6 ماه پیش
68 بازدید

وقتی مجری «دورهمی» تسلیم پرحرفی مهمانش شد/ خاطره جالب یک تماشاگر از پدر مهران مدیری + ویدیو

به گزارش خبرنگارحوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،  شب گذشته مهران مدیری میزبان ژیلا صادقی مجری تلویزیون بود.

در ابتدا مدیری درباره شروع فعالیت صادقی سوال کرد و او گفت: من در دوران دانشجویی علاقه مند به بازیگری بودم، اما به دلایلی احساس کردم با روحیات من سازگار نیست. با توجه به نوع تربیت خانوادگی و سفارش‌هایی که پدر و مادر به من برای حضور در اجتماع داشتند و همچنین آسیب‌هایی که ممکن بود به سمت من بیاید، خود را قوی ندیدم و ترجیح دادم شیوه کارم را تغییر دهم.

وی افزود: به خانواده قول داده بودم کاری کنم که از من راضی باشند؛ برای همین با دنیای بازیگری بعد از کار‌هایی همچون «هزاران چشم»، «بی همتا» و «روز‌های زندگی» خداحافظی کردم. بعد‌ها هم با پیشنهاد آقای میرکریمی برای بازی در فیلم «خیلی دور خیلی نزدیک» دعوت شدم که البته چون در جایگاه مجری بودم، پذیرفتم. در فیلم «من سالوادور نیستم» منوچهر هادی هم همین طور. 

صادقی درباره چگونگی شکل‌گیری فعالیت خود در عرصه اجرا اظهار کرد: بعد از اینکه از بازیگری خداحافظی کردم، در واحد دوبلاژ روی صدای خودم کار کردم؛ وارد فضای گویندگی شدم و نریشن خواندم.  حتی گویندگی خبر انجام دادم که با روحیات من سازگار نبود. تا اینکه در سال ۸۳ تصمیم گرفتم خودم را به دنیای کودکان نزدیک کنم؛ خوشبختانه با سبکی نو «بیدار شو آفتاب شد» را اجرا کردم که برنامه خوبی از آب در آمد. بعد از آن هم در زمینه اجتماعی کار اجرا را ادامه دادم.

وقتی ژیلا صادقی نمی‌گذارد مدیری حرف بزند!

مهمان شب گذشته دورهمی آن قدر سریع و کامل همه چیز را توضیح داد که جای هیچ سوالی را برای مدیری باقی نگذاشت! تا جایی که مجری دورهمی گفت: «با توجه به توضیحات کامل خانم صادقی برنامه را تموم می‌کنم و به رسم همیشه سوال پایانی را می‌پرسم «احساس خوشبختی می‌کنید عمیقاً؟» (خنده). همه چیز را گفتی و اصلاً اجازه ندادی من سوال کنم! میذاری منم سوال بپرسم؟ من اینجا پوسیدم. (خنده)»

برای ازدواج دنبال مردتر از خودم بودم

در بخش دیگر برنامه، صادقی درباره ازدواجش گفت: من برای ازدواج دنبال کسی بودم که از خودم مرد‌تر باشد! همسرم اولین بار در سال ۹۴ لطیفه ای را برای من ارسال کرد و من با توجه به اینکه در روابطم مراقبت‌هایی دارم، بهم برخورد و پاسخ ندادم. این پیام‌ها ادامه داشت تا اینکه یک بار پیام داد و گفت خانم صادقی لطفاً جواب بدهید؛ خواهرم مریض است و ما از کدام مسیر به تهران برگردیم بهتر است. من هم گفتم مگر من پلیس راهور هستم (خنده). نهایتاً در سال سال ۹۵ از من خواستگاری کردند و ازدواج کردیم. 

صادقی درباره اینکه در دوران قرنطینه کرونا با همسرش اختلاف داشته یا نه، گفت: اگر به شما بگویم نه دروغ بزرگی گفته ام. به هر حال الان زمان بیشتری کنار هم هستیم و کلافگی کرونا روح همه را آزرده کرده و خشم طبیعت دامن گیر همه شده است و همین امور باعث شده یک جا‌هایی با هم اختلاف نظر داشته باشیم اما من آدم صبوری هستم.

صادقی در ادامه از همکاری خود با تهیه‌کننده‌های کاربلد گفت و اظهار کرد: اگر حمل بر خودستایی نباشد و نگویند چقدر از خودراضی هستم، من کارم را بلدم؛ برای آن زحمت کشیدم و برای یک ساعت اجرا ساعت‌ها مطالعه کردم و از افراد کاربلد مشورت گرفتم. تهیه‌کنندگان و کارگردانانی که با من کار کردند هم وقتی از من راضی بودند، خیلی با احترام رفتار می‌کردند. من با آقای محمد هاشمی اصل کار کردم که همه می‌دانند کاربلد است؛ می‌گفتند ایشان بداخلاق هستند، اما من هیچ وقت بداخلاقی او را ندیدم. چون به کارم تسلط داشتم و چیزی که می‌خواستند اجرا کردم.

