عصر ایران |
۲ هفته پیش

نسل جدید کامیون ولوو وی ان ال تصورات قبلی خود از کامیون را فراموش کنید فیلم عکس

انتظار می رود تغییرات در آیرودینامیک به تنهایی بهره وری سوخت کامیون ولوو وی ان ال جدید را تا 10 درصد افزایش دهد.

عصر ایران-ولوو تراکس آمریکایی شمالی به تازگی نسخه جدید ازکامیونوی ان ال (VNL) خود را معرفی کرده است. به گفتهولوو، سری جدید وی ان ال به طور کامل و با تمرکز بر پنج بخش بهره وری سوخت، ایمنی، بهره وری راننده، خدمات متصل و زمان کار باز طراحی شده است.

ویژگی های کامیون ولوو وی ان ال

انتظار می رود تغییرات در آیرودینامیک به تنهایی بهره وری سوختکامیون ولوووی ان ال جدید را تا 10 درصد افزایش دهد. شیشه جلو باز طراحی شده و کابین گووه ای شکل مسئول بسیاری از دستاورهای آیرودینامیکی هستند. بهبودهای دیگر از کاهش فواصل در بخش هایی که با هوای متلاطم مواجه هستند، مانند دهانه چرخ ها، سپر و کاپوت، فیرینگ های شاسی و شکاف کم پهناتر با تریلر حاصل می شوند.

افزون بر این، یک ابزار مدیریت آماده به کار به کاهش درجا کار کردن پیشرانه هنگام توقف یا پارک کمک می کند. این در شرایطی است که راحتی راننده با اتصال سامانه تهویه مطبوع کابین به یک سامانه باتری 24 ولتی حفظ می شود.

معرفی نسل جدید کامیون ولوو وی ان ال

نسل جدید کامیون های ولوو وی ان ال به جدیدترین نسل پیشرانه دی13 (D13) مجهز شده اند که در چهار خروجی نیرو از 405 تا 500 اسب بخار و سه خروجی گشتاور از 1750 تا 1950 پوندفوت در دسترس هستند. سامانه انتقال نیرو آی-شیفت بهینه شده و سرعت تعویض دنده تا 30 درصد بیشتر شده است.

به گفتهولوو، کامیون جدید وی ان ال بستری برای تمام فناوری های آینده خواهد بود که از آن جمله می توان به پیشرانه های باتری-الکتریکی، سلول سوختی و احتراق درونی که با سوخت های تجدیدپذیر از جمله هیدروژن کار می کنند، اشاره کرد.

توجه ویژه به ایمنی در سری جدید کامیون ولوو وی ان ال

معرفی نسل جدید کامیون ولوو وی ان ال

در مورد ایمنی، مهندسان ولوو در سری جدید کامیون های وی ان ال روی ویژگی های فعال و غیر فعال تمرکز کرده تا افراد را در درون و بیرون کامیون ایمن نگه دارند. برخی از ویژگی های فعال شامل سامانه کمک به رانندگی در خط مستقیم، مانور بهبود یافته، کنترل باد متقابل تطبیقی، و هشدار تشخیص عابر پیاده می شوند که مورد آخر حتی می تواند در صورت مشاهده اشیا در مسیر حرکت کامیون ترمز اضطراری را فعال کند.

از جمله ویژگی های غیرفعال نیز می توان به بهبود دید از شیشه جلو جدید، کیسه های هوای جلو و پرده ای جانبی، سامانه هدایت داینامیک ولوو برای کاهش خستگی، و سامانه تعلیق بادی عقب به صورت آپشن برای بهبود پایداری، حفظ ارتفاع ثابت سواری و به حداقل رساندن شوک های جاده اشاره کرد.

معرفی نسل جدید کامیون ولوو وی ان ال

از جمله امکانات رفاهی در دسترس راننده نیز می توان به عایق بندی ارتقا یافته کابین برای کنترل شرایط آب و هوا و کاهش سر و صدا، یک تخت تاشو برای دسترسی آسان به فضای غذاخوری، یک پنل کنترل چند منظوره در پشت کابین، یک یخچال بزرگتر و منبع تغذیه افزایش یافته اشاره کرد.

