قابلیت های تلگرام در اپدیت جدید نسخه۹ خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛در این اپدیت تلگرام نسخه 2 قابلیت تاپیک رو عرضه کرده که در نسخه قبل برای دسته بندی کردن بحثهای گروه اضافه شده بود. در نسخه قبلی با فعال کردن این قابلیت پیامهای قبلی گروه تنها از طریق گزینه View as messages قابل دیدن بودن و امکان ریپلای کردن به اونها وجود نداشت. ولی در این نسخه این مشکل حل شده و پیامهای قبلی گروه در تاپیک General قرار میگیرن که البته ادمین ها امکان مخفی کردن اون رو هم دارن.

علاوه بر این تاپیک ها حالا برای گروه های بالای 100 عضو هم قابل فعال شدن هستن ولی تلگرام هنوز امکان فعال کردن اونهارو برای گروه های متصل به کانالها فعال نکرده. همچنین با ورود به گروه هایی که تاپیک دارن تلگرام به حالت دو ستونه تغییر میکنه.

‏تلگرام بالاخره برای مشکل اسپم شدید در گروه های بزرگ چاره ای اندیشیده و سیستم ضد اسپم خودش رو معرفی کرده تا ادمین ها بدون نیاز به اضافه کردن باتها بتونن پیامهای اسپم در گروه هاشون رو به طور خودکار حذف کنن.

این قابلیت در تنظیمات گروه در بخش ادمین ها از طریق گزینه Aggressive Anti-Spam برای گروه های بالای 200 عضو قابل فعال شدن هست و ادمین ها میتونن پیامهای پاک شده توسط این سیستم رو در قسمت Recent Actions مشاهده کنن و اگر خطایی در اون مشاهده کردن، رو گزارش کنن تا این سیستم به مرور زمان بهبود پیدا کنه.

‏تلگرام بخش مشاهده فضای اشغال شده توسط این مسنجر در اندروید رو دست خوش تغییرات بزرگی کرده و حالا در این بخش میتونین فضای اشغال شده توسط هر چت رو مشاهده کنه و ویدیوهای دانلود شده از گروهی که زیاد ویدیو میفرستن رو به طور جداگانه از گوشیتون حذف کنین تا فضای گوشی ازاد بشه.

‏در این اپدیت تلگرام قابلیت فعال کردن پاک شدن خودکار پیام ها برای تمام چتهای جدید رو فعال کرده. بدین صورت دیگه نیاز نیست این قابلیت (که این روزها میتونه خیلی به درد بخور باشه) مانند گذشته برای تک تک چتهای جدید فعال کنید بلکه حالا میتونید با تنظیم زمان مدنظرتون در تنظیمات اون رو برای برای همه چتهای جدید از جمله چت شخصی، کانال و گروه هایی که خودتون ساخت به طور خودکار فعال کنین.

این قابلیت از بخش Privacy and Security در تنظیمات و بعد از اون در قسمت Auto delete messages با زمان مدنظرتون قابل فعال شدن هست. دقت کنین این زمان برای چتهای فعلی و چتهایی که شما سازنده اونها نیستین، اعمال نمیشه.

‏تلگرام همچنین امکان اضافه کردن اکانت کسانی که ایدی ندارن رو از طریق یک بارکد موقت 5 دقیقه ای اضافه کرده. همچنین دارندگان iOS میتونن اموجیها از طریق جستجوی کلمات هم پیدا کنن.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...