او در ادامه در پاسخ به سوال مدیری درباره سواد رسانه ای گفت: سواد رسانه‌ای شامل یک یا دو آیتم نیست؛ خیلی چیز‌ها را شامل می‌شود. صفر تا صد اجرا از رفتار مجری، هویت فردی او، اینکه اصلاً کیست و از کجا آمده، چقدر کارش را بلد است، آیا جسارت تسلیم شدن دارد یا نه و ... را در برمی گیرد.

چه مجریانی که آمدند و رفتند!

مدیری درباره شباهت اجرای برخی مجریان به یکدیگر سوال کرد و صادقی پاسخ داد: این موضوع هم به سواد رسانه‌ای بستگی دارد؛ زمانی که شما از کسی تقلید می‌کنید، مخاطب می‌فهمد. من همیشه در مصاحبه‌ها می‌گویم که با شین و سین کردن، رنگ مقنعه و شال را با سر آستین ست کردن نمی‌توان مجری خوبی شد. ما مجریان زیادی را دیدیم که آمدند و رفتند؛ یا گذاشتنشان کنار و یا خودشان تشریف بردند. کسانی که پریشان کردند و خواندند و زدند!

فلسفه دست شستن در دوران کرونا از نگاه مجری تلویزیون

صادقی در بخشی از برنامه از روزهای کرونایی حرف زد و درباره فلسفه شستن دست ها گفت: این دست شستن برای من فلسفه جالبی دارد؛ باید ببینیم با این دست ها چه کرده ایم. چه درخت ها که قطع نشد؛ چه نان ها که از سفره کسی بریده نشد؛ چه دست‌ها که الکی برای کسی زده شد.

مجریانی که خودشان زحمت شهرتشان را می‌کشند

صادقی در ادامه درباره مجریان رسانه ملی هم گفت: در یکی از مصاحبه هایم گفتم ما سه گروه مجری داریم؛ یک گروه که کارشان را بلد هستند و همه می‌دانند و نیازی نیست نام ببرم. یک گروه هم خودشان زحمت شهرت خود را می‌کشند و می گویند که طلاق گرفتم، شوهر کردم، رفتم و آمدم، این حجاب را دوست دارم و آن حجاب را دوست ندارم. در واقع موج سواری می‌کنند. گروه سوم هم که همه جا هستند و آش نذری می‌دهند.

وی افزود: حتی از من پرسیدند که آقای مدیری مجری است و من گفتم نه ایشان مجری نیستند؛ بلکه یک بازیگر کاربلد هستند که مردم دوستشان دارند و خیلی خوب می‌توانند یک برنامه را مدیریت کنند. ما مجریان کاربلد داریم؛ اگر تفکر شما این است که یک بازیگر می‌تواند یک برنامه را موفق کند، تجربه نشان داده که این طور نبوده است. اجرا واقعاً تخصصی است و من خواهش می‌کنم آن را شوخی نگیرید.

خاطره تماشاگر دورهمی از پدر مهران مدیری

در بخشی از برنامه دورهمی دو تماشاگر روی صحنه حضور پیدا کردند. یکی از آن‌ها خاطره‌ای تعریف کرد و گفت: زمانی که بچه بودیم، در کوچه ما خانه‌ای بود که درخت شاتوت داشت. ما می‌رفتیم روی دیوار و از شاتوت‌ها می‌خوردیم. یک روز که داشتیم این کار را می‌کردیم، صاحب خانه به ما یک سطل پر از شاتوت داد و گفت: خطرناک است که روی دیوار می‌آیید و این مرد کسی نبود جز پدر آقای مدیری.

 

گزارش از الهام قبادی

انتهای پیام/

 #‌اخبار_فرهنگی_هنری
منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


مطالب پیشنهادی

استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های نوین در باغبانی + ویدیو

در کرمانشاه با استفاده از تکنولوژی‌های خاص باغبانی می‌توان زمان رسیدن میوه‌های پرطرفدار را جلو می اندازند.

ویدیو - ماجرای این هواپیمای بالک‌دار چیست؟

در قسمت جلویی هواپیما بالک‌هایی وجود دارد که canard نام دارند، کانارد واژه فرانسوی هست به معنی مرغابی که بعد از استفاده چند هواپیما از آن در صنعت هوانوردی این اسم ماندگار شد. کانارد یا پیش بال به بالچه های دو طرف دماغه هواپیما می گویند. کانارد ها ممکن بصورت ثابت یا متحرک طراحی شوند. همچنین به پرنده ای که از کانارد استفاه می کند canard aircraft می گویند.