با توجه به نیازهای ناوگان شما، فهرستی از قابلیت های اتصال نیز وجود دارد. از موارد تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه و گزارش های ایمنی و مصرف سوخت تا تشخیص کد خطا در زمان واقعی، گزینه های متعددی از طریق خدمات ولوو برای کمک به پیشگیری از خرابی و نقص برنامه ریزی نشده کامیون در دسترس هستند.

تریم و پیکربندی کامیون ولوو وی ان ال جدید

معرفی نسل جدید کامیون ولوو وی ان ال

نسل جدید کامیون ولوو وی ان ال در چهار تریم بیرونی و درونی شامل کور (Core)، اج (Edge)، اج بلک (Edge Black)، و آلتیمت (Ultimate) با شش پیکربندی کابین عرضه می شود که هر کدام برای مطابقت با اولویت های مشتریان، هویت برند و استفاده عملیاتی طراحی شده اند. این پیکربندی های شامل موارد زیر می شوند:

وی ان ال 300 دِی کب

وی ان ال 440 42 اینچ مید روف اسلیپر

وی ان ال 640 62 اینچ مید روف اسلیپر

وی ان ال 660 62 اینچ فول هایت اسلیپر

وی ان ال 840 74 اینچ مید روف اسلیپر

وی ان ال 860 74 اینچ فول هایت اسلیپر

کامیون های ولوو وی ان ال جدید از خط تولید کارخانه Volvo Trucks New River Valley در دوبلین، ویرجینیا خارج می شوند.

معرفی نسل جدید کامیون ولوو وی ان ال

معرفی نسل جدید کامیون ولوو وی ان ال

معرفی نسل جدید کامیون ولوو وی ان ال

معرفی نسل جدید کامیون ولوو وی ان ال

کانال عصر ایران در تلگرام
بیشتر بخوانید:
تکنولوژی جالب چراغ های جلو ولوو در شب (فیلم)
تماشاخانه
ماجرای شیر لاغر باغ وحش مشهد چه بود؟ / یک شیر دیگر در این باغ وحش تلف می‌شود؟ (فیلم)

ماجرای شیر لاغر باغ وحش مشهد چه بود؟ / یک شیر دیگر در این باغ وحش تلف می‌شود؟ (فیلم)

logo-vid

نشست ایستگاه متروی در حال ساخت در نزدیکی مسجد جامع اصفهان/ مهمترین مسجد تاریخ اسلام در خطر است؟ (فیلم)

logo-vidفیلم های دیگر
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
۱۵ سال پیش در چنین روزی
این لحظه با حافظ
نظرات کاربران


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور مردم شیراز در حال برگزاری است.

نیم ساعت پیش

در حمله بامداد امروز رژیم صهیونیستی به ساختمانی در بندر بانیاس سوریه «سرهنگ رضا زارعی» به شهادت رسید.

نیم ساعت پیش

خانه تکانی از رسوم ایرانیان است که هرسال با نزدیک شدن به سال نو و فصل بهار توسط خانواده‌های ایرانی انجام می‌شود.

نیم ساعت پیش

استاندار همدان گفت:در مجموع ۲۷ هزار و ۶۴۹ نفر در برگزاری انتخابات فعالیت دارند.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات شوشتر و گتوند گفت: مردم دارالمومنین شوشتر از ابتدای ساعات رای‌گیری در شعب اخذ رای حضور یافته‌اند و تا این لحظه مشارکت قابل ملاحظه‌ای دیده شده است.

نیم ساعت پیش

امام جمعه موقت مشهد گفت: ریشه این نظام مردم هستند و حلال همه مشکلات کشور، حضور، اراده و تصمیم مردمی است.

نیم ساعت پیش

فرماندار شهرستان شهریار گفت: امروز روزی است که باید به اتحاد، همبستگی، انسجام و اقتدار ملی را نشان داده‌ایم، دنیا خواهد فهمید که آن همه هزینه تبلیغاتی که برای کم رنگ کردن حضور مردم در انتخابات کرده‌اند، بیهوده بود.

نیم ساعت پیش

رییس هیات بازرسی انتخابات استان یزد گفت: انتخابات در استان یزد با کمترین آسیب و اشکال در حال برگزاری است و تاکنون تخلف چالش برانگیزی گزارش نشده است.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با قدردانی از همراهی مسئولانه مردم در مدیریت مصرف گاز، از پایداری جریان گاز در ۹۵ شهر و ۲۶۵۰ روستای استان خبر داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...