خبرداغ |
۱ هفته پیش

خودی ها، استقلال را نقره داغ کردند

نبرد استقلال و شاهین در مرحله گروهی جام باشگاه های تهران درسال ۶۴، یکی از بازی های خوب این دهه به شمار می رود.

خودی‌ها، استقلال را نقره‌داغ کردندبه گزارشخبرداغبه نقل از ورزش سه: استقلال در سال ۶۴ دو بار به مصاف شاهین رفت، یک بار درمرحله گروهی و یک بار در فینال جام باشگاه های تهران، آبی ها که در مرحله گروهی در گروه الف این بازی ها با تیم شاهین تهران که یکی از بهترین های تهران و حتی ایران در سالهای ۶۴ و ۶۵ بود، همگروه بودند، در روز ۱۵ مرداد ۳۷ سال قبل و در سال ۶۴ قافیه را با سه گل به شاهین باختند.

شاهین در آن رقابتها با ۷ برد و دو تساوی به عنوان تیم اول به مرحله نیمه نهایی صعودکرد، آنها در این مرجله تیم پترو شیمی را هم از سد راه برداشتند تا بدون شکست پای به فینال رقابتها بگذارند.

تیم بدون شکست شاهین در فینال در ۱۲۰دقیقه در برابر استقلال به تساوی یک بر یک دست یافت و در نهایت در ضربات پنالتی روی درخشش ناصر حجازی با نتیجه ۴بر دو مغلوب استقلال شد. آنها در ۱۲ بازی برگزار شده خود در جریان بازی هیچگاه شکست نخوردند، ولی در پایان رقابت ها در جایگاه دوم این بازی ها ایستادند.

نکته جالب برای تیم شاهین فصل سال ۶۵ جام باشگاه های تهران است. آنها در آن سال هم در گروه الف بازی ها بدون شکست به عنوان تیم اول صعود کردند، در نیمه نهایی پاس را با دو گل شکست دادند و تنها در فینال مغلوب ضربه کاشته ناصر محمدخانی شدند. روند شکست ناپذیری این تیم در آن سالها هیچگاه در مطبوعات ایران به خوبی دیده نشد و به آن تیم خوش ترکیب هیچگاه پرداخته نشد.

ترکیب شاهین در بازی مرحله گروهی سال ۶۴ برابر استقلال پر بود از بازیکنانی که بعدها سابقه بازی در استقلال را پیدا کردند و یا قبل از این دیدار سابقه بازی در تیم استقلال را داشتند. نصرالله عبدالهی سرمربی این تیم و محمد حسین ضیایی قبل از این دیدار سابقه بازی برای آبی پوشان را در کارنامه خود داشتند و محمدرضا شکورزاده، مصطفی اردستانی ، امیر قلعه نویی و مرتضی یکه چهار بازیکنی بودند که بعدها به استقلال پیوستند و برای این تیم در رقابت های باشگاهی به میدان رفتند.#‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ساعد نیوز: دریا مرادی دشت این عکس را از صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.    

نیم ساعت پیش

عربستان سعودی شرط قدیمی خود برای حماس مبنی بر قطع روابط با ایران را کنار گذاشته اما شرط جدیدی گذاشته مبنی بر اینکه حماس باید شروط کمیته چهارجانبه روند صلح (متشکل از روسیه، آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا) را بپذیرد.

نیم ساعت پیش

در این گزارش سعی داریم به هزینه های خرید اسباب بازی برای کودکان در ۱۴۰۱ بپردازیم.

نیم ساعت پیش

گرگان- معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس برنامه ششم باید ۱.۸ درصد ظرفیت دانشگاه ها به دانشجویان خارجی اختصاص یابد.

نیم ساعت پیش

یاسوج- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برخی زمین‌خواری‌ها به بهانه ایجاد اشتغال گفت: مبارزه با زمین‌خواری از دستگاه‌های دولتی آغاز شود.

نیم ساعت پیش

همسر مهران غفوریان با انتشار تصاویری در فضای مجازی جنجال تازه ای به پا کرد.

نیم ساعت پیش

بر اساس اخبار شنیده شده، به پیشنهاد محرمانه زلفی‌گل وزیر علوم و عین اللهی وزیر بهداشت در جلسه اخیر شورای راهبری اجرای نقشه جامع علمی، طرح اعمال یک سهمیه ویژه برای فرزندان هیأت علمی برای تمامی مقاطع ارائه و تصویب شده است.

نیم ساعت پیش

نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سایت سازمان سنجش اعلام شد.

نیم ساعت پیش

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز با صدور بیانیه‌ای هشدار داد که هرگونه اقدام واشنگتن در خصوص اعلام مسکو به عنوان «حامی تروریسم» به قطع رابطه با آمریکا منتهی می‌شود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...