خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

سردار نقدی: ادعای فعالیت های اقتصادی سپاه ، واقعیت ندارد تصویری که دشمنان ارائه می دهند، غیرواقعی است خبرآنلاین

سردار نقدی: ادعای «فعالیت‌های اقتصادی سپاه»، واقعیت ندارد / تصویری که دشمنان ارائه می‌دهند، «غیرواقعی» است

مهر نوشت:معاون هماهنگ کننده سپاه گفت: واقعیت این است که ما از مردم‌سالارترین کشورهای جهان هستیم، در مورد سپاه نیز موضوع فعالیت‌های اقتصادی سپاه واقعیت ندارد.

 • محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه در برنامه «بدون توقف» شبکه سوم سیما در خصوص قدرت ایران در منطقه و جهان گفت: با اشاره به اینکه ما در بحث علم، بالاترین سرعت و شتاب علمی دنیا را داریم، گفت: ما در حوزه علوم پایه رتبه ۱۵ دنیا هستیم و از رتبه ۵۳ به ۱۵ رسیدیم، از لحاظ نظامی هم کشوری بودیم که در ۲۰۰ سال گذشته هر بار به ما حمله شده بود بخشی از کشور را از دست دادیم اما به برکت انقلاب اسلامی ارتشی داریم که با زورگوترین قدرت دنیا درگیر شده و آن را عقب رانده است.

 • نقدی در پاسخ به این سوال که «در این مؤلفه‌های قدرت نرخ دلار و بحث اقتصادی کجاست» عنوان کرد: شرایط متفاوت است یک زمان کشوری در مدار آزاد حرکت می‌کند و کار خودش را پیش می‌برد، یک موقع اقتصاد مورد هجوم است، اگر یک دهم این هجمه‌ها و تحریم‌ها برای کشوری انجام می‌شد آن کشور حتماً فلج بود، ولی ما همه این هجمه‌ها را تحمل کردیم، حتی امروز بنا بر آمارهای بین‌المللی تولید ناخالص ملی ما رتبه ۱۸ دنیا است.

 • رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفان در خصوص فعالیت‌های اقتصادی سپاه نیز توضیح داد: سپاه فعالیت‌های اقتصادی به آن شکل که مردم فکر می‌کنند یعنی به معنای خرید و فروش و بازرگانی و تجارت و صادرات ندارد و بیشتر در عرصه سازندگی فعال است، این تصویرهایی است که ساخته می‌شود، مثلاً شهید سلیمانی از نظر ما قهرمان مبارزه با تروریسم است اما به اتهام سردستگی و فرماندهی تروریسم شهید شد، در واقع تصویری که آنها ارائه می‌دهند یک تصویر غیرواقعی است، ما یک تصویر از کشور ایران داریم که دیکتاتور است اما واقعیت این است که ما از مردم‌سالارترین کشورهای جهان هستیم، در مورد سپاه نیز موضوع فعالیت‌های اقتصادی سپاه واقعیت ندارد.

 • معاون هماهنگ‌کننده سپاه در پاسخ به این سوال که چرا سپاه در همجه‌ها و در برابر جنایاتی مثل شهادت نخبه‌های هسته‌ای و یا سردار سلیمانی پاسخ مناسبی نداده است، گفت: گرفتن پهپاد آمریکایی، حمله موشکی به عین‌الاسد، اینکه ترامپ گفت ۵۲ نقطه ایران را می‌زنم اما جرأتش را پیدا نکرد، توقیف کشتی‌های‌شان و برخی از موضوعاتی که نمی‌توان گفت همه پاسخ سپاه به این جنایات بود. اما انتقام اصلی اخراج آمریکا از منطقه بوده که فاز اولش در افغانستان و عراق اتفاق افتاد و همچنان نیز ادامه دارد. چنانکه آمریکا در این فرار بخش عظیمی از تجهیزات نظامی خودش را در افغانستان جا گذاشت.

 • سردار نقدی در پایان در خصوص اینکه چرا سپاه در اقناع افکار عمومی و تشریح اقدامتش ضعیف عمل کرده است، گفت: من بخشی از این ضعف‌ها را قبول دارم، اما امکانات ما در برابر امکانات و دستگاه تبلیغاتی دشمن ناچیز است، امروز ۲۰۰ تلویزیون علیه ملت ما کار می‌کند، من قبول دارم ما نیز باید در رسانه‌های‌مان دست از انفعال برداریم، اما حقیقت این است ما امکانات محدودی داریم و امکانات رسانه‌ای‌مان قابل مقایسه با دشمن نیست، در جنگ رسانه‌ای هم درگیر چنین شرایطی هستیم.

بیشتر بخوانید:

 • سردار نقدی: چهار هزار پزشک، پرونده مهسا امینی را بررسی و علت فوت او را ضرب و شتم، تشخیص ندادند

 • روایت سردار نقدی از شنود «تلفن» خانواده امینی، هنگام بستری بودن «مهسا» در بیمارستان

 • شرط سردار نقدی برای «تغییر دین» خود به مسیحیت

 • سردار نقدی: یک بازداشتی اعتراضات می‌گفت امام خمینی عامل آمریکا بود!

۲۱۲۲۰

 • شرط سردار نقدی برای «تغییر دین» خود به مسیحیت

 • سردار نقدی: یک بازداشتی اعتراضات می‌گفت امام خمینی عامل آمریکا بود!#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...