خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

عقب نشینی ائتلاف متجاوز سعودی در مذاکرات، پس از رژه بزرگ صنعاء رضوی

عقب نشینی ائتلاف متجاوز سعودی در مذاکرات، پس از رژه بزرگ صنعاء
به گزارشخبرگزاری رضوی، به نقل از پایگاه الخبر الیمنی، منابع خبری غیر رسمی اعلام کردند که پس از برگزاری رژه بزرگ در میدان «السبعین» صنعا، ائتلاف متجاوز در مذاکرات پایان دادن به جنگ یمن آشکارا عقب نشینی کرده است.
  بر اساس این گزارش، برخی منابع غیر رسمی از پذیرش بیشتر شروط دولت نجات ملی یمن از سوی ائتلاف سعودی، پس از رژه بزرگ در صنعاء خبر دادند. 
بر همین اساس، حساب کاربری «الشرطة السریة» که گفته می شود به منابع اطلاعاتی ریاض نزدیک است، در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر، نوشت که پس از رژه بزرگ صنعاء در میدان السبعین، مذاکرات میان دولت نجات ملی و ائتلاف سعودی پیشرفت خوبی داشته است. 
وی در ادامه نوشته است: جنگ در شمال یمن تقریبا پایان یافته و جنوبی‌ها نیز باید کار درگیری‌ ها را تمام کنند، در غیر این‌صورت نه تنها نمی‌ توانند حکومت تشکیل دهند، بلکه خودمختاری را نیز از دست خواهند داد. 
کاربر مذکور توئیتر نوشت: این موضوع را با صنعاء نیز در میان گذاشته و آنها نیز صحت اطلاعاتش را تأیید کرده و گفته‌ اند که جز مسأله مناطق «المخا»، شهر «مأرب» و مناطقی در استان «تعز» درباره باقی مسائل تفاهم صورت گرفته است. 
این در حالی است که همزمان با رژه بزرگ صنعا و روند مذاکرات پایان جنگ، ناامیدی بر نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی غلبه کرده است. 
گفتنی است، در جریان رژه نظامی نیروهای مسلح یمن در روز چهارشنبه از سامانه‌های مختلف و سلاح‌های بازدارنده راهبردی و موشک‌های بالستیک و بالدار، پهپادها و موشک‌های پدافند هوایی و موشک‌های دریایی رونمایی شد.
این رژه نظامی با حضور مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن و مقامات سیاسی، نظامی و امنیتی دولت نجات ملی یمن برگزار گردید.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اهواز- فراخوان اولویت‌های پژوهشی آموزش و پرورش استان خوزستان، ویژه پژوهشگران، فرهنگیان و اساتید دانشگاه‌ها منتشر شد.

4 ساعت پیش

در حساس‌ترین بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا امشب بارسلونا و اینترمیلان به مصاف هم می‌روند.

4 ساعت پیش

ساری - در جلسه دیدار مردمی این هفته رئیس کل دادگستری ومعاونین قضایی دادگستری استان مازندران به درخواست های 90نفر از مراجعان در چارچوب قوانین پاسخ داده شد.

4 ساعت پیش

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان گفت: هر زمان که ایران به پیشرفت‌های بین‌المللی و اقتصادی نزدیک می‌شود، معاندان تلاش‌های تازه ای را بروز می‌دهند تا به ایجاد ناآرامی بپردازند.

4 ساعت پیش

محمدمهدی اسماعیلی در سالن سینمایی وزارت ارشاد با اشاره به دیدار اخیرش با هنرمندان پیشکسوت تأکید کرد که هنرمندان از اجحافی که در حق آنان شده و صدای آنان به جایی نرسیده گله داشتند.

4 ساعت پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اجرای شبکه ملی اطلاعات حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته و هدف این است که شبکه‌ای پرسرعت، باکیفیت، مستقل و امن را در گستره جغرافیایی ایران فراهم شود تا انواعی از خدمات پرسرعت و باکیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.

4 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۰ هزار و ۷۲۷ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

4 ساعت پیش

ساری - مدیرکل زندان‌های مازندران از رهایی ۱۵ محکوم به قصاص نفس از چوبه دار خبر داد.

4 ساعت پیش

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مجدداً مواضع گروه های تروریستی در اقلیم کردستان عراق را با پهپادهای مهاجر ۶ و راکت‌اندازهای چندگانه مورد حمله قرار داد.

4 ساعت پیش

بیشتر...