راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

جزئیات وام 300 میلیونی مسکن با کارمزد درصد راهبرد معاصر

محمود پاکدل گفت: اعطای وام مسکن یکی از برنامه‌های بنیاد شهید است که در یکسال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است به گونه‌ای که وام مسکن روستایی از ۶۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان، وام مسکن شهرها از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان و وام کلانشهرها از ۱۶۰ میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش راهبرد معاصرمحمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار برنا از ارائه تسهیلات مسکن به افراد تحت پوشش بنیاد شهید خبر داد و گفت: باتوجه به افزایش سرسام آور قیمت مسکن در سال‌های اخیر، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصمیم گرفت از همه ظرفیت‌های موجود برای تامین مسکن افراد تحت پوشش بنیاد شهید استفاده کند به همین دلیل تفاهم نامه‌های متعددی با استانداری‌ها منعقد کردیم تا به ایثارگران زمین واگذار کنیم همچنین آنها را از پرداخت هزینه پروانه ساخت، انشعابات و... معاف کنیم.

او افزود: اعطای وام مسکن یکی از برنامه‌های بنیاد شهید است که در یکسال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است به گونه‌ای که وام مسکن روستایی از ۶۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان، وام مسکن شهرها از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان و وام کلانشهرها از ۱۶۰ میلیون تومان به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

پاکدل تصریح کرد: این وام‌ها با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت ۲۰ سال به جانبازان با هر درصدی، آزادگان، ایثارگران و خانواده شهدا و به طور کلی کلیه افراد تحت پوشش بنیاد شهید پرداخت می‌شود و امیدواریم به وسیله این وام‌ها بخش عمده‌ای از این افراد بتوانند صاحب مسکن شوند.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید در پاسخ به این سوال که مدت زمان پرداخت وام چقدر طول می‌کشد؟ گفت: بنیاد شهید فرد متقاضی را به بانک معرفی می‌کند و مدت زمان پرداخت وام، بستگی به فرایند ارائه مدارک و تایید آن دارد و اگر این روند تسریع شود، در طول زمان کمتری فرد می‌تواند وام خود را دریافت کند.

او درباره شرایط اعطای زمین به افراد تحت پوشش بنیاد شهید بیان کرد: زمین‌ها به صورت انفرادی و تجمیعی به ایثارگران تحویل داده می‌شود. انفرادی به این صورت است که فرد ایثارگر زمین را دریافت می‌کند و با دریافت وام نیز، اقدام به ساخت آن می‌کند اما تجمیعی به این صورت است که طبق تفاهم نامه‌ای که با وزارت راه و شهرسازی داریم، این وزارتخانه باید در قالب مسکن ملی یا مسکن تجمیعی مسکن بسازد و طبق مزایای ایثارگران، به قیمت تمام به به عزیزان ارائه دهد./بانک اول#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انک مرکزی امروز (پنجشنبه، سوم تیرماه) نرخ رسمی ۴۶ ارز عمده و اصلی کشورهای جهان را اعلام کرد که براساس آن بهای ۲۷ ارز افزایش و نرخ ۱۱ ارز کاهش یافت و همچنین نرخ هشت ارز ثابت ماند.

4 دقیقه پیش

مدیر امور اجتماعی بهداشت و درمان سازمان منطقه آزاد کیش گفت: قیمت عرضه نان در این جزیره ۲۹ تا ۳۴ درصد افزایش یافت.

4 دقیقه پیش

مراسم تشییع پیکر خبرنگاران ایسنا و ایرنا که در سانحه واژگونی اتوبوس در استان آذربایجان غربی جان باخته‌اند، جمعه (۴ تیر) ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود.

7 دقیقه پیش

نتایج یک مطالعه نشان می دهد یک داروی کووید-۱۹ که از ترکیب دو نوع آنتی بادی ساخته شده است، علیه گونه‌های به شدت مسری ویروس کرونا موثر است.

8 دقیقه پیش

در هفتاد و پنجمین هفته از افتتاح طرح‌های ملی کشور، طرح های گاز و پتروشیمی وزارت نفت از طریق ویدیو کنفرانس و با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

13 دقیقه پیش

سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن ضمن اعتراض خود به وزارت خارجه انگلیس به دلیل قصور پلیس در محل اخذ رأی گیری انتخابات، خواستار شناسایی و برخورد با افراد خاطی شد.

یک ربع پیش

بندرعباس- نماینده ولی فقیه در هرمزگان بر ترویج و راه اندازی نهضت صحیفه خوانی در مساجد تاکید کرد.

یک ربع پیش

جشن سیاسی بزرگ شیعه و سنی در شعب اخذ رای سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است.

یک ربع پیش

محققان دریافتند داروهایی که برای درمان نازایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، موجب افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه نمی‌شوند

یک ربع پیش

آرتریت روماتوئید یک بیماری التهابی ناشی از اختلالات خود ایمنی بوده و زنان دو برابر مردان به این بیماری مبتلا می‌شوند.

یک ربع پیش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: مشکلات ۲ هزار و ۶۳۷ پرونده واحدهای صنعتی،تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی طی ۶ سال گذشته در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان بررسی و برای حل آنها تلاش شد.

یک ربع پیش

مدیر انجمن نجوم آماتوی ایران، پدیده اَبَرماه شامگاه پنجشنبه ۳ تیرماه را به عنوان نخستین پدیده شاخص نجومی تابستان و آخرین اَبَرماه سال ۱۴۰۰ عنوان کرد.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان از شناسایی و کشف ۵۰ دستگاه تولید رمز ارز دیجیتال در بازرسی از منازل مسکونی در سطح قم خبر داد.

نیم ساعت پیش

با توجه به شیوع کرونا امسال حدود ۶۰ هزار ساکن عربستان به حج تمتع مشرف می‌شوند که عربستان با توجه به کاهش تعداد زوار و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، هزینه حج تمتع را افزایش داده و در سه گروه قیمتی پیش‌بینی کرده است.

نیم ساعت پیش

رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز نتیجه نهایی شمارش آرای انتخابات ششمین دوره شورای شهر و اسامی ۱۳ نفر منتخب این دوره را اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...