روزهای آینده به تهران سفر خواهند کرد. امیدواریم آقای رافائل گروسی مدیرکل آژانس با نگاه فنی و به دور از هیجانات سیاسی برای حل و فصل این موضوع با همکارانم در سازمان انرژی اتمی به جمع بندی و توافق برسد. »

اسلامی: مسئولان آژانس برای بازدید و مذاکره در تهران هستند

در کنار اظهارات وزیر امورخارجه کشورمان؛ رئیس سازمان انرژی اتمی نیز روز گذشته و در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: «مذاکرات برجامی و توافق برجام معامله‌ای بود که میان کشورهای عضو گروه ۱+۵ و جمهوری اسلامی ایران برای اعتمادسازی انجام شد.» وی افزود: «طرف‌های اصلی این معاهده تکالیفشان را انجام ندادند. به ویژه آمریکایی‌ها هم خودشان همکاری نکردند و هم اجازه ندادند دیگران همکاری کنند.» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: «این جریان پرفشار سیاسی که به‌ دنبال این است تعهدات برجامی را ایران یک طرفه انجام دهد و آن ها پایبند به تعهداتشان نباشند، موضوع کاملاً غیرقابل قبولی است و ما فشارهای سیاسی، جوسازی و مسئله‌آفرینی‌ها را برنمی‌تابیم.» اسلامی بیان کرد:«موضوعی که وجود دارد، این است که روابط ما با آژانس در چارچوب پادمان برقرار است و مواردی را که بازرس آژانس مطرح کرده بود، مسئولان آژانس که در تهران هستند، بررسی کردند.» وی افزود: «آن ها از روز گذشته در حال مذاکره، بازدید و بررسی هستند و ابهاماتی که با برداشت ناصواب یک بازرس خلق شده بود، رفع و رجوع شده است یا در حال رفع و رجوع شدن قرار دارد.» وی ادامه داد: «ما با تعامل، هماهنگی و پیگیری‌ همواره از این اتفاق که به تولید ابهام جدیدی در فرایند همکاری‌های ما با آژانس بینجامد، جلوگیری می‌کنیم.»

ایران تعدادی از اشخاص و نهادهای اتحادیه اروپا و انگلیس را تحریم کرد

با رصد اظهارات مقامات کشورمان طی روزهای اخیر می توان فهمید که جمهوری اسلامی به نظر باصراحت بیشتری از این پس، بنای سخن با طرف های غربی را دارد. درهمین خصوص وزارت امورخارجه کشورمان در پاسخ به تحریم های اروپایی ها ۳ نهاد و ۱۵ شخص در اتحادیه اروپا و 8مقام انگلیسی را تحریم کرد.#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یحیی گل محمدی، برای دومین بار در پند ماه اخیر مورد تمسخر مجریان صدا و سیما قرار گرفت.

۳ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در چارچوب مرحله ۱/۴ نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا

۳ هفته پیش

باشگاه اتحاد کلبا اعلام کرد؛ در مورد تمدید قرارداد فرهاد مجیدی در پایان فصل تصیم گیری خواهد کرد.

۳ هفته پیش

متاسفانه وزیر ورزش و جوانان کشور امروز در حادثه سقوط بالگرد در شهر بافت کرمان از ناحیه مغز آسیب دید.

۳ هفته پیش

تیری آنری، اسطوره توپچی‌های لندنی به سوال یک مجری ورزشی پاسخی جالب داد.

۳ هفته پیش

شادترین بازیکن تیم پرسپولیس بعد از برد در دیدار با سپاهان مهدی عبدی بود. بازیکنی که این روزها کمتر در ترکیب تیم به میدان می‌آید یا بهتر است بگوییم به میدان نمی‌آید.

۳ هفته پیش

شبیه‌سازی دیدار لیورپول و رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا با لگو را ببینید.

۳ هفته پیش

مولودی ولادت امام حسین (ع) با نوای محمود کریمی در اینجا قابل مشاهده است.

۳ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را ببینید.

۳ هفته پیش

بیشتر...