از پرداخت یارانه یک میلیون تومانی به تمام خانوارهای یارانه بگیر تا هشدار رئیس جمهور به صندوق بین‌المللی پول

امروز جلسه هئیت دولت با حضور اعضای هیئت وزیران برگزار شد و رئیس جمهور نکات مهمی را در این جلسه مطرح کرد.

رفتار پرخطر رئیس‌جمهور برزیل در میان مردم+ فیلم

رئیس‌جمهور برزیل با بی‌توجهی به قوانین درباره فاصله‌گذاری اجتماعی، بدون ماسک و دستکش به بازدید بیمارستانی در پایتخت رفت.

پرواز لامبورگینی گرانقیمت به داخل رودخانه!

رانندگی با سرعت زیاد راننده و عدم توانایی او در کنترل خودرو موجب غرق شدن لامبورگینی ۶۰۰ هزار یورویی اش در رودخانه شد.

گزارش تصویری/ رادیو "دشت اول" سال ۹۹

در سیزدهمین روز سال جدید خبرنگار ما به سراغ رادیو رفته تا چرخه فعالیت در این محل را در آغازین روزهای سال نو به تصویر بکشد.

استعمال گروه جمعی مواد مخدر با زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی! + ویدیو

چند معتاد در هند با زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی اقدام به استعمال مواد مخدر کردند.

دانلود فیلم کلاس علوم تجربی پایه چهارم ابتدایی مورخ ۳۱ فروردین

فیلم کلاس علوم تجربی و تفکر پایه چهارم ابتدایی که توسط شبکه آموزش تولید شده، در سایت باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شده است.

ماجرای جوجه‌های یک روزه‌ای که هنوز نیامده به تلخ‌ترین شکل معدوم شدند + ویدیو

اخیرا در فضای مجازی تصاویری از معدوم کردن جوجه‌های یک روزه منتشر شده است که دل هر فردی را می‌سوزاند.

شبکه یک از تیزر «زیرخاکی» رونمایی کرد

نخستین تیزر سریال «زیرخاکی» به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان و تهیه کنندگی رضا نصیری نیا رونمایی شد.

صف‌های طولانی دریافت غذای رایگان در آمریکا باز هم خبرساز شد + ویدیو

در این روزهای شیوع کرونا مردم آمریکا با فقر شدیدی روبرو هستند و برای تامین غذا ناتوان شده اند.

تست کرونا به صورت آنلاین

نظام پزشکی، هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) سامانه ای راه اندازی کرده اند که می توانید به صورت آنلاین تست کرونا بدهید.

دانلود فیلم کلاس ادبیات فارسی پایه دوازدهم مورخ ۳۱ فروردین

فیلم کلاس ادبیات فارسی پایه دوازدهم که توسط شبکه آموزش تولید شده، در سایت باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شده است.

تلاش عربستان برای انتقال ویروس کرونا به یمن+ فیلم

شبکه تلویزیونی المسیره در گزارشی از تلاش عربستان برای انتقال و شیوع ویروس کرونا در یمن پرده برداشت.

دانلود فیلم کلاس زیست شناسی ٢ پایه یازدهم مورخ ۳۱ فروردین

فیلم کلاس زیست شناسی ٢ پایه یازدهم که توسط شبکه آموزش تولید شده، در سایت باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شده است.

ویدیو - ماشین شگفت انگیزی که ژاپنی‌ها فقط به خودشان می‌فروشند!

تویوتا هریر، یک SUV خوش قیافه بر پایه Rav4 که فقط در ژاپن ارائه می‌شود.

بی اعتنایی سیاستمدار محلی به قرنطینه با برگزاری عروسی پسرش!

سیاستمدار ارشد محلی هندوستانی با برگزاری جشن عروسی پسرش و دعوت از بیش از ۷۰ مهمان به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد.

بدون تعارف در بیت الزهرای حاج قاسم + ویدیو

بدون تعارف در این قسمت از برنامه خود به خاطرات سردار شهید قاسم سلیمانی پرداخته است.

تا امروز هیچ درخواست رسمی از وزارت ارتباطات برای رسیدگی به فرکانس ۷۰۰ تا ۸۰۰ صداوسیما دریافت نکردیم

مدتی است که وزیر ارتباطات ادعای تصاحب فرکانس ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز را دارد، که صحت و سقم آن را در این گزارش بررسی می‌کنیم.

اروپا، کانون جدید نشر کرونا + ویدیو

شمار رو به افزایش مبتلایان و جان باختگان به کرونا در کشورهای اروپایی نشان می‌دهد که اروپا به کانون اصلی شیوع این ویروس تبدیل شده است.

مطالب مرتبط