خبرگزاری رضوی |
3 ماه پیش

مراسم اختتامیه جشنواره ملی کتابت قرآن کریم رضوی

امروز برگزار می شود:
مراسم اختتامیه جشنواره ملی کتابت قرآن کریم
به گزارش سرویس دین وزندگیخبرگزاری رضوی، این مراسم به دلیل محدودیت‌های کرونایی به دو صورت مجازی و حضوری با ظرفیت محدود با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی هنری کشور، در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و 10 واحد جهاد دانشگاهی در سراسر کشور برگزار می‌شود.این مراسم از ساعت 14تا 16 به صورت برخط در سامانه یکپارچه رویدادهای فرهنگی جهاددانشگاهی (رویتاب) برگزار  می شود .علاقه‌مندان برای حضور مجازی در مراسم اختتامیه جشنواره ملی کتابت قرآن کریم نیز به نشانی https://www.roytab.ir/w/d/۱۰۶  مراجعه کنند.
 فراخوان جشنواره ملی کتابت قرآن کریم ویژه دانشجویان سراسر کشور، در چهار رشته کتابت به خط نستعلیق، کتابت به خط نسخ، قطعه نویسی به خط شکسته و قطعه نویسی به خط ثلث، با موضوع سوره حضرت مریم (س)  زمستان سال گذشته منتشر شد. همچنین در طول برگزاری این جشنواره 15 نشست تخصصی از سوی پژوهشگران صاحب نام، 20 جلسه کلاس آموزش خوشنویسی از سوی استادان مجرب خطوط مختلف و 2  جلسه کارگاه تدبر با محوریت سوره حضرت مریم (س) از سوی استادان  تدبر در قرآن کریم برگزار شد.
 از ویژگی‌های برجسته این جشنواره توجه ویژه به مبحث آموزش دانشجویان متناسب با موضوع فراخوان بود، که این می‌تواند نقطه عطفی در برگزاری جشنواره‌های داخلی باشد.
 


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس جمهور با تاکید بر اهتمام دولت به اجرای برنامه نهضت ملی مسکن، این برنامه را از اولویت‌های اساسی دولت خواند و به دستگاه‌های مسئول در این زمینه دستور داد مانع‌تراشان در مسیر تحقق جهش ساخت مسکن را از روند اجرای این طرح کنار بگذارند.

3 ساعت پیش

شاخص کل بورس امروز بیست و هفتم اردیبهشت با رشد ۲۲ هزار واحدی معاملات را به پایان برد.

3 ساعت پیش

تهران_ روابط عمومی قلب تپنده هر سازمان و تلفیقی از دانش و مهارت بوده که پل ارتباطی بین داخل و خارج از هر مجموعه محسوب می شود.

3 ساعت پیش

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: رسیدگی به پرونده‌های تخلفات ارز ۴۲۰۰ تومانی هم اکنون در دادسرا است و تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

4 ساعت پیش

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از شناسایی ۳۵۲ بیمار جدید و فوت ۴ بیمار کووید ۱۹ در کشور خبر داد.

4 ساعت پیش

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای قیمت های جدید ذرت، جو و کنجاله سویا در سامانه بازارگاه را اعلام کرد.

4 ساعت پیش

یکی از ابعاد پرورش فرزند بالنده و متعادل، پرورش فردی است که به والد بودن تمایل دارد و مهارتهای کافی برای انجام این کار را هم آموخته است. این ویژگی، علاوه بر اهمیت داشتن از منظر فردی، نقش بسزایی در تعادل، ثبات و رشدیافتگی اجتماع دارد. حال سوال اینجاست که برای ایجاد و تثبیت هویت پدری و هویت مادری در فرزندانمان، به چه لوازمی نیازمندیم؟ با آغاز اجرایی شدن سیاست اصلاح ارز ترجیحی طی روزهای اخیر، این موضوع به اصلی‌ترین بحث درمحافل علمی تبدیل شده است. از ماه‌های قبل گزارش‌ها و تحلیل‌های متعددی درباره انحراف شدید اختصاص ارز ترجیحی و تأثیر بسیار اندک آن منتشر شده است.

4 ساعت پیش

ماجرای قاچاق فیلم‌ها از آغاز امسال به شکلی گسترده و دامنه‌دار تکرار شده است. انتشار نسخه بی‌کیفیت و پرده‌ای «سگ بند» (مهران احمدی) که پرفروش‌ترین فیلم نوروزی بود تا کپی شدن فیلم‌هایی که به‌صورت آنلاین اکران می‌شوند، از جمله «مرد بازنده» (محمدحسین مهدویان) که نمونه متأخر این اتفاق است، وضعیت امنیت فیلم‌ها و رعایت حقوق صاحبان فیلم را به یک معضل جدی تبدیل کرده است.

4 ساعت پیش

روزنامه فایننشال تایمز هشدار داد دولت ها وقت و منابع زیادی را صرف کاهش هزینه های فزاینده انرژی به دنبال حمله روسیه به اوکراین کرده اند اما این جنگ بذر بحرانی به مراتب بزرگتر در زمینه ناامنی غذایی را افشانده است.

4 ساعت پیش

بیشتر...