کاهش تولید ۵۰۰ تا یک میلیون بشکه ای نفت خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، منابع آگاه در در ائتلاف اوپک پلاس به رویترز گفتند که رایزنی‌های اعضای اوپک پلاس در خصوص کاهش سطح تولید در نشست پنجم اکتبر بر کاهش بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه در روز متمرکز شده است که هدف آن حمایت از بازار خواهد بود.

در اوایل این هفته، یک منبع آگاه گفت مسکو ممکن است کاهش تا ۱ میلیون بشکه در روز را پیشنهاد کند، در حالی که یک منبع اوپک انتظار داشت کاهش بالقوه نزدیک به ۵۰۰ هزار بشکه در روز باشد.

یک منبع اوپک پلاس گفت: "شاید در ابتدای هفته یا دوشنبه روشن‌تر شود. رایزنی‌ها معمولاً درست قبل از نشست پایان می‌یابد."

اوپک پلاس که شامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان غیراوپک از جمله روسیه است، قبلاً توافق کرده بود که هدف تولید خود را ۱۰۰۰۰۰ بشکه در روز در نشست خود در سپتامبر کاهش دهد که اولین کاهش از سال ۲۰۲۰ است.

نشست هفته آینده در بحبوحه نوسانات شدید بازار و کاهش قابل توجه قیمت نفت نسبت به سطوح ثبت شده در ماه مارس که بالاترین میزان در چند سال اخیر بود، برگزار می‌شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت روز دوشنبه به ۸۳ دلار و ۶۵ سنت به پایین‌ترین حد در ۹ ماه گذشته رسید.

تحلیلگران انتظار دارند که کشورهای اوپک + در مورد اقدامات بیشتری برای حمایت از بازار به توافق برسند.

استفان برنوک از گفت: "احتمال این است که اوپک پلاس تولید خود را کاهش دهد… سطح نود دلار از سوی رهبران اوپک پلاس موضوعی غیرقابل مذاکره است و بنابراین آنها برای دفاع از این حداقل حرکت خواهند کرد." (BVM) کارگزاری بازارهای نفت. برای قیمت."

عربستان سعودی، بزرگترین تولید کننده در سازمان کشورهای صادرکننده نفت، در ماه اوت اعلام کرده بود که می‌تواند تولید خود را کاهش دهد تا نوسانات بازار را برآورده کند.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قوه قضائیه اعلام کرد: برای رعایت جنبه‌های اسلامی، اخلاقی و انسانی، یک سالن برای اسکان موقت خانواده بازداشتی‌های اخیر زیر پل اوین، احداث خواهد کرد.

4 ساعت پیش

یحیی گل محمدی که با شکل و شمایل جدید حسابی پیر شده بود،در بازی دوستانه تیمش مقابل شمس آذر دوباره جوان شد!

5 ساعت پیش

راهنمای انتخاب جی پی اس برای تعقیب خودرو فناوری GPS این روزها بیش از انتظار همگان، در بطن زندگی روزانه ما حضور پیدا کرده است. این تکنولوژی کاربردی از یافتن مسیر تا تامین امنیت، همراه و دستیار ...

5 ساعت پیش

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان برنامه‌های دولتش برای خرید جنگنده‌های آمریکایی اف-۳۵ (F-۳۵) را تایید کرد که بخشی از تقویت ارتش این کشور است. شولتس در مطلبی برای مجله آمریکایی فارین افرز (Foreign Affairs)، نوشت که آلمان به تعهدات خود در این زمینه در ناتو از جمله خرید جنگنده‌های اف-۳۵ با قابلیت دوگانه ادامه می‌دهد.

4 ساعت پیش

رستوران و جواهرفروشی علی دایی بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی فوتبال کشورمان به دلیل اعلام سه روز تعطیلی همزمان با فراخوان ضدانقلاب پلمب شدند.

5 ساعت پیش

در صورتی که باشگاه استقلال نتواند در روزهای آینده مطالبات سرمربی ایتالیایی پیشین خود را پرداخت کند با خطر کسر امتیاز مواجه می‌شود.

5 ساعت پیش

بارش رحمت الهی از روز گذشته در شهر تهران شروع شده و امروز نیز اکثر مناطق شمالی و غربی شهر شاهد بارش برف پاییزی هستند.

5 ساعت پیش

بنا به گفته معاون وزیر دفاع آمریکا، این کشور هنوز نتوانسته در خصوص تحویل تسلیحات جدید نظامی به اوکراین و جایگزینی آنها در زرادخانه خود تصمیم نهایی را بگیرد.

5 ساعت پیش

وزیر صمت ضمن بیان اینکه حرکت نرخ ارز بازار آزاد به سمت ۳۶ هزار تومان کاذب بوده و چیزی جز عملیات روانی نیست، گفت: در نظر داریم تا به قشر وسیعی از مردم کارت اعتباری برای خرید بدهیم.

5 ساعت پیش

بیشتر...